DIY Spray Stove

• 4 replies
  • 420 views
*

Offline Mayra

• **
  • 10
  • 0
  • Spol: Muški
DIY Spray Stove
« u: 13 Kolovoz , 2017, 16:14 »
Na netu postoji 100 načina izrade alkoholnih kuhala od limenki. Prije nekoliko godina i sam sam ih izradil možda 10-ak. Pokazali su se zadovoljavajući u kombinaciji sa što čišćim alkoholom.
Nedavno sam došao do 96% etanola za smiješnu cijenu (preko granice). Tražeći neki alat naletio sam na jedno staro kuhalo i probudila se nostalgija...ali želio sam malo experimentirati sa čvrstoćom. Probao sam tehniku primjeniti na praznoj boci od dezodoransa iz Lidla zbog oblika vrha. Rezultati su i više nego zadovoljavajući.

2 dcl vode zavri za cca 5min, pola litre oko 8 minuta. Pola litre vode vri preko 15 min.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Zadovoljan rezultatima sačuvao sam "malo" veću bocu plina za airsoft repliku i odlučio od nje napraviti veće kuhalo ili Big Brother manjeg  :D

Pola litre vode zavri za oko 6 min a konstantno vri preko 20 min.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Napravit ću jednom tutorial same izrade ako nekoga zanima.
LP!

*

Offline poljičanin

• *
  • 1621
  • 14
Odg: DIY Spray Stove
« Odgovori #1 u: 13 Kolovoz , 2017, 23:02 »
Uvijek daj što god da imaš, mi smo ovdje da prikupljamo znanje i rasipamo ga onima koji su zainteresirani.

Nikada ne znaš kda će to nekome biti zanimljivo.

*

Offline rodney

• **
  • 83
  • 2
« Odgovori #2 u: 14 Kolovoz , 2017, 10:08 »
Mene uvijek zanima DIY oprema! I što hoću i što neću radit, uvijek mogu pokrast neke zanimljive ideje za vlastite projekte  :thumbs:

*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #3 u: 15 Kolovoz , 2017, 11:12 »
Zanimljivo. Lijepo izgleda i lijepo pravedno plamen rasprsuje. Ja sam radio nekaj slicnog sa malom limenkom od nekog pseudo-energy drinka. Skuzio sam kad stavim gore loncic koji pokrije vrh da se plamen ugasi pa sam zaraspao kanalice u njega. Iako mi nije jasno kako se ugasi plamen  :neznam:

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #4 u: 15 Kolovoz , 2017, 21:55 »
Odlicno kolega, ja sam takodjer pristasa dobrih DIY projektica .. tako da od mene samo palac  :thumbs: :thumbs: i slobodno podjeli jos koji sa nama ako imas ... mozda jednom i demonstriras u zivo to svoje kuhalo  :grdiples: