Posudice za ulje, sol, papar itd...

• 6 replies
  • 536 views
*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
  • Spol: Muški
Posudice za ulje, sol, papar itd...
« u: 15 Lipanj , 2017, 11:55 »
Ja obično nosim sol, papar i šećer u malim originalnim papirnatim pakiranjima kao što dobiješ šećer uz kavu u kafiću. Ima ih za kupiti u METRO-u.
Ali na prošlom vikend okupljanju mi je Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi otkrio super stvar. Dakle radi se o, pazi sad ovo, malim kutijicama za nošenje uzorka stolice u laboratorij. :) Da, mozda malo zvuci neobično, ali to su male plasticne kutijice , koje kupis sterilne za razliku od svih drugih posuda za hranu.
Super stvar je sto unutra u svakoj vec postoji mala ''žličica'' za doziranje soli, papra i drugih začina.
Usput sam uzeo i male ovalne bočice od 1dcL i 1,5 dcL za nosenje jestivog ulja i deterdženta za suđe na teren.
Ja uvijek razmisljam sto bih mogao za koju primjenu prilagoditi, ali ovog se ne bih nikad sjetio. Fenomenalan dokaz da mozes nesto raditi 100 godina i opet nesto novo naucis svaki dan.
Paket od 10 kutijica je 11kn. Moze se kupiti na komad. Mala bočica je 4kn/kom. U svakoj ljekarni

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Gorštak

• 3252
  • 10
Odg: Posudice za ulje, sol, papar itd...
« Odgovori #1 u: 15 Lipanj , 2017, 14:22 »
Odlicno se dosijetio toga .. dobra stvar kaj je je

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline worbrc

• *
  • 7
  • 0
« Odgovori #2 u: 15 Lipanj , 2017, 18:46 »
Ja sam koristio kutijicu u koju se stavljao film za fotoaparat. Ne memorijska kartica, nego film, nekad su fotoaparati bili analogni  :LOL: :LOL:

Na uglu Buerove u Zagrebu ima trgovina u kojoj se mogu kupiti olastične posudiceu koju se pakiraju za kremice. One s kojima si cure tapkaju lice. Nisam probao ali budem

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #3 u: 15 Lipanj , 2017, 20:09 »
I ja sam probao puno toga. ovo je zakon jer imas i malu zlicicu i poklopac na navoj i dihta :)

*

Offline poljičanin

• *
  • 1622
  • 15
« Odgovori #4 u: 15 Lipanj , 2017, 22:43 »
Da, i iako im prvobitna namjena asocira na nešto osobito prljavo, upavo zbog namjene su sigurno apsolutno sterilne i čiste.

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #5 u: 15 Lipanj , 2017, 23:03 »
Da, i iako im prvobitna namjena asocira na nešto osobito prljavo, upavo zbog namjene su sigurno apsolutno sterilne i čiste.

Da. :) A sigurno su čišće od BILO KOJE druge posude za sol i papr koje mozes kupiti :)

*

Offline CroFoX

• **
  • 22
  • 0
« Odgovori #6 u: 16 Lipanj , 2017, 11:04 »
Fenomenalno  :ples: :ples: :ples: :ples: :ples:

Ja koristim staklene bočice od začina koje sam potrošio prije toga. Dobre su ali su velike i teške radi stakla.  Stavio sam ih u vodonepropusnu vrečicu i uvijek su uz mene, ali ovo je fenomenalno i već danas kupujem i prebacujem se na ovaj sistem  :D :D

Svaka čast  :pivo: :pivo: