Rodney's walks and talks

• 61 replies
  • 1424 views
*

Offline rodney

• 108
  • 4
  • Spol: Muški
Odg: Rodney's walks and talks
« Odgovori #60 u: 02 Srpanj , 2018, 23:56 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Uzivao sam citajuci  :D Ipak slike imaju vise smisla i malo si zamastas kad imas pricu iza slike. Hvala na trudu!
Aj da je bar netko pročitao da nije za ništa.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Kad gledas tak slike imas dojam kao da putovas kroz proslost. Jedini znakovi modernog doba su novi mostovi.

Mene su fascinirali suhozidi. Moji su rodom iz okolice Drniša, dakle vidio sam suhozid  :D, ali me fasciniralo gdje ih sve ima. Kad si usred kanjona i vidiš na pol brda ostatke 10m suhozida, i nemaš pojma kak bi tam uopće došao, a znaš da je tu nekad bio put ili nešto, čemu je taj zid već služio. Kad vidiš ostatke mlinice usred ničega, znaš da je negdje bio kakav takav put do nje, a nema mu ni traga. I same mlinice, jazovi, koji je to bio krvav posao, koliko je ljudi samo proklinjalo tu prirodu kojoj smo se mi išli divit.

Kaj se tice dnevnika, ako zelis mogu izvdojit ovaj izlet pa ga stavit u Aktivnosti u prirodi pod titl "7 dana kanuom" ili kako vec zelis.

Mislio sam da bi trebalo dnevnike izdvojit od ostalog, ne samo moj, ili samo ovaj izlet. Jednostavno kad sam se ulogirao na forum, poklikao sam sve podforume koji su mi se činili smisleni i nisam našao dnevnik, već sam koristio search.

Kaj su kobilice na kanu-u?

Vjerojatno ću se nespretno izrazit, ali to je "crta" tj izbočina po cijeloj dužini kanua (ili broda) koja može služiti i kao strukturalno pojačanje, i za hidrodinamiku. Kad je kobilica (eng. keel) izražena kao kod mene, tada je puno lakše držat pravac ravno, ali jasno na uštrb okretnosti. Kod mene su uz kobilicu još ove četiri "crte", pa je još malo teže. No ako ovako nastavimo, brzo će biti bez kobilica. Sve ovo što vidite "pojačano" crnom trakom je izrazbijano. Ali ne smeta to ništa, svake godine malo popravim traku jer ode od sunca i vozi dalje :D Uvijek vozimo rolu dobre crne trake sa sobom, da je nismo imali na Kupi prije 3 god, bilo bi kuku-lele. Ima bočno s desne strane dve fine rupe, i pramac je rascvjetan, bez trake nebi bio u voznom stanju, odnosno brzo bi se punio vodom.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
  • Spol: Muški
Odg: Rodney's walks and talks
« Odgovori #61 u: 07 Srpanj , 2018, 19:18 »
Isao bih i ja kanuom,ali strah me...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...