Rodney's walks and talks

• 61 replies
  • 1427 views
*

Offline rodney

• 108
  • 4
  • Spol: Muški
Rodney's walks and talks
« u: 29 Svibanj , 2017, 23:35 »
Pozdrav!
Ove subote sam se nešto nećkao, ide mi se, a ne znam kud, nit imam s kim. Nisam nešto opremljen "laganom" opremom za neka hodanja. No odlučio sam produžit šetnju sa svojim vjernim pratiljama. Nemaju još ni godinu dana, i ovo im je prvo noćenje u divljini. Bar sa mnom, našao sam ih prošle godine u istoj toj šumi  :fucka:
Poslije ručka, spremni za plazak:
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Ruksak je 30l, udoban ali unutra ne stane koliko bi htio. Ne bi mogao s njim na duže ture.
Nakon možda kilometar šetnje ulazimo u šumu:
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Uvijek zamišljam ovu livadu kao mekani ležaj
Nakon možda sat vremena od kuće mali plato
Goriva ima u neposrednoj blizini, a to je bitno za večeru..
Bilo je toplo i već sam se bojao da nam 6l vode neće bit dovoljno do jutra
Pola mog smještaja je gotovo
I ubrzo slijedi ostatak
I to je to. Nema cerade, ne stane mi u ruksak, ali vrijeme izgleda obećavajuće, i uvijek možemo pobjeć doma  :D
Zato je pogled iz kreveta baš ono po što smo došli
Napravio sam malo sklonište za pse, ali žali bože truda i živih grana koje sam uništio, nisu htjele ni blizu.
Priprema za večeru. S jedne strane je rascjepljena grana, a ražanj je na tom mjestu malo dorađen nožem da bude više četvrtast nego okrugao, da mogu peć meso s četiri strane.
Ovako je izgledalo kad sam se raskomodio. Inače ne ložim tako veliku vatru, ali zbog ražnja, i kasnije topline kroz noć, malo sam se počastio. Možda sam se tješio da tjera divljač  :opa:
Za večeru komad svinjskog buta na ražnju i dva krumpira u foliji koje sam kasnije toliko prepekao da su mogli poslužit kao ugljen za iduću vatru.
Idućih 2-3 sata sam gledao noć kako pada, drveće kako raste, pesice kako divljaju po šumi i ovo
Pokušao sam slikat pod lampom ali ne liči na ništa. Meso je u sredini bilo kao kuhano, pa sam ovako prerezano, tu sredinu još minutu zapekao nad žarom. Meni je bilo odlično, samo malo previše, skoro sam umro, ali sad sam dobro.
To sam zalio s dvije limenke žuje i legao na spavanje. Imao sam debelu dugu flis majcu s kapuljačom i staru yassa vreću za spavanje. Toliko me smorilo da nisam imao snage okrenuti hammock i staviti mrežu za komarce. Jednom sam se probudio tokom noći, valjda zbog te dvije pive i dodao par debljih drva na vatru. A moje zvijeri, jedna je čuvala mene i vatru, a druga je provjeravala svaki šum u krugu 100m čitavu noć. Ujutro se nismo dugo zadržavali, trebalo je samo ugasiti vatru, prikrit tragove i lagana šetnja doma. Da sam nosio lonac za kavu i imao više vode, mogli smo ostat do ručka. Za doručak sam imao mesni narezak, ali od one mesine nisam bio ni blizu gladan. Od stvari što nisam spomenuo, imao sam još sjekiricu vulgaris doma iz dvorišta, nož, vilicu, preklopni nožić, drvenu dasku za rezanje kao tanjur, stolić etc, 1.5m špage od starog šatora, laganu kabanicu (jedino što mi nije trebalo), hranu i posude za pse. I wc papir. To mi je za potpalu znate...

edit:slike stavio u thumbove
« Zadnja izmjena: 20 Lipanj , 2017, 19:14 od rodney »

*

Offline Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
Odg: Rodney's walks and talks
« Odgovori #1 u: 30 Svibanj , 2017, 00:05 »
Superiška! Kako je bilo spavati u hamoku, jel te šta zeblo za leđa po noći? Ovaj but je ubitačan  :rofl2: Jebem ti.. Ja bi umro u noći ako bi to pojeo . Si pse vezao preko noći il su slobodne bile? Sklonište za pse je super hahahaha. Ma nit moja nebi išla unutra. Složio joj kučicu da bi čovjek spavao unutra. Potrošio materijala za 1000 kuna a nit jednu noć nije spavala unutra  :jao:
Super izlet, hvala na djeljenju sa nama

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #2 u: 30 Svibanj , 2017, 12:04 »
Odlična overnight i izvještaj. Iz kojih si krajeva, da te znamo cimnuti za neki dogovor?
A inače slobodno si otvoriš svoju temu pa trpaš svoje izlete i slično u sekciji Moj dnevnik , ako želiš..  Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

« Zadnja izmjena: 30 Svibanj , 2017, 12:13 od Lakeman »
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline rodney

• 108
  • 4
« Odgovori #3 u: 30 Svibanj , 2017, 20:27 »
Superiška! Kako je bilo spavati u hamoku, jel te šta zeblo za leđa po noći? Ovaj but je ubitačan  :rofl2: Jebem ti.. Ja bi umro u noći ako bi to pojeo . Si pse vezao preko noći il su slobodne bile? ..

Nije mi bilo hladno za dupe ili leđa, i ja sam se iznenadio. Čini mi se da je više faktora pomoglo, postavio sam hammock tako da je jedva 10ak cm od poda kad legnem, pa sam imao jednu pesicu točno ispod mene je ležala, vatra koja je grijala dosta dugo. Inače naguram šta stignem u onaj dupli sloj, karimat, ceradu, svu robu koju imam i sl. Top quilt + unerquilt mi se čini kao puno bolja varijanta od vreće, ali kad dođe na red. Ova yassa je tu negdje stara ko ja, dakle sad je u najboljim godinama  :D
Razmišljao sam da vežem pse, ali nisu nikad bile vezane osim u šetnji. Svakako moram još puno radit s njima, ali plan je da idu svugdje sa mnom.

Odlična overnight i izvještaj. Iz kojih si krajeva, da te znamo cimnuti za neki dogovor?
A inače slobodno si otvoriš svoju temu pa trpaš svoje izlete i slično u sekciji Moj dnevnik , ako želiš..  Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Ja sam iz Zagreba, južni rub grada. Prve dvije slike su grad Zagreb, a ostale Zagrebačka županija. Za druženja sam uvijek, koliko vrijeme i novac dopuštaju. Razmišljao sam o dnevniku, ali nisam se htio obavezat :D :fucka: Probam vidit s vlastima mogu li prebacit..

edit: nisam vidio da već pričam s vlastima..
« Zadnja izmjena: 30 Svibanj , 2017, 20:35 od rodney »

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #4 u: 30 Svibanj , 2017, 21:04 »
Lol. Prebacim ti kasnije. ;)

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #5 u: 31 Svibanj , 2017, 18:32 »
Bravo! super! Jedva cekam da se razletim do zg koji vikend pa da zviznemo ekipa neki overnight. Kupi u dekatlonu ceradu dobro izgleda za te pare. :)
Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline rodney

• 108
  • 4
« Odgovori #6 u: 31 Svibanj , 2017, 19:53 »
Prvo hvala na selidbi..
Ceradu imam onu socijalnu iz peveca 4*3m, kad idem kanuom posluži dobro, za ovo je ipak prevelika i preteška. Ili je ruksak premali, ovisi kak se uzme.

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #7 u: 01 Lipanj , 2017, 13:13 »
Lagana je. Al je glomazna i nezgrapna.

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #8 u: 01 Lipanj , 2017, 14:30 »
Ja ih imam raznih od UST do običnih. Ali obična iz Šumoopskrbe 3x4m za 51kn se pakira na ovu dimenziju. Kak je to preveliko?
(ovo je mali BIC na slici)

*

Offline rodney

• 108
  • 4
« Odgovori #9 u: 01 Lipanj , 2017, 17:53 »
Tak negdje je i moja, isto ju stisnem gurtnom. A prevelika je eto, stavio sam sve na stol što bi htio nosit, i gurao u ruksak što stane. Hammock, vreća i voda su zauzeli 85% prostora. Ostalo je bilo krpanje, zbrajanje i oduzimanje. Mogao sam ju zakačit s vanjske strane, ali već mi je sa ruksaka visila debela majca, sjekirica i pseće posude za vodu/hranu. Ruksak nije baš velik, koliko je udoban zbog one mrežice koja ga odmakne od leđa, toliko je unutra teže natrpat zbog grbe na sredini. I onda onaj mjeh za vodu dođe točno na tu grbu. Jedino gdje mi je ostalo još mjesta su oni vanjski rastezljivi džepovi. Trebao bih veći ruksak, samo se bojim ko će ga nosit kad ga napunim. Voda i hrana za jedan "polupansion" mi je bila skoro 10kg. 6l vode, 1l pive, malo manje od kg mesa, nek je kilu s krumpirima, kruh 700g, kikiriki 200g, 600g pseće hrane, 150g mesni za doručak. Voda je veliki problem, trebao bih nabavit filter, tablete ili nešto, ali nisam se još dovoljno educirao da odaberem.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #10 u: 01 Lipanj , 2017, 20:49 »
Uff pa nasi ruksaci nemaju ispod 15 kg kad idemo na ON hahaha ... onda kunes sve zivo kaj se zgrbavis noseci,a i konstatiras da ti pola toga ni ne treba hahahha :)

Bumo na cugu jedan dan mi ti iz Zagreba ;) pa pospikamo malo

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #11 u: 02 Lipanj , 2017, 10:37 »
Ma filter ti nit netreba. Vodu prokuhas i to je to. Kod mene isto ruksak za proljetni, jesenski ili zimski overnajt uvijek  > 16kg. Voda je jako velik problem i kod mene jer ovdje nema bas rijeke s koje bi mogao vodu uzeti (septicke i odvodi - tu dzabe prokuhavas radi kemikalija).

S vremenom skontas i sam kaj ti treba a kaj ne. Kak se veli, cim cesce ides na logorovanje tim je ruksak laksi i laksi  :D

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #12 u: 02 Lipanj , 2017, 11:04 »

Meni se recimo cini puno previse 6L vode. Jel to zbog pasa tak puno vode?

*

Offline rodney

• 108
  • 4
« Odgovori #13 u: 02 Lipanj , 2017, 17:55 »
Ajmo reć da su psi popili oko 2l, ja ostatak. Doma smo došli skroz prazni. Psi su otpili malo i iz potoka dok smo šetali. Inače, to nije uopće puno, ako pogledaš npr. moju masu  :D Imam oko 110kg. Kad uzmeš u obzir da sam se ipak kretao i da je bilo dosta toplo, još sam i premalo pio.

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #14 u: 02 Lipanj , 2017, 18:06 »
Ma ja ustvari pijem premalo vode kad lutam okolo po vrucini. A 110kg sam imao davno ;)

*

Offline rodney

• 108
  • 4
« Odgovori #15 u: 02 Lipanj , 2017, 18:16 »
Ma ja džaba pijem kad mi sve na čelo izađe...

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #16 u: 08 Lipanj , 2017, 13:42 »
Tako je to. I ja se usmrdim samo dok se probudim a kamoli da hodam nekamo ;)

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #17 u: 12 Lipanj , 2017, 09:52 »
Ja isto. Neznam zasto al nesto nije uredu s nama.

*

Offline rodney

• 108
  • 4
« Odgovori #18 u: 13 Lipanj , 2017, 23:15 »
Danas sam se malo obnovio
Zebra billy 12cm, nekakav zebra camping set, i dva lončića za kavu 2.5dcl
Set sadrži
lonac 1.1 lit, fi 14 cm
lonac 1.5 lit, fi 16 cm
tava  1.0 lit, 18 cm
poklopac za lonac fi 16cm.
Usporedba većeg lončića iz seta sa mojom "pećnicom" (dutch oven)

Tava iz seta sa mojom starom tavom
I cijeli set u tavi
Manji lončić iz seta pored prethodnika
Ako usporedim billya sa ovim većim lončićem iz seta, billy djeluje čvršće, deblje, ali ovaj lončić mi se čini praktičniji.
Stanu u njega obe šalice
Ručka mu ima kočnicu pa bi moglo bit lakše lijevat
Poklopac se lakše diže, i bolje sjeda, na billyu dobro sjeda dok je onaj tanjurić-tava-štoliveć unutra. Mislim da ne može ispast ali eto. Svejedno odlučih bar kavu skuhat, iako vodu možeš zakuhat u bilo čemu, više me zanima kako će bit kuhat, jer ja sam obični mesožder... Pripremio sve za vatricu
U međuvremenu vidim da bi se moja pesica u prirodi vjerojatno bolje hranila nego ja
Nije mu bilo spasa pa je odstranjen
Nazad na lonce i poklopce, podizač poklopca paše odlično  :D
I kava, ništa spektakularno

edit:slike stavio u thumbove
« Zadnja izmjena: 20 Lipanj , 2017, 19:12 od rodney »

*

Offline Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #19 u: 13 Lipanj , 2017, 23:33 »
Čestitke na prinovi. Ima finta kak izlijevati tekućinu iz bilija kada nije zakočeno pomoću ručice. Sviđa mi se tavica jako. Da nisam kupio trangijovu ovu bi uzel.

Haha kak pesek pozira sa ulovom :D

via Tapatalk