Brusevi za teren

• 1 replies
  • 605 views
*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Brusevi za teren
« u: 04 Svibanj , 2017, 16:19 »
Da otvorim temu bruseva za teren budući da je još nemamo.

Dugo vremena me je zanimao Fallknivenov DC4 i jednom su Gorštak i Lakeman bili u Replikartu u ZGu pa mi javili da imaju DC4 dostupno. Ni pet ni šest, uzeli meni jednog.

Oduvijek me malo mučilo da nemam portabilnog brusa za na teren. Iako jako rijetko provedem duže nego 2 dana na terenu, ipak dobro imati brus u džepu za svaki slučaj.
Regularno održavanje oštrice i dalje vršim vodenim kamenima, ovo je samo nužno riješenje ako oštrica treba malo nježnosti a nisi kod kuće.

DC4 dolazi u malo futrolici. Brus je zaista malen i lagano stane u svaki džep. Ima keramičku i dijamantnu stranu. Prednost je da brus uvijek ostane ravan (tako vele), a održavanje se vrši mlakom vodom sapunicom.

Brus ima grubu stranu

I malo finiju

Iz početka je dosta gruba površina i Fallkniven veli da treba jedno vrijeme dok se prvi sloj ne istroši pa postane finiji. Kada sam njime prvi puta povukao po oštrici, ozbiljno se vide crte. Morat ću to ispraviti vodenim brusom a DC4 ću malo iztrljat nekim željezom.

Dajem palac gore  :thumbs:

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
  • Spol: Muški
Odg: Brusevi za teren
« Odgovori #1 u: 04 Svibanj , 2017, 22:27 »
Konacnooo da si ga isprobal ... mozda sam ti ipak trebal uzet onaj drugi kaj ima keramiku

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk