INA i Richardson Sheffield

• 12 replies
  • 2538 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
INA i Richardson Sheffield
« u: 25 Veljača , 2017, 21:30 »
Evo nova ponuda na INA-inim benzinskim crpkama, neka, meni nepoznata tvrtka Richardson Sheffield, nude različite džepne noževe i svjetiljke, s navodnim, velikim popustom. Ovo "navodnim" se ne odnosi na nacionalnog proizvođača i distributera naftnih proizvoda, nego na tvrtku koja svoje proizvode prodaje po paprenim cjenama, meni jako upitnim.

Naime, a već sam to spominjao, prije nekoliko godina sam kupio Gerberovu naglavnu lampu za cca 100 kn, a koja se prodavala s 50% popusta (a tih 100 kn mi se činila maksimalna cjena koju bih ja dao za taj proizvod), da bi prije nekoliko dana našao tu lampu u Hervisa u ponudi za 340 Kn!

Bacite pogled na sjekira/nož/francuz/čekić/kliješta/odvijač/pila/...

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
  • Spol: Muški
Odg: INA i Richardson Sheffield
« Odgovori #1 u: 26 Veljača , 2017, 10:06 »
logo mi je poznat ali naziv firme nije   :neznam:
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #2 u: 26 Veljača , 2017, 11:03 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
logo mi je poznat ali naziv firme nije   :neznam:

E sad...

Google mi nije pronašao takvu tvrtku, na amazonu ima prodaja njihovih noževa za kuhinju, komplet košta oko 60 £. Kažu da tvrka ima tradiciju od 170 godina.

Gazprom u BiH je imao istu ponudu, nailazim i na prezentacijske filmove s Youtube na slovenskom.

Pokušavao sam pronaći kolika je stvarno cjena tih noževa, ali nisam ih pronašao (istina, nisam se nešto pretjerano ni potrudio).

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #3 u: 15 Ožujak , 2017, 15:53 »
Kupio lampu maloprije. Uskoro više...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #4 u: 26 Ožujak , 2017, 22:03 »
Imao sam u rukama onaj kombinirani alat sa sjekirom, kliještima, francuskim ključem, pilom, čekičem i čime li sve ne.

To je alat samo za regal, u svemu što ima zapravo je problematičan. Zapravo, bolje ikakav alat nego nikakav, ali ovaj je baš problematičan.

Glavni alat je sjekira, koja je premalena i predebela, krak sile je premalen. Za nešto jače presječi, kada bi mogli lupati po sjekiri sa suprotene strane nekim drvetom ili kamenom, s te suprotne strane postoji čekić koji se nasađuje i zbog toga je nježan i ne može se koristit za tu svrhu.

Klješta imaju previše drugih alata na sebi, ako imate komad žice za presjeći, to je u redu, ali ako ih morate zavući u bilo što, neupotrebljiva su.

Čekić - preniježan.

Francuski ključ ima istu manu, ako je nešto osamljeno, može se koristiti, a ako alat treba zavući u bilo što (npr. nekakav motor) - neupotrebljivo.

Ostalo je više manje upotrebljivo, s tim da pri njihovom korištenju smetaju sjekira, francuz i čekić, ali ako svi alati nisu osobito upotrebljivi - nema svrhe ni uzimati ovaj multi-alat.

Znatno korisnij i upotrebljiviji mi je višenamjenski vrtni alat:

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #5 u: 28 Ožujak , 2017, 09:37 »
Kakva to sjekira???  :LOL: :jao: Jedina svrha bi mozda bilo rezuckanje feather stikova za potpalu ili struganje spena za potpaliti ali ne vidim nikakve stabilnosti u tome. Vjerojatno bi se jos samo ozljedio na terenu s tim.

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #6 u: 07 Travanj , 2017, 11:42 »
Ja imam nesto slicno. Moram ga naci pa pofotkam...

Poslano sa mog SM-T585 koristeći Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #7 u: 21 Svibanj , 2017, 23:30 »
Uz Richardson Sheffield na INA-i se pojavio i Metabo, s naglavnom lampom od 89 kn, koja, u mojoj benzinskoj nestane istog momenta kada i dođe. Ostali alati nisu za vucaranje po prirodi, pa ih neću ni spominjati.

Ima li tko iskustva s tom naglavnom lampom (ne mislim je kupovati, nego čisto iz znatiželje)?

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #8 u: 22 Svibanj , 2017, 08:28 »
Imam ti ja nešto slično. U ovaj spremnik iza stanu dvije baterije 18650. Radi samo na jednu i automatski se prebacuje na drugu. Spremnik za baterije je ujedno i punjač. Svijetli odlično, ali kao i sve cree lampe i ove imaju problem velike potrošnje baterije. Dosta je glomazno i nepraktično i jedina prava svrha toliko lumena je zasljepljivanje.

Zato mislim da su manje lampe marki Petzl, Black Diamond i ostale bolji izbor. Tri baterijice drže preko 100 sati i stane u svaki džep.
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline kantonac

• **
  • 12
  • 0
« Odgovori #9 u: 24 Svibanj , 2017, 03:46 »
Imao sam u rukama onaj kombinirani alat sa sjekirom, kliještima, francuskim ključem, pilom, čekičem i čime li sve ne.

To je alat samo za regal, u svemu što ima zapravo je problematičan. Zapravo, bolje ikakav alat nego nikakav, ali ovaj je baš problematičan.

Glavni alat je sjekira, koja je premalena i predebela, krak sile je premalen. Za nešto jače presječi, kada bi mogli lupati po sjekiri sa suprotene strane nekim drvetom ili kamenom, s te suprotne strane postoji čekić koji se nasađuje i zbog toga je nježan i ne može se koristit za tu svrhu.

Klješta imaju previše drugih alata na sebi, ako imate komad žice za presjeći, to je u redu, ali ako ih morate zavući u bilo što, neupotrebljiva su.

Čekić - preniježan.

Francuski ključ ima istu manu, ako je nešto osamljeno, može se koristiti, a ako alat treba zavući u bilo što (npr. nekakav motor) - neupotrebljivo.

Ostalo je više manje upotrebljivo, s tim da pri njihovom korištenju smetaju sjekira, francuz i čekić, ali ako svi alati nisu osobito upotrebljivi - nema svrhe ni uzimati ovaj multi-alat.

Znatno korisnij i upotrebljiviji mi je višenamjenski vrtni alat:

Uh vidim proslo to.. Dobro bi mi dosao ovaj drugi alat sto si stavio. 
Imate neku preporuku za kupnju?

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #10 u: 25 Svibanj , 2017, 23:13 »
Bio sam danas na INA  benzinskoj, još su imali pult, nisam gledao prodaju li.

*

Offline kantonac

• **
  • 12
  • 0
« Odgovori #11 u: 25 Svibanj , 2017, 23:14 »
Bio sam danas na INA  benzinskoj, još su imali pult, nisam gledao prodaju li.
A ni kupona nemam :D tanka se u Bosni

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #12 u: 27 Svibanj , 2017, 09:05 »
Provjerio sam jutros, još se prodaje do isteka zaliha, ne traže se kuponi.