Oštrenje noževa Victorinox&Powerfix

• 5 replies
  • 867 views
*

Offline nauticaromeo

• **
  • 45
  • 0
  • Spol: Muški
Oštrenje noževa Victorinox&Powerfix
« u: 12 Veljača , 2017, 15:01 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Evo ja koristim ova oštrač noževa od Victorinox,meni jedno od draži i lako prenosiv i odlično oštri nož Dick!

Evo još nešto! od Powerfix.Plavi klasični,a crveni može i oštriti i niž i udice za ribolov!

« Zadnja izmjena: 12 Veljača , 2017, 15:22 od nauticaromeo »

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
Odg: Oštrenje noževa Victorinox&Powerfix
« Odgovori #1 u: 12 Veljača , 2017, 19:22 »
Svaki put me zaboli duša kad vidim da ljudi stvarno koriste takva smeća :smrc:
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #2 u: 12 Veljača , 2017, 19:50 »
A, moj Oki, nekomu su noževi ljubav, a nekomu su nužni alat.

Prvi tomu pristupa s osobitom ljubavlju i perfekcionizmom, a ovi drugi (u koje i ja spadam) koriste noževe niže cjenovne klase koje oštre prvim što im padne pod ruku, ako će to nož učiniti zadovoljavajuće oštrim.

Zapravo,imam nekakav dijamantni brus u obliku pločice, a ne mogu se sjetiti kad sam zadnji put oštrio nož.

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #3 u: 12 Veljača , 2017, 22:29 »
I ja svoje brusim nekad na obični brus za kosu iz poljoopskrbe, najviše mi je žao jer ovakve naprave za brušenje često koštaju više nego neki srednje dobar brus, a pojedu nož doslovno.

Trust me, I\'m an engineer

*

Offline nauticaromeo

• **
  • 45
  • 0
« Odgovori #4 u: 12 Veljača , 2017, 23:10 »
Okibex,o ukusima se ne raspravlja! Ako kosu nisi dobro isklepa na klepac,onda i najbolji brus ne pomaže! Ja ne nosim pršut u pršutoreznicu da mi ga izrežu,jer skinu ga previše,varalice. Nego ga sam izrežem i to običnim nožem,a obični nož treba i naoštrit,jel tako! A kad je kolinje sigurno ti se ošti nož s brusom po onoj hladnoći! Ili kad si u lovu i treba oderati divljač isto,ošti nož po hladnoći. Zato su pametni ljudi izmislili,da se nož može naoštriti u jednom. eventualno u dva potezu,zato je tu Victorinox ili neki drugi u ovome rangu! A ovaj crveni i plavi su iz Lidla za kikiriki cijenu!
« Zadnja izmjena: 12 Veljača , 2017, 23:16 od nauticaromeo »

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #5 u: 12 Veljača , 2017, 23:37 »
Ma svatko radi sebi po guštu ... ja sam isto gledišta da je nož alat ne ukras, bitna je funkcionalost i oštrina ne špigl efekt oštrice  :D