Vunena deka

• 38 replies
  • 4113 views
*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
Vunena deka
« u: 06 Ožujak , 2014, 14:37 »
Konacno je i meni pala jedna vunena deka :D
Nije vojna ali mislim da je 80% ili 100% vuna jer bocka i dosta je teska. Od sada umjesto vrece idu ona i tarp. Bacit cu i koju sliku i malo detaljniji opis cim dodem do kompa :)
« Zadnja izmjena: 01 Siječanj , 1970, 01:00 od Guest »
Wake early if you want another man\'s life or land.
No lamb for the lazy wolf.
No battle\'s won in bed.

- The Havamal

*

Offline Preppy

• *
  • 3918
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Re: Vunena deka
« Odgovori #1 u: 06 Ožujak , 2014, 15:14 »
Cool, čestitam. Jedva čekam par slikica :)

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #2 u: 06 Ožujak , 2014, 16:05 »
Opa, lijepo :D
Čekamo dojmove
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline Preppy

• *
  • 3918
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #3 u: 09 Ožujak , 2014, 20:52 »
Kolko pa ima kila? Ja si razmišljam uzeti isto vunenu deku. Razlog? Sad kada sam spavao u hammocku dosta me hladilo odozdola. Imam thermarest karimat. Kada spavam na podu s njim onda me dosta grije. Ali na hammocku opće ne. Vjerojatno zbog toga kaj me vjetar spuhao sa strane a hammock nije vjetro otporan. Mislim staviti vunenu deku u hammock pa na nju vreću. A deka se može staviti da me zamota i tako spriječi da me vjetar ohladi. A možda jednostavno da uzmem bivy bag. Deka mi se sviđa više. Ima onaj ugođaj vesterna :D

_________
Poslano sa mobilnog uređaja.

*

Offline Preppy

• *
  • 3918
  • 19
  • Osnivač
Re: AW: Vunena deka
« Odgovori #4 u: 09 Ožujak , 2014, 21:55 »
evo zanimljivog članka o vunenim dekama
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

_________

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #5 u: 09 Ožujak , 2014, 23:10 »
Thermarest te nije grijao baš jer si bio na vjetru iznad zemlje. Takve stvari samo vraćaju tvoju tjelesnu toplinu. A kad si u zraku, ta toplina se raspršuje svuda okolo.
Uzmeš vunenu deku, zamotaš se i piješ kavu ko Clint :D
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline Stribog

• **
  • 32
  • 0
« Odgovori #6 u: 10 Ožujak , 2014, 00:41 »
Citat: "CroPrepper"
Kolko pa ima kila? Ja si razmišljam uzeti isto vunenu deku. Razlog? Sad kada sam spavao u hammocku dosta me hladilo odozdola. Imam thermarest karimat. Kada spavam na podu s njim onda me dosta grije. Ali na hammocku opće ne. Vjerojatno zbog toga kaj me vjetar spuhao sa strane a hammock nije vjetro otporan. Mislim staviti vunenu deku u hammock pa na nju vreću. A deka se može staviti da me zamota i tako spriječi da me vjetar ohladi. A možda jednostavno da uzmem bivy bag. Deka mi se sviđa više. Ima onaj ugođaj vesterna :D

_________

Imas underquilt?

*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
« Odgovori #7 u: 10 Ožujak , 2014, 07:37 »
A deka ima oko 3 kg i dobio sam ju nedavno, nije nista fancy, nego obicna debela vunena deka. Debela je skoro kao dvije JNA deke i cak je malo i nezgrapna.

Vuna ne gori lako kao sintetika i pamuk pa se mozes umotati kraj vatre dok pijuckas nesto i zamisljas da si Clint Eastwood :D

Ima svoje prednosti i mane nad vrecama ali dok ne nabavim veci ruksak i malo manju i laksu vrecu - blanket is the answer!
No battle\'s won in bed.

- The Havamal

*

Offline Alpinista

• 140
  • 3
« Odgovori #8 u: 10 Ožujak , 2014, 09:18 »
Ma znali su Meksikanci kaj je dobro :)
Nabaci koje slikice kad buš imal vremena.

*

Offline Preppy

• *
  • 3918
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #9 u: 10 Ožujak , 2014, 11:46 »
Citat: "Stribog"

_________

Imas underquilt?

Nemam. Niti ga nebi uzimal, tak već jedva mjesta imam za opremu. Moral bi sad testirat sa bivy bag jeli će me spuhati il ne.

*

Offline Stribog

• **
  • 32
  • 0
« Odgovori #10 u: 10 Ožujak , 2014, 20:24 »
Citat: "Stribog"

_________

Imas underquilt?

Nemam. Niti ga nebi uzimal, tak već jedva mjesta imam za opremu. Moral bi sad testirat sa bivy bag jeli će me spuhati il ne.

Ako ti nepomogne probaj sa underquiltom, malo sam istrazivao i on upravo je protiv vjetra jednim dijelom

*

Offline Preppy

• *
  • 3918
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #11 u: 10 Ožujak , 2014, 22:59 »
Da. Aki cijene su paprene...

_________

« Odgovori #12 u: 15 Ožujak , 2014, 11:59 »
Ja ti vunenu stavim u hammock,nekako preklopim,tako da mi grije do vrha bokova,i onda u vreču preko toga,5+. Iako je Hammock u principu namijenjen spavanju u toplijim uvjetima,da se on itekako iskoristit.
Na slici ispod se vidi nakon pljuska i ost,da mi nije bilo ''vunke'',bilo bi zahebano.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #13 u: 15 Ožujak , 2014, 13:49 »
treba nabavit one vojničke (kako su u JNA deklarirani vojno čebe)  :))  pikava je, al grije i nije ti ju zal u prirodu furat

*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
« Odgovori #14 u: 15 Ožujak , 2014, 17:32 »
Citat: "Gorštak"
treba nabavit one vojničke (kako su u JNA deklarirani vojno čebe)  :))  pikava je, al grije i nije ti ju zal u prirodu furat

JNA deke su tanje od ove moje i kod njih je stvar to sto je 80% vuna a 20% pamuk a to se u nuzdi znatno osjeti. Te JNA deke mozes nositi i kao kilt preko odjece jer ih je lakse nositi tako a i nije ti ih toliko zao :D
No battle\'s won in bed.

- The Havamal

*

Offline Preppy

• *
  • 3918
  • 19
  • Osnivač
Odg: Vunena deka
« Odgovori #15 u: 20 Ožujak , 2015, 18:52 »
Gledam po I-beju, cijene vunenih deka (švicarska armija) je očito pala. Ima "već" po  40 Eura po Ebay-u. Prije su se kretale čak do 70 Eura.

Vunena deka ima svoj rustikalni šarm, onak kaubojski. Pitanje, koliko se isplati nosit toliko veliko pakiranje na ruksaku. Kako BuraŠimun već rekao, dobro za hammock kao underblanket. Samo što je pakiranje 100 puta veće nego da nabaviš za iste pare neki pravi underblanket, recimo od DD (40 funti).

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #16 u: 20 Ožujak , 2015, 19:44 »
Daj se dokoturaj do ZGBa idemo na Hrelic  :-o tam ima onaj kaj militariej prodaje .. bi mozda uzel one cizme/gojzerice kakve ima Antun, odlicne su .. i tu deku  :thumbs: znam da su po 100-150 kuna prodavali

*

Offline Preppy

• *
  • 3918
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #17 u: 20 Ožujak , 2015, 20:42 »
Bumo skoknuli. Možda i ja kaj najdem

Via Tapatalk

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #18 u: 20 Ožujak , 2015, 20:59 »
Imam ja u planu napravit kako neki underqilt za hammock mislim da je dosta prakticno? Sa bungee cordovima i to..
Al nemam deku trazim neku crnu ili sivu pogledat cu po tavanima i to..

Poslano sa mog C1505 koristeći Tapatalk
« Zadnja izmjena: 24 Ožujak , 2015, 14:18 od ssverko13 »
Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Preppy

• *
  • 3918
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #19 u: 26 Listopad , 2016, 17:07 »
Prošlo dugo vremena odkad smo pričali o vunenim dekama. Jeli u međuvremenu netko nabavio jednu? Koji su dojmovi?
Razmišljam si nabavit jednu (da još uvijek) ali sad više ne za hammock nego više za rustikalno kampiranje uz vatru. Dakle, uzeo bi deku i nabio druker gumbe u nju na jednoj stranu. Tako da ju mogu preklopit i drukerima zatvorit da mi je kao bivi bag. Na Ebayu gledam, ove 100% vune su dosta skupljije recimo od ovih 80% vune i 20% polijestera. Koliko se taj udio polijestera primjeti ako ti frkne žar na deku? Jeli netko s vunenom dekom prespavao u kombinaciji s vrećom ili samom u prirodi?