Deuter Aircontact 65+10 pomoć oko kupnje?

• 28 replies
  • 2260 views
*

Offline nauticaromeo

• **
  • 45
  • 0
  • Spol: Muški
Deuter Aircontact 65+10 pomoć oko kupnje?
« u: 10 Veljača , 2017, 17:14 »
Jeli ko ima ovakav ruksak savjet bilo kakav! Ja sam visok 191 cm i imam malih problem sa leđima.A imam doma ruksac Mckinley cougar 45L!

*

Offline zvonjola

• 607
  • 9
Odg: Deuter Aircontact 65+10 pomoć oko kupnje?
« Odgovori #1 u: 10 Veljača , 2017, 21:49 »
Nisam probao,ali mislim da iako su vrlo kvalitetni ruksaci, malo previše koštaju kod nas.Jedino ako nađeš na nekom mega popustu, jer ruksak novi košta 1850 kn!Inaće ima sva moguća podešavanja,tako da sa njime nebi trebao imati nikakvih problema.Pogledaj recenzije na YT!

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #2 u: 10 Veljača , 2017, 22:47 »
Ovo?

Alpinistička naprtnjača, meni kod njih smetaju dvije stvari: nema vanjskih džepova i unutrašnjost mi je vrećasta, za ono što završi na dnu moraš izvaditi sve stvari van. Previše visoka, a uska.

I onih +10 litara je malo problematično, onih 65 to je koristan teret, a ovih +10 je ono što možeš pričvrstiti ispod poklopca. Imam takav tip ruksaka i nisam nimalo oduševljen, nikako složiti da opremu na njega da to dobro stoji.

Prolistaj malo prethodne teme na master-temi Ruksaci, svašta smo tamo mudro pisali.
« Zadnja izmjena: 10 Veljača , 2017, 22:49 od poljičanin »

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #3 u: 10 Veljača , 2017, 23:35 »
Alipinistički ruksak, nije planinarski. ''Nosi'' se dosta visoko, i super je za svoju svrhu. Za što tebi treba?
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline zvonjola

• 607
  • 9
« Odgovori #4 u: 11 Veljača , 2017, 07:27 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Ovo?

Alpinistička naprtnjača, meni kod njih smetaju dvije stvari: nema vanjskih džepova i unutrašnjost mi je vrećasta, za ono što završi na dnu moraš izvaditi sve stvari van. Previše visoka, a uska.

I onih +10 litara je malo problematično, onih 65 to je koristan teret, a ovih +10 je ono što možeš pričvrstiti ispod poklopca. Imam takav tip ruksaka i nisam nimalo oduševljen, nikako složiti da opremu na njega da to dobro stoji.

Prolistaj malo prethodne teme na master-temi Ruksaci, svašta smo tamo mudro pisali.
Dotični ruksak ima vanjske đepove na bočnim stranama i gore u poklopcu,ovih +10 litara je ispod poklopca i više-manje je standard kod takvih ruksaka.Što se tiče pakiranja,takvi ruksaci se pakiraju da prvo stavljaš ono što ćeš zadnje koristit u danu,odnosno vreću za spavanje i madrac,šator.

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #5 u: 11 Veljača , 2017, 09:22 »
Koliko vidim ima i otvaranje s donje strane, na četvrtini visine.

Uglavnom, ruksak je kao i cipele. Kupovina bez probe je kockanje, a pogotovo ako imaš problema s leđima. Odi u Intersport i isprobaj ruksake koji se nude, Deuter i ostale. Zatraži ih da ih napune nečim, da ti koliko-toliko to sjedne na leđa.
Cijena ruksaka nema izravan utjecaj na udobnost nošenja. Ona je sadržana u kvaliteti materijala i broju kerefeka. Meni Lowe Alpine ne odgovara nakon izvjesnog vremena nošenja, a sve je osim jeftinog. Tako da, prvo stavi neki Deuter na leđa pa ćeš znati što dalje.
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline nauticaromeo

• **
  • 45
  • 0
« Odgovori #6 u: 11 Veljača , 2017, 10:51 »
Je Benger u pravu si! Gledao sam ja taj ruksak gore i u Njemačkoj ima jedno 5 mjeseci od toga i iskreno kupija bih ga da je bija crne boje.300€ je koštao DE u Kibuba je jeftiniji! Kada sam ga isprobava,na prvi dojam mi se sviđa  a pogotovo najdonji sistem,koji točno dođe do kukova,pogriješija sam se s prvim ruksakom Mckinley cougar 45,stoga neću sa ovim! U Splitu ima Deuter od 45 L,Hrevis tr. Intersportu nema ovakav od 65L,bar ga ja nisam uspija naći? Tržio sam i po drugim forumima i nigdje odgovora! Zato sam naletio na ovaj forum! A hvala Bogu ima i na youtube rezenzija,koliko hoćeš :) Ali da se razumimo,ne moram ja kupit sve što je njemac proizveo!
Je taj ruksak ima bočne džepove sa obe strane i po sredini ima patent,rekao bih praktičan stvar! E ljudi ja sam amater,rekreativno e uzdižem:)

*

Offline Preppy

• *
  • 3869
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #7 u: 11 Veljača , 2017, 11:45 »
A za kaj ti tocno treba ruksak, to je kljucno pitanje.

*

Offline nauticaromeo

• **
  • 45
  • 0
« Odgovori #8 u: 11 Veljača , 2017, 15:02 »
Preppy možda zvuči čudno? A gdje će stati šator,vreća za spavanje,2L.vode,gradela mala ručni rad,hrana za dva do tri dana,presvlaka,podloga ispod vreće za spavanje itd kad je zimski period,idem s prijateljima u Liku,oni love a ja lovim po loncu,točnije kuham! Oako u ovaj svoj sadašnji ruksak uvjek tiskam,lako je ljeti

Poslano sa mog SM-T560 koristeći Tapatalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3869
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #9 u: 11 Veljača , 2017, 15:19 »
Pitam jer ovisi kako ga budes koristio. Ako mislis bas planinarit, znaci puno pjesacit treba ti drugaciji ruksak nego da ides na kampiranje. Za kampiranje ti planinarski ruksaci nisu bas prikladni, obratno za planinarenje ti takvi ruksaci nisu dobri jer nisu bas komotni za duze setnje...

*

Offline nauticaromeo

• **
  • 45
  • 0
« Odgovori #10 u: 11 Veljača , 2017, 17:04 »
To i mene muči? Čak i posuđeni šator od prijatelja vežem van ruksaka+podloga.Stoga mi je ruksak poprilično težak kad idem planinarit.A naša je Dalmatinska škoj je za....n.Lako je kad ideš u Liku,i većina puta odvezeš se s autom i onda od starta do cilja imaš 1h pješačenja!

Poslano sa mog SM-T560 koristeći Tapatalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3869
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #11 u: 11 Veljača , 2017, 17:04 »
Nesto ti ne valja s Tapatalkom, daj ubuduce malo pripazi prije nego posaljes desetak praznih poruka

*

Offline nauticaromeo

• **
  • 45
  • 0
« Odgovori #12 u: 11 Veljača , 2017, 17:07 »
Oprosti tija sam pokazat link s youtuba kako sam napravija gradela od prokroma za grill! Kopira ovog lika i ja sam zadovoljan s njima !

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #13 u: 11 Veljača , 2017, 23:28 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Oprosti tija sam pokazat link s youtuba kako sam napravija gradela od prokroma za grill! Kopira ovog lika i ja sam zadovoljan s njima !

Daj da to vidimo!

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #14 u: 11 Veljača , 2017, 23:37 »

Dotični ruksak ima vanjske đepove na bočnim stranama i gore u poklopcu,ovih +10 litara je ispod poklopca i više-manje je standard kod takvih ruksaka.Što se tiče pakiranja,takvi ruksaci se pakiraju da prvo stavljaš ono što ćeš zadnje koristit u danu,odnosno vreću za spavanje i madrac,šator.

Zvone, na ovoj temi:

...smo se dotakli problemtaike optimalnog krcanja naprtnjače, što je jako važno kada je teret velik, a put dug. Kod takvog načina krcanja stvari važna je težina, a ne koliko često nam neki predmet treba.

*

Offline zvonjola

• 607
  • 9
« Odgovori #15 u: 12 Veljača , 2017, 01:14 »

Zvone, na ovoj temi:

...smo se dotakli problemtaike optimalnog krcanja naprtnjače, što je jako važno kada je teret velik, a put dug. Kod takvog načina krcanja stvari važna je težina, a ne koliko često nam neki predmet treba.
Hoćeš reći da bi radije neki predmet kao vreću za spavanje vadio svako malo van,prije nego je stavio na dno ruksaka jer će ti trebat tek pred spavanje?Vreća je ionako uz šator najteža, pa svakako ide prva dolje i prema leđima na što niže težište.

*

Offline nauticaromeo

• **
  • 45
  • 0
« Odgovori #16 u: 12 Veljača , 2017, 10:50 »
t=356s&index=12&list=FLanfdpQE-3mGP0hE8wChEZ

Prokromov lim 3mm debline izrezan na plazmi na 2 okrugla komada širine 30cmx3,5mm! I sve to donija doma i zavarija!

A druge su napravljene od Elektrode Zagreb krom E-70 ¤5mm,spajane i zamotane oko cijevi isto dimenzije 30cm u krug,naravno ugusto zavarene šipke,a ne kao ovaj lik na linku što ih je u rijetko zavriva  Identično ko na ovome linku što ga je ovaj lik postavija na youtube!

Ovakva gradela ja ostavljam vani na kiša sakrivene na uobičajeno mjesto boravka gdje roštiljamo! i isto ih postavljam ka i ovaj lik,znači mogu roštiljati standardno,a mogu i ovako što ovaj lik radi,a možese namjestiti tako da sjediš i roštiljaš,zavisi kako voliš!
A kad ovakve jedne gradele napravim,nekome ću ih pokloniti,trošak mi je samo struja i vrijeme!
A slike od grill uskoro!
« Zadnja izmjena: 12 Veljača , 2017, 13:01 od nauticaromeo »

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #17 u: 12 Veljača , 2017, 18:53 »

Zvone, na ovoj temi:

Hoćeš reći da bi radije neki predmet kao vreću za spavanje vadio svako malo van,prije nego je stavio na dno ruksaka jer će ti trebat tek pred spavanje?Vreća je ionako uz šator najteža, pa svakako ide prva dolje i prema leđima na što niže težište.

Pa, teže su konzerve, voda, alati...
Ali, da, najteži dio tereta slažem uz leđa po sredini ruksaka, bez obzira što je to. Mislim, govorim o dugim višednevnim hodnjama s ruksakom od 25 i više kg, recimo po Velebitu. Na jednodnevnim izletima to je sporedno.

*

Offline Chagalj

• **
  • 22
  • 0
« Odgovori #18 u: 13 Veljača , 2017, 23:51 »
Nauticaromeo, evo da se i ja osvrnem - kao sretni i zadovoljni vlasnik istog tog ruksaka, ali malo manjeg - pedespetice ....

Prvo službeni demanti-
Ruksak nije "alpinistički" u smislu da je krojen kao obična vreća s jednim otvorom na vrhu.
Na dnu ima "gepek", a iznad ima i "haubu", kako ih zovem  . Odnosno, izvana se otvara  donji prostor gdje ljudi najčešće stavljaju vreću za spavanje, a taj prostor je iznutra odvojen od ostatka ruksaka vodoravnom pregradom.
Pregrada je uz stijenke spojena ciferšlusom i može se odvojiti, pa unutar ruksaka imaš po želji ili jedan veliki prostor - ili dva - jedan manji dolje i jedan veći gore.

Također, i gornji dio se isto izvana otvara i to na široko, ciferšlusom u obliku slova u.
Uostlom, na slici gore se kuži gdje su "pimpeki" od oba ciferšlusa.

Što se đepova tiće, dizajneri su mogli  biti i darežljiviji. Sa lijeve strane ima jedan skriveni i tanki,nalaazi se neposredno iznad ovog vidljivog donjeg bočnog otvorenog đepa.  Ima ciferšlus, a  premalo toga stane unutra , ja stavim prvu pomoć i nabijem jednu fluorescentnu tanku majicu . S desne strane ruksaka tog đepa nema. U te donje otvorene đepove - po jedan sa svake strane - bez problema stane nalgeenka.
Na desom kraku pojasa ima "pederuša" , ali ona isto nije prevelika. Na lijevom kraku ništa.

Sama kapa i pretinci u njoj su me ugodnije iznenadili - ima dva pretinca u kapi- jedan ima otvor s vanjske strane, drugi s unutrašnje. Ugodno iznenađenje je to što se pokazala kao vrlo praktična - stvri lijepo stoje u njoj i lako ih se nađe - imao sam i prije ruksake sa time, ali bilo su to baš glupavo skrojeni đepovi- stvari uvijek nekam visile i bježale i teže ih je bilo naći i dosegnuti.....

Kapa je spojena gurtnama na ruksak, nije sašivena  i može se regulirati - dizati ili spuštati ovisno koliko je pun.
Savršenija verzija bi bila da se kapa sasvim odvaja i da ima mogućnost korištenja kao mali ruksačić ili kao pederuša. (Tako da možeš ruksak ostavit gdje si se smjestio , a u nju staviti neš malo za pojest , popit i obuč i prebacit na leđa kada istražuješ po okolici.)

Bilo bi lijepo i da ima jedan đep otraga, kako sam navikao na svojim malim "edc" gradskim ruksacima koje sam do sada imao , ali, eto, nema nažalost takvog đepa.

Ne sjećam se točno, ali mislim da tu odvojivu kapu i takav stražnji đep imaju Deuterovi ruksaci iz "aircontact PRO" serije , koji su dosta teži i dosta  skuplji....

Na kraju sam naknadno uzeo još i Deuterove "external pocketse", đepove  koji se postave na kopresijske trake, svaki ima 5 l  i baš su OK.  Na šestodnevnom izletu prošlog ljeta kad sam polazio, u njih sam stavio neku opremu, ali nakon prvog noćenja sam skužio da u njih mogu strpati šator -  u jedan đep vanjsko krilo i šipke , a u drugi unutrašnje - taman stalo ko da je krojeno za moj šator.

S vanjske strane ruksaka ima dosta upotrebljivih i praktičnih traka tako da se još svašta da objesiti iz vana, ali za sada nisam imao potrebe za time na konkretnom terenu, no igrao sam se doma s time i stvarno svašta ide.

A sada- važniji dio odgovora na pitanje " da li je ruksak dobar za dugo hodanje sa problematičnim leđima"

Što se namjene tiće, proizvođač ga deklarira kao ruksak za trekking , odnosno dugo hodanje. O alpinizmu ne znam puno, ali ne mogu se zamisliti kako se pentram po stijenama s tom grdosijom na leđima  :D

Evo, na sužbenoj stranici, ako se scrola malo dolje, vidi se paragraf  "OPTIMALLY SUITABLE FOR" , kao što ima  za svaki proizvod iz njihove ponude.

Od rukska koje sam imao , niti jedan se ni blizu ne može mjeriti s udobnošću ovoga . Skoro pa da se sam nosi   :thumbs: - jednostavno, izgleda da mu je leđni sustav jako dobro izveden i da je stvarno fino izbalansiran.  Kad natrpam svog starog vjernog jednostavnog 20 litarskog "championa" - izgleda da ga je nakon sat-dva osjetno teže nositi  nego ovog 55 litarskog. ozbiljno  :opa:

Ali, ima i jedna caka - nije svaki ruksak za svakog čovjeka. Ovaj koji ja imam, kao i model koji si prikazao je novi model iz 2016.  Do tada je bio malo drugačiji.
Prije nego sam ga kupio, ogledavao sam ih i probavao  po zagrebačkim "Intersportovima" .

Bilo je prijelazno vrijeme kada je izgleda stariji model mican s tržišta, a novi je dolazio.

Vizualno mi je stariji model ljepši (a možda i robusniji ), ali ima neke druge proporcije tregera, previše mi je plesao. Ako imaš neke kombinacije oko kupovine , a koje nisu kupovina novog koji se trenutno regularno nalazi u prodaji , vodi računa o tome ;)

Bio sam čitao i revieowe po amazonu - za taj stariji - netko je napisao da bi ruksak bio super, ali da je izgleda napravjen za "barell chested germans" , tako se nekako izrazio. I baš takav neki osjećaj sam imao za stariji model, da bi mi bolje odgovarao kada bih imao dublji prsni koš.
Stezao trakice, namještao - i to nije bilo to.
Novi je drugačiji, bolji se pokazao za mene - spominjem to zato jer ispada da stariji i novji model u ovom slučaju baš i nisu isti ruksak što se proporcija tiće i tu treba pazit kod kupnje

Druga stvar - najprije sam bio probavao 65-icu . Visok sam oko 175 i  65ica mi nije odgovarala- ni stara ni nova jer mi je previše udarala u potiljak  :D - ono, nisam mogao dić glavu da se ne zveknem u dasku . Probavao sam tada i ruksake od drugih proizvođača i nije bilo tog problema.
No s tvojom visinom to ne bi trebao biti problem.

Uzeo sam ga u firmi Lera rovinj ( google zna di su ;)  - cijena je povoljnija nego redovna u intersportu - otprilike tu negdje kao u Kibubi ako imaš šiške -šalju pouzećem.

Nakon jednog probnog overnighta, jednog trodnevnog planinarenje s noćenjem u skloništu i jednog šesterodnevnog sa šatorom - nema jedne stvari na koju bih se stvarno mogao požaliti , kupio bih ga sigurno opet . Košta ....ali je i na glasu kao stvor koji dugo živi i ne zadaje glavobolje .

Koja god da bi trebala bit razlika izeđu "trekkerskog" i "hikerskog" i "climberskog" ruksaka  , pokazao mi se kao jako udoban  stabilan i po ravnom i po pravo grbavom ...a pristojno sam se nahodao na tim izletima.

iskrena preporuka da ga isprobaš i uzemš u obzir  :thumbs:
« Zadnja izmjena: 14 Veljača , 2017, 01:24 od Chagalj »

*

Offline nauticaromeo

• **
  • 45
  • 0
« Odgovori #19 u: 14 Veljača , 2017, 10:37 »
Chagalj,hvala na na iscrpnom izvješću! Stoga vašim savjetima i prijedlozima sam olakša kupnju rusaka i svesti pogreške na minimum,stoga hvala vam svima! :)