Crombat Rations youtube kanal

• 69 replies
  • 2063 views
*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Spol: Muški
  • Družina od vješala
Odg: Crombat Rations youtube kanal
« Odgovori #20 u: 18 Veljača , 2017, 00:24 »
Npr. benzinsko kuhalo... Egzotika prema navedenom...:D
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #21 u: 18 Veljača , 2017, 07:31 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Da, da, slažem se. :grdiples:

Evo g. Crombat Rations, rekli ste da je naš IBO siromašan u pogledu dopunske nejestive opreme i u potpunosti se slažem.

Sjećam se, s druge strane, da sam iz njemačkog suhog obroka, tamo negdje u Dubrovniku 1991., najprije iz njega uzeo sve što nije bilo jelo - šibice, vlažne maramice, tablete za dezinfekciju vode, plastični pribor za jelo, sol, papar, šećer, neke vitaminske bombone, a da sam jela jeo tek nakon što dva dana nisam ništa drugo pojeo, a i onda teškom mukom.

Pa, kako ste nam dali zanimljiv pregled kuhala za grijanje hrane iz obroka, tako bi nam (makar meni), bilo zanimljivo da nam date i neki pregled ove dopunske opreme iz obroka, + još napitci (sokovi, kave).

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #22 u: 24 Veljača , 2017, 14:54 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Ovdje svatko moze prezentirat sebe zato jer ne zelimo da se lupaju reklame za vlastite kanale po sluzbenim temama foruma.

Kakvo lupanje, kakve reklame i kakve sluzbene teme foruma? Dosli smo ovdje da se zabavimo i popricamo sa ljudima ne da se reklamiramo. Ako hoces mogu na analytics pogledati koliko pregleda uopce imamo odavde, ali sam uvjeren da je broj zanemariv sto opcenito sto gledajuci prema drugim forumima gdje se nalazimo.

Ponasas se kao da svaki dan ima stotine novih poruka na forumu, a cak u tom slucaju nema logike da se nesto nase tematike nalazi pod planinarenjem pa pod dnevnik. Cak bi prije shvatio da smo stavljeni u offtopic kad vec nema podforuma vezanog za hranu na outdoor forumu.

A gle ovako da vise nitko ne lupa nista obrisi ovaj profil s kojeg pisem i sve teme koje sam otvorio. Meni je iskreno bed deckima s kojima ovo radim reci kakve stvari citam na hrvatskom forumu i gdje nam se nalazi tema da bi mogao lupati dalje reklame. Svugdje smo dobrodosli od internacionalnih pa do onih iz Srbije, ali ovdje lupamo reklame i zagadjujemo sluzbene teme foruma.

Evo g. Crombat Rations, rekli ste da je naš IBO siromašan u pogledu dopunske nejestive opreme i u potpunosti se slažem.

Sjećam se, s druge strane, da sam iz njemačkog suhog obroka, tamo negdje u Dubrovniku 1991., najprije iz njega uzeo sve što nije bilo jelo - šibice, vlažne maramice, tablete za dezinfekciju vode, plastični pribor za jelo, sol, papar, šećer, neke vitaminske bombone, a da sam jela jeo tek nakon što dva dana nisam ništa drugo pojeo, a i onda teškom mukom.

Pa, kako ste nam dali zanimljiv pregled kuhala za grijanje hrane iz obroka, tako bi nam (makar meni), bilo zanimljivo da nam date i neki pregled ove dopunske opreme iz obroka, + još napitci (sokovi, kave).

Ovo je vec tema o kojoj se moze napisati knjiga, ali imas one sirove pakete koji su tu da prezivis tipa ukrajinski paket, a imas i one koji su nakrcani sa svime i svacime. Po meni najbolji paket je poljski, to uzmes otvoris na terenu i imas sve sto ti treba od aquatabs, male rasklopne peci sa tabletama za grijanje, cak dobijes 4 case i vrecicu s kojom prociscavas vodu, super hranu, bombone, zvakace, kave, cajeve, cokoladu normalne velicine...
« Zadnja izmjena: 24 Veljača , 2017, 14:57 od Crombat Rations »

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #23 u: 24 Veljača , 2017, 16:15 »

Kakvo lupanje, kakve reklame i kakve sluzbene teme foruma? Dosli smo ovdje da se zabavimo i popricamo sa ljudima ne da se reklamiramo. Ako hoces mogu na analytics pogledati koliko pregleda uopce imamo odavde, ali sam uvjeren da je broj zanemariv sto opcenito sto gledajuci prema drugim forumima gdje se nalazimo.

Ponasas se kao da svaki dan ima stotine novih poruka na forumu, a cak u tom slucaju nema logike da se nesto nase tematike nalazi pod planinarenjem pa pod dnevnik. Cak bi prije shvatio da smo stavljeni u offtopic kad vec nema podforuma vezanog za hranu na outdoor forumu.

A gle ovako da vise nitko ne lupa nista obrisi ovaj profil s kojeg pisem i sve teme koje sam otvorio. Meni je iskreno bed deckima s kojima ovo radim reci kakve stvari citam na hrvatskom forumu i gdje nam se nalazi tema da bi mogao lupati dalje reklame. Svugdje smo dobrodosli od internacionalnih pa do onih iz Srbije, ali ovdje lupamo reklame i zagadjujemo sluzbene teme foruma.

Ajde se ti malo smiri za početak, važi? Došao si nedavno i već dižeš tenzije. To ne prolazi ovdje.
Ja ću ti objasniti zašto ti je tema tu gdje je. Ja sam ''Moj dnevnik'' i osmislio.
Dakle, Moj dnevnik je bio ideja da služi za sve članove koji žele imati svoj kutak i gdje žele češće stavljati svoje objave gdje su bili, što su radili i popisi opreme itd.... Tvoje objave su tu jer tvoja tema služi za konstantnu objavu tvojih uradaka i recenzija. Znači ne recenzira nešto forum već ti sa svojom ekipom (što je jako pohvalno) i zato pripada u Moj dnevnik. To da je sada Moj dnevnik ispod foruma o planinarenju, je splet okolnosti jer je u početku bilo zamisljeno da članovi stavljaju obavijesti o svojim izletima. Istina je da je s vremenom sami podforum Moj dnevnik narastao tako da svatko stavlja što zeli, (a to mu je i poanta , zato se i zove MOJ dnevnik), i mozda bismo ga trebali preseliti da bude samostalan (o čemu vec razmisljamo neko vrijeme).

Da si hladne glave pročitao Preppijev komentar shvatio bi da je mislio da se ''lupaju teme'' u smislu da se stavljaju često, a ne u smislu kako si ti shvatio, kao npr da se ''lupaju'' kao sto se recimo kaze da se ''lupaju gluposti''.

Ako ti je bed čitati forum, nemoj ga čitati. Ako ti je bed negdje objaviti svoje recenzije, nemoj ih objaviti. Ako ne želiš više objavljivati nista, sam si obrisi profil i ravno ti polje.

Ja te ovim putem pozivam da ne ideš, da nastaviš stavljati što god želiš na ovaj forum gdje si i dalje dobrodošao.
A gdje će neka tema pripadati, ima tko misli o tome, bez brige.
LP sa iščekivanjem tvog novog videa.
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #24 u: 24 Veljača , 2017, 16:21 »
Ovdje svatko moze prezentirat sebe zato jer ne zelimo da se lupaju reklame za vlastite kanale po sluzbenim temama foruma.

Ovo je vec tema o kojoj se moze napisati knjiga, ali imas one sirove pakete koji su tu da prezivis tipa ukrajinski paket, a imas i one koji su nakrcani sa svime i svacime. Po meni najbolji paket je poljski, to uzmes otvoris na terenu i imas sve sto ti treba od aquatabs, male rasklopne peci sa tabletama za grijanje, cak dobijes 4 case i vrecicu s kojom prociscavas vodu, super hranu, bombone, zvakace, kave, cajeve, cokoladu normalne velicine...

:rofl2: Mislim da si "lupanje" krivo shvatio, nisam mislio na lupetanje nego na postanje. Struktura je kakva je, ako se ne slazes s tim onda ti ja nemogu pomoci. Ubuduce ako nisi siguran kako shvatit neki sadrzaj mozes mi rado poslat PM pa rijesimo to kao civilizirani ljudi :pivo:

Evo premjestili smo "moj dnevnik" direktno u Aktivnosti da vise nebude zabune i nesanice  :streber:
« Zadnja izmjena: 24 Veljača , 2017, 16:36 od Preppy »

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #25 u: 25 Veljača , 2017, 21:08 »

Ostao mi je u sjećanju tabasco iz američkih obroka, volim začinjeno, ali ne previše žestoko, tako da mi je prvi susret s tabascom iz malene bočice bio  - bomba u ustima. Znam da, kada bi ga pokapili po peći na drva, suze bi navrle na oči, kao da je neko bacio suzavac.

*

Offline NoNamePrepper

• **
  • 67
  • 0
  • Trust no1
« Odgovori #26 u: 28 Veljača , 2017, 11:19 »
Ono kad dođe lik na forum i ponaša kao da se bog spustio s neba. Ovdje imamo pravila i strukturu foruma radi snalaženja u raznim temama. Sve se razvijalo mukotrpno i sporo da bi bilo ono što jest danas. U najmanju ruku nam trebaju seronje koje omaložavaju trud svih članova i sprdavaju naš forum. Imamo mali rast postova ali imamo jako puno gostova i posjetioca. Uvijek dođu neki pojedinci koji se poseru i odu. Takav si i ti :kavica:
Noa je gradio arku kada nije bilo kiše.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #27 u: 28 Veljača , 2017, 15:11 »
Zanimljivo je ovo što g. Crombat Rations spominje za F.R.E.D.-a, nisam odmah pogledao o čemu se radi. Naime, na nekom bljuvljaku sam vidio FRED-a u ogromnim količinama, nekoliko kilograma, na hrpi. Tek sam sada povezao o čemu se radi:

Ono što mi ide u glavu: ako se koriste samo u australskim obrocima, kako su se pojavili ovdje u tim količinama? Ne mogu vjerovati da su iz australije slali obroke kao pomoć za vrijeme rata, ali i to je moguće, tamo imamo veliku dijasporu.

*

Offline dado-Lepoglava

• **
  • 84
  • 2
  • Preživi, ako ne želiš da umreš...
« Odgovori #28 u: 28 Veljača , 2017, 17:20 »
Ovdje imamo pravila... Uvijek dođu neki pojedinci koji se poseru i odu. Takav si i ti :kavica:

Ako se dozvoljava da za nekoga napišeš da se "posro" umjesto "da je iznio svoje mišljenje" , onda i nisu neka pravila. Nego tak...bla, bla... Umjesto da mu se kroz privatnu poruku objasni o čemu je riječ, guši se forum prepirkama i nepotrebnim objašnjavanjima. A koliko primjećujem nije prvi put...  :zauho:
Neću ništa napisati...utvrdite sami kad me upoznate...

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #29 u: 28 Veljača , 2017, 18:51 »
Zanimljivo je ovo što g. Crombat Rations spominje za F.R.E.D.-a, nisam odmah pogledao o čemu se radi. Naime, na nekom bljuvljaku sam vidio FRED-a u ogromnim količinama, nekoliko kilograma, na hrpi. Tek sam sada povezao o čemu se radi:

Ono što mi ide u glavu: ako se koriste samo u australskim obrocima, kako su se pojavili ovdje u tim količinama? Ne mogu vjerovati da su iz australije slali obroke kao pomoć za vrijeme rata, ali i to je moguće, tamo imamo veliku dijasporu.

Moj punac je dizajnirao i proizvodio jedno vrijeme domacu verziju. Nadjem pa pofotkam i stavim....

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #30 u: 28 Veljača , 2017, 23:13 »
Ostao mi je u sjećanju tabasco iz američkih obroka, volim začinjeno, ali ne previše žestoko, tako da mi je prvi susret s tabascom iz malene bočice bio  - bomba u ustima. Znam da, kada bi ga pokapili po peći na drva, suze bi navrle na oči, kao da je neko bacio suzavac.

Njima je to svakodnevni dodatak hrani, ja sam prije znao jednu bocicu Tabasco umaka provlaciti po frizideru po godinu dana i onda ju baciti bez da sam potrosio pola. Ali u zadnje dvije godine sam poceo aktivnije koristiti u skoro svemu. Onaj zeleni je ajmo reci blaza verzija ja sam odmah skocio na crveni, a vjeruj mi da je istina kad kazu da hrana ne moze biti toliko losa koliko tabasca mozes staviti unutra  :opa:

Sad obavezno stavim nekoliko kapi kad marniram sve morsko, u grah, gulase, pomjesam u kecap za pommes ili za ribu... nisam bas neki ljubitelj ljutog kao sto ovi ameri ili azijci mogu staviti cijele pakete crvenog papra u hranu, ja bi zvao hitnu, ali tabasco svarno nije los, a naviknes se sa vremenom pa se doza sama povecava.

Sto se F.R..E.D.-a tice ne bi znao, sumnjam da je slano iz Australije kao vojni visak. Imas ovdje vise o otvaracima Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi iako ne spominju Jugo verzije P-38 koje su i u SDO paketima bili.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #31 u: 28 Veljača , 2017, 23:59 »
Ne, ne nije u pitanju samo otvarač, to je otvarač s improviziranom žlicom u dnu (makar su takvi bili ti koje sam vidio), bilo je i nekoliko komada vilica na toj hrpi, vidi se isti izvor.

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #32 u: 01 Ožujak , 2017, 20:14 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi , našao sam. Evo dole 4 fotke. Dakle prije dosta godina je jedno planinarsko društvo naručilo otvarače kod mog punca. Ovo je bio custom proizvod samo za njih. Ostalo je jo nekoliko komada za uzorak.

« Zadnja izmjena: 01 Ožujak , 2017, 20:25 od Lakeman »

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #33 u: 01 Ožujak , 2017, 22:10 »
Kako svijet zna biti mali...

Od kojeg je materijala tvoj punac napravio FRED-a, inox (iako mi se slikama čini da je to niklovano željezo)?

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #34 u: 01 Ožujak , 2017, 23:35 »
Pocinčano.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #35 u: 13 Ožujak , 2017, 20:51 »
Imamo mali giveaway za proslavu 1000 pretplatnika pa dijelimo MRE, majice, salice... nagradjujemo 10 ljudi

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #36 u: 13 Ožujak , 2017, 21:20 »
Samantha je zver  :D :thumbs:

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0