Crombat Rations youtube kanal

• 69 replies
  • 2060 views
*

Offline Crombat

• 105
  • 0
  • Spol: Muški
Crombat Rations youtube kanal
« u: 28 Siječanj , 2017, 13:27 »
Napravit cu ovu temu vezanu za nas kanal, ukoliko imate kakvih pitanja , pohvala-kritika slobodno se javite.

Zadnji video je nedavno uploadan, kolega je snimio recenziju cjelodnevnog vojnog paketa australske vojske

Jedna zanimljivost vezana uz australske CR1M pakete je da svaki u vrecici ima i F.R.E.D. ( Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi )
« Zadnja izmjena: 28 Siječanj , 2017, 13:28 od Crombat Rations »

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
Odg: Crombat Rations youtube kanal
« Odgovori #1 u: 28 Siječanj , 2017, 22:36 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Nedavno se vaš kanal pojavio u nekoj od naših tema. Svakako, dobrodošli!

P.S. Dajte nam vaš pregled 20 najboljih (prema vašaem subjektivnom mišljenju) IBO-a koje ste kušali, nekako rangiranih od 1 do 20.

Posto dvojica snimamo podijelit cu ovako

1. Poljski 24h paketi - 2 velike konzerve skoro pa domace hrane, pasteta, narezak, pec sa tabletama za zagrijavanje i limom za hvatanje vrelih konzervi, aquatabs x4, vrecica za prociscavanje vode...ugl po meni najslicniji nasoj hrani, a zapakiran tako da ti ne treba nista osim te kutije, definitivno najbolja i najveca cokolada - minus losa kava i instant cajevi koji su losijeg okusa sa hladnom vodom
1a Poljski individualni - odlicna hrana, sve sto ti treba + najjaci grijac koji sam ikad vidio (see here Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi )
2. UN Combat Ration Pack - (probao halal, upravo snimam western) hrpa cuge (dvije kave, dva caja, tri soka, proteinski napitak, kakao) i dodataka, super zapakirana hrana, krcat ogroman paket, dolazi pecica sa tabletama za zagrijavanje, aquatabs x4
3. Ruski EMERCOM - ogromna kolicina hrane i svega zapravo, dolazi sa pecicom i tabletama za zagrijavanje, 1 tableta za vodu
4. Svedski 24H sa 4 jela - skoro 5000 kalorija

Hrvatski IBO je jedan od najboljih paketa sto se same hrane tice, ali sa nekoliko vecih minusa koje i razmazeni stranci primjecuju, a to je nema kave, nema niti jedan bestek pa makar jedna plasticna zlica, nema nikakav nacin za zagrijati hranu, sok je uvijek isti okus, pakiranje meda je uzasno pa vecinom pukne i razlije se po svemu.

Od americkih MRE - nisam probao previse, ali vise volim ove "na zlicu"
1. chili beans & chili macaroni
2. beef stew
3. maple patty - ko voli slatko, idealno za dorucak
« Zadnja izmjena: 28 Siječanj , 2017, 23:27 od Crombat Rations »

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #2 u: 29 Siječanj , 2017, 19:54 »
Pofotkao sam malo ove slavenske pakete na jednoj hrpi

gore: ruski vojni, ukrajinski vojni, poljski vojni
dolje: hrvatski vojni, ruski fsb, slovenski vojni, ruski mvd

Bit ce uskoro i slovenski paket na yt

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #3 u: 02 Veljača , 2017, 21:26 »
daj mi reci kak dolaziš do paketa ?? preko ebaya ??

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #4 u: 04 Veljača , 2017, 19:13 »
Vecinom trade sa ekipom, onda kupovina ovak od nekog ko ima nesto ili nabavi, neke stvari dobijemo of frendova ovdje, neke stvari nam posalj ekipa van hr,  nesto kupimo na nekom webshopu, nekad ebay itd. Nema pravila.
« Zadnja izmjena: 04 Veljača , 2017, 19:16 od Crombat Rations »

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #5 u: 05 Veljača , 2017, 17:26 »
Novi review UN paket za 24h... uskoro ide jos jedan UN drugi meni

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #6 u: 06 Veljača , 2017, 10:04 »
kool.
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #7 u: 16 Veljača , 2017, 01:50 »
UN western meni A

*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #8 u: 16 Veljača , 2017, 10:22 »
Daj mi reci kak je probava nakon kad pojedes toliko MREova? Vele da MRE jako zatvara da vojnici nebi morali puno brinuti o tome kad i gdje da rjese nuzdu...

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #9 u: 16 Veljača , 2017, 11:52 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Daj mi reci kak je probava nakon kad pojedes toliko MREova? Vele da MRE jako zatvara da vojnici nebi morali puno brinuti o tome kad i gdje da rjese nuzdu...

Istina, istina
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #10 u: 16 Veljača , 2017, 13:09 »
Ja znam kad sam jeo onaj stariji MRE od Amera nisam isao jedan dan na WC. A bojao sam se da cu usred noci trcat i najblizi grm  :D

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #11 u: 16 Veljača , 2017, 13:42 »
DISCLAIMER: Ako je nekom gadljivo neka ne čita!!!

Najduže sam bio 12 dana na MRE i tijekom tog perioda moja zapažanja su:
1. Pražnjenje crijeva u 12 dana tri puta
2. Sadržaja količinski malo i tvrdo
3. Trag pražnjena cijeva na stražnjici zanemariv

Možda će nekom biti čudno i smiješno što ovo pišem ali oni koji spremaju taj MRE ujedno i trebaju povratne info o istom pa pri uvođenju nove vrste traže sve pluseve i minuse. Također traže informacije i od ekipe koja vrši pražnjenje septičkih jama i kemijskih toaleta u vojnim bazama. Oni ispunjavaju obrasce s povratnim informacija tipa: količina, gustoća, miris, itd,itd.
U NATOu se MRE kreira posebno za njihove potrebe, svaki pojedini dio obroka posebno, po posebnim specifikacijama. Kako je to ipak puno veća količina kojom treba vojsku opskrbiti nego kod nas, tako je i svaka informacija o korištenju i eventualnim nuspojavama vrlo korisna i onima koji ga koriste kao i  onima koji su kreirali MRE. I sve dijelove obroka sam vidio samo zapakirane u SMB pakiranja, bez šarene ambalaže u koju budu inače zapakirani ako se prodaju na tržištu.
Kod našeg MORHa je postojeći proizvodi na tržištu kombiniraju u MRE iliti SDO. I vojska ne daje povratne informacije onima koji su kreirali SDO jer i nema povratnih informacija od vojnika koji su ga koristili.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #12 u: 16 Veljača , 2017, 13:47 »
Ima puno koristi od toga da trosis tak malo vremena na brisanje guzice i izvrsavanje nuzde na terenu. Kada trazis, u svemu mozes naci znanosti i tehnologije, pa cak i u govnima  :D

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #13 u: 16 Veljača , 2017, 15:12 »

Pa stvar je u tome da to ne jedemo tako cesto da bi imali neke probleme. I puno toga ovisi od drzave do drzave recimo poljska i ruska hrana su skoro bez ikakve kemije kakvu imaju americki mre paketi. Ali kod ruske u sebe unosis puno masti, mozda i previse, isto vrijedi i za ukrajinski paket evo jedan amer ga recenzira pojeo je dorucak i rucak i nakon oba snimka je cvilio da ga rastura zeludac. Sto nije cudno jer nije navikao na toliko masnu hranu iako lik kaze da je sa sela i da konzumira vise normalnu hranu nego prosjecni amerikanac, ali svejedno.

Americki MRE ce te zatvoriti to je sigurno, ali zato dobijes zvakace koji djeluju kao laksativ pogotovo ako ih progutas nakon sto ih zvaces neko vrijeme. Neki dan se povukla tema o dugotrajnijem koristenju MRE paketa gdje se kao negativnosti navode bas te stvari koje stavljaju da hrani produze rok ti razni aditivi, konzervansi i kojekakve kemije tipa pakiranje gdje pise sok od narance bez prirodnog soka narance itd.

Jedan lik kaze da jede mre za rucak vec 3mj svaki dan i nema nikakvih problema:

Citat:
I have eaten an MRE a day for lunch for about the last 3 months. This is excluding weekends and I do of course eat other food. Not dead yet.

Sto se ostalih drzava tice tu se ne bi bas kladio da se ekipa brine da ti zatvori probavu, tj nisam osjetio nikakve probleme. Najgore do sada mi je bilo sa konzervom graha i govedine iz ruskog paketa, ali ne da trcis na wc ili zaboravis put do njega nego ispustas plinove kao da skupljas za nuklearni program Sjeverne Koreje, danima, ne satima  :gleda: 

Ja ne razumijem ljude koji reagiraju sa to je fuj kako to mozes jesti, a krkaju meso iz Konzuma, piju instant kave koje sadrze 4% kave, jedu voce koje dozrijeva na brodu ili je spricano sa svakakvim otrovima itd. Kao sto sam rekao Amerima i sad vama ja ovo gledam kao na hranu za prezivljavanje, ne kao gurmanski obrok koji ce me razocarati. Mene osobno moze samo oduseviti, a u startu na sve gledam da ce biti lose ili prosjecno tako da se rijetko kad razocaram osim ako me razocara neki poljski paket koji jedino gledam kao top.

*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #14 u: 16 Veljača , 2017, 16:44 »
hahaha dobro da nisam isao jest te zvakace  :jao: Ma da nije zdravo znamo svi, ali neces umrijet od par MREova. Pojedes voce iz Konzuma unosis vise stetnih tvari u sebe nego da jedes godinu dana MRE. Ja sam imao jedan cijeli karton americkih MRE menija, stvarno su fini nema kaj. Pogotovo ona teletina u umaku od povrca, ja nisam mogao vjerovati kako je fino bilo. A i oni svakojaki biskviti i sve to, nije lose. Jedino mi njihov onaj cheese spread nije bog zna kaj, ali kad si gladan i to je dobro  :D

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #15 u: 16 Veljača , 2017, 21:39 »
Meni je sir skoro najbolja stvar koju mogu naci u paketu, osim marble cake :D tu je vjecna borba cheese spread team vs. peanut butter team. Zakon je za pomjesati skupa sa jelom ako imas  neki chili.

Ti MRE paketi su jako prakticna stvar da ih imas u vikendici, ruksaku, autu, pa cak i doma onako za svaki slucaj. Ne treba biti rat ili nesto tog tipa, moze biti samo trenutak lijenosti da ti se ne da nista pripremati jesti pa si otvoris jedan MRE. Frend si je uzeo nekoliko komada da ima za metal detector izlete, za svaki slucaj ako mu se izlet produzi.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #16 u: 16 Veljača , 2017, 22:02 »
Bravo! E, sad kada smo malo zabavili vojnom hranom, ja sam se nešto ranije bavio i problematikom vojnih porcija, bilo bi ineteresantno, gospodine Crombat Rations (zato što nemam vremena baviti se time, a vidim, Vi ste jako dobro upućeni u to) da nam malo isprezentirate i formacijske načine grijanja MRE. U JHA i HV-u je to bilo AGOR, amerikanci imaju one vrećice, ako se ne varam, na bazi karbida, nijemci na ESBIT tablete...

... to je ono što znam, a dalje se oslanjam na vaše poznavanje materije. Hvala.

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #17 u: 16 Veljača , 2017, 23:35 »
Mogu reci za ono sto se dobije u paketima, ovako kao siru materiju da li vojnici imaju svoje rasklopne peci i tablete za grijanje je vec stvar za koju ne znam. Za Britance znam da koriste ovo Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi i tu staje moje znanje o opremi vojnika koje je zaduzeno po sluzb duznosti

A sad u paketima negdje dolaze vrecice za grijanje, a negdje male preklopne peci najcesce od komada lima koji se presavija da dobije formu i s njima tablete za grijanje nekad esbit nekad nesto drugo.

Japan ima vrecice koje su ogromne tako da unutra stanu dva paketa rize i glavno jelo u nekom trokut obliku

Slovenija ima hotpack vrecicu: vrecica za grijanje sa grijacem, paketic vode, vrecica sa hranom i to je sve u kuverti sa mjehuricima. Ostala jela su dehidrirana, nacin kako griju vodu na terenu mu nije poznat

Rusija ima preklopne peci sa tabletama za grijanje

UN ima esbit peci Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Poljska sa cjelodnevnim ima AIRPOL preklopne peci Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Poljska sa individualnim obrokom (tipa MRE) ima AIRPOL vrecice za grijanje koje su nenormalno dobre, video Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Portugal ima kao UN Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Hrvatska nema nista

Francuska ima AMICHAUF preklopne peci sa tabletama za grijanje

i tako...

PS

ovo sad prvi put primjecujem u kojem smo dijelu foruma: Outdoor Hrvatska / Prepperi.com > AKTIVNOSTI > Planinarenje > Moj dnevnik

bozesacuvaj...  :kavica:

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #18 u: 17 Veljača , 2017, 14:26 »
ovo sad prvi put primjecujem u kojem smo dijelu foruma: Outdoor Hrvatska / Prepperi.com > AKTIVNOSTI > Planinarenje > Moj dnevnik

bozesacuvaj...  :kavica:

zašto božesačuvaj?
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #19 u: 17 Veljača , 2017, 21:37 »
Znači, sve se svodi na tri vrste formacijskih sredstava:
- gorive tablete;
- većice za zagrijavanje
- alkoholna goriva u obliku gela u limenci.

Uvijek me zanimalo ima li tko kakvo alternativno egzotično rješenje, dakle, nema i to bi bilo to. Uvijek sam milslio kako možda neko ima nekakvu peć na petrolej, ili kakvu acetilensku peć (na karbid), ili kakvu veliku široku svijeću sa 6 fitilja. Znači nema. Kakva nekreativnost, tužno. :LOL: