Plinske kartuše sa navojem

• 46 replies
  • 2974 views
*

Offline Human

• **
  • 51
  • 0
  • Spol: Muški
Odg: Plinske kartuše sa navojem
« Odgovori #40 u: 09 Siječanj , 2018, 21:30 »
Evo to je ova kartuša na slici.
Meni ona sliči ovoj tvojoj, ali ja na njoj i dalje ne vidim neki navoj. Jel ova iskoristiva za punjenje tim adapterom ili nije?

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline halflife

• *
  • 8
  • 0
« Odgovori #41 u: 10 Siječanj , 2018, 12:34 »
Ne čitaš pažljivo. Campingaz ima svoj click sistem i kao takvog ga možeš samo puniti sa bocama koje kupiš npr. u trafici za upaljače jer imaju cjevčicu koju zabiješ u otvor na tvojoj kartuši. Već sam spomenuo, to nije neka računica, jer te punjenje tvoje kartuše od 450g dođe samo par kn manje nego da kupiš novu.
Tvoje rješenje je ovakav adapter:

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

moja kartuša ima navoj, pogledaj pažljivo ovu macro fotku:

Kad nabaviš ovaj adapter Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi, onda je sve isto kao i kod mene.
Ali je puno pametnije odmah kupiti i kuhalo i kartušu na navoj.

*

Offline Human

• **
  • 51
  • 0
« Odgovori #42 u: 10 Siječanj , 2018, 16:53 »
Ne čitaš pažljivo. Campingaz ima svoj click sistem i kao takvog ga možeš samo puniti sa bocama koje kupiš npr. u trafici za upaljače jer imaju cjevčicu koju zabiješ u otvor na tvojoj kartuši. Već sam spomenuo, to nije neka računica, jer te punjenje tvoje kartuše od 450g dođe samo par kn manje nego da kupiš novu.
Tvoje rješenje je ovakav adapter:

moja kartuša ima navoj, pogledaj pažljivo ovu macro fotku:

Kad nabaviš ovaj adapter Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi, onda je sve isto kao i kod mene.
Ali je puno pametnije odmah kupiti i kuhalo i kartušu na navoj.

Nisam pažljivo čitao, ali nisam pažljivo ni gledao. Nisam vidio navoj ni na onoj tvojoj prvoj slici kartuše. Ni ne vidi se tamo navoj, čak i na povećanju. Ali jasno se vidi na ovoj uvećanoj slici.

Ok, hvala na objašnjenju.

Da, pametnije je odmah kupiti kartušu i navoj. Samo je problem što već imam nekoliko campingazovih điđa bez navoja, pa mislim da će meni ipak biti pametnije kupiti taj adapter.

*

Offline halflife

• *
  • 8
  • 0
« Odgovori #43 u: 10 Siječanj , 2018, 20:20 »
Ovisi kakvo kuhalo imaš. Ako nije neko, savjetujem ti ovo koje ja imam za 5$ i kartuša u iglu sporta za 35kn. Ovako će te samo adapter koštati skoro 200kn sa poštarinom sa amazona. Nažalost, nema ga po ebay-u, jer očito nije tražena roba pa ga kinezi nisu prekopirali za siću.

*

Offline Human

• **
  • 51
  • 0
« Odgovori #44 u: 10 Siječanj , 2018, 21:57 »
Ovisi kakvo kuhalo imaš. Ako nije neko, savjetujem ti ovo koje ja imam za 5$ i kartuša u iglu sporta za 35kn. Ovako će te samo adapter koštati skoro 200kn sa poštarinom sa amazona. Nažalost, nema ga po ebay-u, jer očito nije tražena roba pa ga kinezi nisu prekopirali za siću.
Eh, osim kuhala imam i ovaj roštilj:
Sviđa mi se i ne bih ga se htio riješiti.

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #45 u: 16 Siječanj , 2018, 00:21 »
Uspješno napunjena, isprobano po uputama kolege Halflifea  :thumbs: hvala drug  :pivo: ... na zalost kasno sam se sjetio, pa nisam foto dokumentirao

imam primusove kartuse, veliku i malu .. pa ovu malu vecinom nosim na haykanje kad idem .. a relativno brzo se potrosi, jel stalno nakuhavam nekaj

*

Offline halflife

• *
  • 8
  • 0
« Odgovori #46 u: 05 Veljača , 2018, 15:09 »
Jučer sam pokušao napuniti sa polupraznom plinskom bocom. Kartuša je imala još oko 100g plina unutra ( od 300g ). Punjenje je išlo jaaaako sporo. Niti ispuštanje plina nije smanjilo tlak. Onda sam je ostavio na -17° u hladnjak sat vremena. Napunila se za doslovno 30s, 200g. Idemo dalje....