Čizme SILGA Thinsulate -50°C

• 1 replies
  • 1060 views
*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
  • Spol: Muški
Čizme SILGA Thinsulate -50°C
« u: 13 Studeni , 2016, 01:31 »
Pripreme za sutra se mijenjaju u zadnji tren zajedno sa vremenskom prognozom, pa sam malo ranije izvadio čizme iz ormara i rekoh da ih malo objasnim.

Dakle radi se o čizmama SILGA Thinsulate koje su dvokomponentne. Atestirane su za temperature do minus 50°C.

Prva fotka prikazuje usporedbu u veličini sa običnim visokim zimskim cipelama broj 47.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Jako su velike jer se prvo obuvaju ''ulošci'' od čoje koji se zakopčaju elastičnom čičak trakom tako da čvrsto prijanjaju uz nogu.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Zatim se sve zajedno obuje u čizmu. Bez tog uloška je čizma kao da obuješ samo vanjski sloj pancerice za bordanje.

Na samom đonu se nalaze ''mini-dereze'' koje su stalno preklopljene u đon pa ne smetaju pri hodanju po recimo parketu, asfaltu itd. Po potrebi se ''otklope'' i onda vire van nekoliko milimetara što bude sasvim dovoljno za stabilnost, pogotovo na ledu.

Imam ih negdje od 2006 godine ali ih nosim rijetko. Najhladnije sam ih nosio na cca -20°C. Hladnoća se uopće ne osjeća. Čizme jesu malo teže, ali za ono što pružaju, težina nije neki faktor.
« Zadnja izmjena: 13 Studeni , 2016, 01:33 od Lakeman »
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
  • Spol: Muški
Odg: Čizme SILGA Thinsulate -50°C
« Odgovori #1 u: 05 Prosinac , 2016, 18:47 »
cipele su ko dva malja na nogama ... di Lejki stane trava više ne niče  :LOL: :thumbs: al siguran sam da su tople, kao šta navodiš