BAOFENG

• 219 replies
  • 11836 views
*

Offline blinddog

• *
  • 433
  • 14
  • Spol: Muški
  • VKV brico
Odg: BAOFENG
« Odgovori #200 u: 28 Travanj , 2018, 11:27 »
Za određenu kategoriu proizvoda koje dolaze iz EU plaća se naš PDV nakon što nam prodavač iz EU prvo izbije njihov PDV.
Ali to su neki proizvodi koji nisu nama interesantni tako da ih i ne navodim.

Uglavnom, EU je jedinstveno tržište i "jedna" država pa se samo u jednoj državi plati PDV.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Online Preppy

• *
  • 3832
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #201 u: 28 Travanj , 2018, 14:19 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Evo sad sam čačkao po netu i ispada da se ne plaća porez na pośiljke unutar EU...
Misliš carinu?

Via Tapatalk

*

Offline Marin

• 157
  • 0
« Odgovori #202 u: 28 Travanj , 2018, 14:24 »
Carina se placa na proizvode koji nisu iz EU(Kina, Hong Kong)a kostaju preko 150 Eura. Na to se placa i carina i PDV. Za proizvode u vrijednosti do 22 Eura ne placa se PDV. Za proizvode u vrijednosti od preko 22 Eura, pa do 150 Eura placa se samo PDV.

*

Online Bushcraft Wolf

• 843
  • 10
« Odgovori #203 u: 28 Travanj , 2018, 15:58 »
Ne,mislio sam na porez... Pise da se posiljke unutar EU ne oporezuju...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline blinddog

• *
  • 433
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #204 u: 30 Travanj , 2018, 11:17 »
Pošiljke unutar EU se ne oporezuju jer je porez (PDV) već plaćen pri kupovini robe.
Pri kupovini izvan EU (Bosna, Srbija, Kina, Australija, SAD,...) plaćamo PDV jer nam u cijeni nije njihov PDV pa ga mi plaćamo u RH.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline 9alpha

• **
  • 98
  • 6
« Odgovori #205 u: 30 Travanj , 2018, 13:42 »
Prije neki dan bio sam na sudu u Zadru i vidio sam da pravosudna policija ima baofenge uv5r znači tako su popularni ne samo među nama već i javnim službama

*

Offline blinddog

• *
  • 433
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #206 u: 30 Travanj , 2018, 13:53 »
Čudno. U suprotnosti sa svim pravilima o zaštiti i povjerljivosti komunikacija.
Onog tko im je dao te uređaje treba javno objesiti za jaja na stup sa zastavom ispred suda.

Mislim, toliko škrtariti i na ovu vrstu komunikacije koja je osobito osjetljiva dati radnicima uređaje od stotinjak kuna, to se već može protumačiti kao ludost ili glupost. A možda je firma koja im je to prodala po 1000 kn komad u vlasništvu nekog kuma, sina, brata, supruge, ljubavnice,..... (nastavi niz).
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline 9alpha

• **
  • 98
  • 6
« Odgovori #207 u: 30 Travanj , 2018, 13:59 »
A vjerojatno su sami kupili. Baš čudno

*

Offline Human

• **
  • 51
  • 0
« Odgovori #208 u: 30 Travanj , 2018, 18:52 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Čudno. U suprotnosti sa svim pravilima o zaštiti i povjerljivosti komunikacija.
Onog tko im je dao te uređaje treba javno objesiti za jaja na stup sa zastavom ispred suda.

Mislim, toliko škrtariti i na ovu vrstu komunikacije koja je osobito osjetljiva dati radnicima uređaje od stotinjak kuna, to se već može protumačiti kao ludost ili glupost. A možda je firma koja im je to prodala po 1000 kn komad u vlasništvu nekog kuma, sina, brata, supruge, ljubavnice,..... (nastavi niz).
Ako ih nisu sami privatno kupovali onda me nebi čudilo da su ih platili ko suho zlato. :)

*

Online Bushcraft Wolf

• 843
  • 10
« Odgovori #209 u: 30 Travanj , 2018, 19:50 »
Ne vjerujem nekako da su si sami kupovali... Bila to neka rodbinsko kumska nabava...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline margo

• *
  • 107
  • 0
« Odgovori #210 u: 07 Svibanj , 2018, 06:44 »
Meni je receno kad sam pitao u carini u Osijeku da samo na knjige nema,ostalo da se carini... Samo kod nas svatko tumaci zakon ovusno o tome koliko je nadrkan danas na poslu...
Carine se i knjige ja sam narucio dvije iz SAD-a i platio carinu

Poslano sa mog S30 koristeći Tapatalk

*

Online Preppy

• *
  • 3832
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #211 u: 07 Svibanj , 2018, 10:22 »
Kolko si platio? Da nije to bio PDV za HR?
Ja sam narucio analizer za HF antene iz Kine, kosta 90$ pa sad da vidim kolko me budu lupili po dzepu  :tipkanje2:

*

Offline Human

• **
  • 51
  • 0
« Odgovori #212 u: 07 Svibanj , 2018, 13:07 »
Kolko si platio? Da nije to bio PDV za HR?
Ja sam narucio analizer za HF antene iz Kine, kosta 90$ pa sad da vidim kolko me budu lupili po dzepu  :tipkanje2:
Trebali bi 25% poreza, a carinu ne. Ako prođe pod elektroniku, s obzirom da na elektroniku nema carine.
A možda i ne platiš ništa ako im prođe ispod radara. Ovisi koliko je veliki paket i kolko je težak.

*

Offline Antun

• 306
  • 4
« Odgovori #213 u: 07 Svibanj , 2018, 13:50 »
Ha pa kaj neznaš čitati? hahahahahaha :LOL: :gitara: :harmonika:
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Online Preppy

• *
  • 3832
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #214 u: 07 Svibanj , 2018, 16:31 »
Je. Tu nitko ne zna čitati, svi nepismeni hahaha

Via Tapatalk

*

Offline 9alpha

• **
  • 98
  • 6
« Odgovori #215 u: 01 Lipanj , 2018, 15:45 »
Ima li tko iskustva s baofeng uvb2

*

Offline blinddog

• *
  • 433
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #216 u: 03 Lipanj , 2018, 10:16 »
Samo jedan sam imao u rukama i ubacivao u njega kanale.
Po mom mišljenu klasika; baofeng generički, možda malo (ali samo malo) mehanički bolji. I ne odgovaraju antenski adapteri i baterije od ostale baofeng braće.
Poznanik ga ima i njegovo iskustvo: Tobože waterproof no samo je splashproof. Pri šetnji ispao iz cargo džepa iz hlača u baricu vode i ispustio dušu. Voda pronašla put uz antenski konektor i napravila kratki spoj, ispraznila bateriju. Nakon punjenja baterije opet isto. Nakon toga rastavljen i oćišćen i probuđen iz kome.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline 9alpha

• **
  • 98
  • 6
« Odgovori #217 u: 03 Lipanj , 2018, 16:32 »
Ja ga baš naručio prije par dana zbog toga jer ima 8W.

*

Offline blinddog

• *
  • 433
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #218 u: 03 Lipanj , 2018, 18:54 »
Nemam apsolutno ništa protiv ovih kineskih stanica. Naprotiv, mislim da će niskom cijenom mnogima otvoriti svijet radioamaterizma. Za razliku od prijašnjih vremena kad si morao izdvojiti poveću svotu dinara, maraka, dolara,... za neki uređaj koji je ispravan i radi. I onda kad vidiš da HAM nije za tebe (nemaš love, vremena, volje) muku mučiš da prodaš opremu i ako vratiš 30% investicije sretan si. I što je najgore, ni slučajno ne smiješ reći obitelji koliko si ispušio na opremi jer onda tek slijedi ribanje.
Danas za stotinu dolaresa već kreneš u HAM svijet i vidiš da li te privlači i odgovarali ti taj hobi. Uložio si sto dolara i izgubio ih nakon što vidiš da to nije za tebe. Cijena boljeg ručka za ženin rođendan. Ili njezinog parfema.  :D

A u slučaju SHTF ako izgubiš opremu, ukradu je ili u slučaju EMP bude uništena, ne grizeš se previše jer si vremenom nabavio isto to za baš ove slučajeve.

Znači, Baofeng, Pofung, BTech - otvaranje novog svijeta i privlačenje ljudi u radioamaterizam.

Bitno je naučiti osnovne pojmove, naučiti koristiti opremu i po mogućnosti položiti radioamaterski ispit da sve legaliziraš.
Vidi Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi , prvo počeo s CB stanicom i zajebavao se s njom. odna s Baofengom i za godinu-dvije ima HAM ispit, pozivni znak i kralja QRP stanica iz velike trojke proizvođača, Yaesu FT-817! Bonbončić od uređaja!
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi čestitke! Kao i ostalima novopečenim radio amaterima!
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Online Preppy

• *
  • 3832
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #219 u: 04 Lipanj , 2018, 10:01 »
Baofengi su svi super jer su jeftini a rade vrlo dobro a nude velik broj funkcija. Jedina mana im je squelch, jako je tolerantan. Ja imam squelch na 1 i svejedno nekad ne cujem prijenose, tek kad ga rucno otvorim do kraja. Osjetljivost mu je za K****.
Ali kada usporedim kvalitetu prijenosa svojeg yaesu na vhf i Baofenga na repetitor, razlika je minimalna. Ali u cijeni je velika. Tak da ne vidim razloga zasto ne kupiti Baofenga, a i ne vidim razloga zasto bi neko dao 500$ za rucni uredaj VHF/UHF.
I ovaj UVB2 il kak se zove, ja mislim da je to sve jedno te isti hardver, samo kuciste drugo.