Bushcraft Wolf adventures

• 75 replies
  • 1857 views
*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
  • Spol: Muški
Odg: Bushcraft Wolf adventures
« Odgovori #40 u: 01 Ožujak , 2018, 14:28 »
Ono kad znaš engleski pa te zbog toga pošalju kod amera u vojarnu...i izađeš iz vojarne s 13 MRE-ova... I jos me lik danas nazove i traži moju adresu i posalje mi jos jedan paket dijelova iz raspakiranih MRE-ova...napitaka,deserta,keksa i tih gluposti...nevjerovatno...ja mu sinoć dao možda 3kg boje samo...i lik se vrati s termosicom kave za nas i da mi karton s MRE-ovima...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #41 u: 01 Ožujak , 2018, 16:54 »
Koji si ti sreckovic  :D

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #42 u: 01 Ožujak , 2018, 17:46 »
I to sve dobri meniji, ovi sa chilijem, beef stew, meatballs... najs

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #43 u: 02 Ožujak , 2018, 00:10 »
Meniji su od 1 do 12... Te meni 17...Pork Sausage Patty,koji me najviše zanima,koliko sam skužio to je pljeskavica u javorovom umaku...i još dobije se javorov sirup,na youtubu vidim oni tu pljeskavicu još zaliju javorovim sirupom...njega kupujem djeci za palačinke i vafle i znam da je presladak ajme...pa me zato i zanim kakvog je to okusa skupa...
« Zadnja izmjena: 02 Ožujak , 2018, 05:56 od Bushcraft Wolf »

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #44 u: 02 Ožujak , 2018, 05:55 »
Raspakirao sve menije...sutra poslikam sve da se vidi sto sadrži 13 menija...raspakirao sam ih da zauzimaju manje prostora,jer poslat cu ih u hr,pa da bude sto manja kutija...a i imam čak i ideju da s kombinacijom gotovih jela iz trgovina,kojih ovdje ima po pristupačnim cijenama od 0.50€ do 2.50€,da napravim vlastite 24h MRE-ove...to mi se nekako vrti u glavi... I naravno ubacio bih jos nekih sitnica unutra...a nesto izbacio...

Jer uz sebe vucem i dvoje klinaca po šumama,pa treba i njih racunati u obroke...i radije bih u jednom paketu ima sve za cijeli dan,a ne vukao dva-tri paketa... Sve bih vakumirkom ponovo zapakirao...

Meni br.5- Chicken Chunks dolazi bez grijača,sto je glupost...zaglavio si sa hladnim jelom... I dolazi bez toplog pica,logika,nema grijaca...znaci nema kave...ali dobijes dodatni prah za sok umjesto toplog pića..

I u meniju br.6 je bila greška u pakiranju... Unutra je Beff Taco...ali u ovom bio jos i prilog Santa Fe Style Rice and Beans,koji inace dolazi u meniju br.16...uz glavno jelo Rib Shaped BBQ Pork Patty...čudno...netko spavao na poslu...
« Zadnja izmjena: 02 Ožujak , 2018, 06:02 od Bushcraft Wolf »

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #45 u: 02 Ožujak , 2018, 09:05 »
Evo sadržaja...
Glavna jela i prilozi

Voće i orašasti plodovi

Kolači i keksi

Napitci

Krekeri

Ovo bi bile grickalice

Kruh i tortilje

« Zadnja izmjena: 02 Ožujak , 2018, 09:13 od Bushcraft Wolf »

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #46 u: 02 Ožujak , 2018, 09:07 »
I ostatak...

Slatkiši

Namazi...peanut butter,marmelade i sirni namazi

Grijači i vrećice za grijanje vode za napitke

Umaci

Žlice,papir,vlažne,šibice,žvakaće

Kava,šećer,sol i dodatni napitci

Eto to bi bilo to,sadržaj 13 menija...
« Zadnja izmjena: 02 Ožujak , 2018, 10:31 od Bushcraft Wolf »

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #47 u: 02 Ožujak , 2018, 20:20 »
Chicken chunks je jedno od dva jela koja nemaju grijac, drugo je meni sa tunjevinom. I nema svaki MRE kavu, sve ovisi koji accessory paket dobijes, a na popisu menija cesto pise i koji je ac. paket A ili B ili C. Meniji se isto tako razlikuju ovisno o godini, imas zig na vrecici ili zigove ili otiske na proizvodima unutar paketa. Uz to se razlikuju i po proizvodjacu da li je Sopakco, Ameriquall ili Wornick. Npr Beef Stew meni nikad nisam dobio identican. 

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #48 u: 03 Ožujak , 2018, 00:37 »
Za tunjevinu znam... To je meni 21,mislim...nisam siguran... To sam probao...i to mi je logično...ribu iz konzerve isto ne griješ...ali ovo me iznenadilo...ipak je ovo namjenjeno za taco da napravis s tim...nekako mi glupavo jesti hladan taco...ali ok... U nasem je sve hladno...

Ali ovo za kavu,ovo mi je prvi put da sam naletio na neki bez kave... Nisam znao da ih ima više bez kave...
« Zadnja izmjena: 03 Ožujak , 2018, 16:07 od Bushcraft Wolf »

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #49 u: 03 Ožujak , 2018, 11:14 »
Jesam ti rekao da te mrzim hahahah sreckovic  :grdiples: :grdiples: ajde rivjuaj budi konkurent Crombatima da gledamo malo  :thumbs:

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #50 u: 03 Ožujak , 2018, 13:52 »
Stigao paket... Hrpa napitaka,cappuccina,čokoladnih napitaka,keksa,slatkiša,pudinga, tortilja,grožđica,trail mixova,grickalica i pet First Strike energy bars-a..dosta toga

Po naljepnici od kurirske službe,paket je težak 4050gr...

Samo za razliku od MRE-ova, koji su svi s početna 2017...ovdje ima stvari od 2013... Iako to ne bi trebao biti problem,ipak je to sve kemija...pogotovo napitci...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #51 u: 18 Ožujak , 2018, 18:47 »
Stigli uprtači...
Znači uprtači,opasač,čuturica s navlakom,dvije torbice za okvire i dvije kompas/prvi zavoj torbice...

Čuturica ima čep s adapterom za gas masku... Uprtači,opasač i kompas torbice su kao novi...torbice za okvire i čuturica imaju tragove korištenja i potrebno ih je oprati,ali sve u svemu ja sam zadovoljan...

Sa torbica za okvire sam uklonio džepove za granate...vidljivo na zadnjim slikama...nemam u planu nosati granate sa sobom,a ovako bez toga mogu torbice stojati jedna uz drugu,ti džepovi su samo bezveze zauzimali mjesto...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #52 u: 18 Ožujak , 2018, 18:58 »
Također sam uzeo i britansku torbu za gas masku... Koju ću koristiti kao haversack i kao torbicu na opasaču...

Torba je izrađena od kvalitetnog platna,stražnja strana je ojačana nekim umetkom da joj drži formu...bočno ima po jedan džep,s jedne strane je džep s poklopcem,a s druge jako mali džepić... Poklopac se zatvara s drukerom i velcrom... Na poklopcu iznutra imaju ušivene dvije gumene trake,zgodno za pilu ili slicno... Iznutra ima veliki džep s dva pretinca,pretpostavljam za filtere,te jedan mali džep s poklopcem...

Remen s jedne strane ima kopču,a s druge strane je prišiven,pa mi je u planu to prepraviti,da je kopča na obje strane...da se može potpuno skinuti kad želim torbicu staviti na opasač...

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #53 u: 18 Ožujak , 2018, 20:53 »
sad si pravi soldat  :thumbs: :thumbs: sprobaj to sve montirat na sebe kak bus se kretal

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #54 u: 18 Ožujak , 2018, 20:59 »
Probao sam već,napunio sve i objesio po sebi...čak i ovu britansku torbu...i jos kukri i nož uz to...ok je... Teret se čini puno laksim nego sto jest,raspoređen je i na ramena...ne visi ti sve na kukovima...ali treba to sve isprobati u sumi,u setnji,a ne u sobi...

Ali cini mi se da će biti dobro za dnevne šetnje...čak i za minimalistički overnight...sviđa mi se...
« Zadnja izmjena: 18 Ožujak , 2018, 21:01 od Bushcraft Wolf »

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #55 u: 18 Ožujak , 2018, 21:06 »
bitno da ti ne skida hlace da ne vbisi na remenu

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #56 u: 19 Ožujak , 2018, 14:17 »
Danas mi se sreća smiješi... Dođu dva paketa...

U jednom jos jedna US čuturica s navlakom... I gledam ja u kakvom stanju je navlaka...kad u džepiću nadem tablete za pročišćavanje vode... 16 komada...lik zaboravio na njih... Vrijede jos dvije godine...

Otvorim drugi paket,uzeo si 5 opasača za hlače od njemačke vojske... 110cm dužine,5cm širine...živciraju me oni od 3cm,pa sam sav oduševljen bio kad sam naletio na oglas ovih od 5cm...
Kad u paketu 6 komada,jedan više... Javim se liku,kaže on,ma zadrži,ne isplati se slati nazad...

Usput,zna netko kako bi razrjeđivač za boju djelovao na mesing??? Kopče na opasačima su od mesinga,ali su bile obojane u neku SMB/OD boju,ta boja se većinom oljustila,izlizala,šta li već... Pa bih ja skinuo to do kraja...

« Zadnja izmjena: 19 Ožujak , 2018, 15:47 od Bushcraft Wolf »

*

Offline margo

• *
  • 107
  • 0
« Odgovori #57 u: 19 Ožujak , 2018, 21:02 »
Di si naletil na te remene dal ima jos

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #58 u: 19 Ožujak , 2018, 21:17 »
Na Ebayu... Ima,samo treba tražiti...ima BW kožne 5cm sirine,ali ja nisam nasao vece od 100cm,a to mi malo...onda ima platnene 3cm...te od 3cm ne volim,oni šetaju po omčama na hlačama gore-dolje,to me živcira... I ove od 5cm śirine,ovi su mi super, jer su kruti...nisu onako mekani,mlohavi,već drže formu,platno je čvrsto... Jedino što ću ih ja probati ocistiti od boje,mislim da će ljepse izgledati kad bude se fino vidio mesing...

Ja sam uzeo 5 kom za 10,80€...aukcija...i na kraju dobio 6...super

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #59 u: 19 Ožujak , 2018, 21:24 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Evo primjer... Ima i aukcija,samo treba tražiti...ima i jeftinije...
« Zadnja izmjena: 19 Ožujak , 2018, 21:26 od Bushcraft Wolf »