Bushcraft Wolf adventures

• 75 replies
  • 1858 views
*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
  • Spol: Muški
Odg: Bushcraft Wolf adventures
« Odgovori #20 u: 14 Listopad , 2017, 19:46 »
I naravno patina...

Poslano sa mog ZTE Blade L5 koristeći Tapatalk

The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #21 u: 14 Listopad , 2017, 19:55 »
I nabavio sam si sistem za oštrenje... Uzeo sam Ruixin Pro za 15€... Dolazi s 4 kamena,gradacija 120,320,600 i 1500... Ja sam uzeo jos dodatni set od 6 komada za 10€...gradacija 180,400,800,1500,2000 i 3000... Naoštrio sam sve More s njim i par kuhinjskih noževa,mogu reći da sam iznimno zadovoljan...

Usput sam napravio si i tri stropa pošto sam negdje u Hr zagubio stari strop...iskoristio kožni opasač koji sam dobio na poklon,a malo mi je knap...hehehe... Veliki strop je 45cm,mali 12 cm,taj je za nosati na izlete,ako ikad zatreba...i jedan strop sam napravio od vatrogasnog crijeva,25 cm... Jos moram skoknuti kupiti paste za stropanje...

« Zadnja izmjena: 14 Listopad , 2017, 21:09 od Bushcraft Wolf »

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #22 u: 01 Veljača , 2018, 20:05 »
Šta dosada čini od čovjeka... Danas kiša, pa nisam radio... I bacao neke stvari koje mi ne trebaju i nadem torbu(haversack) koju  nisam dugo vremena koristio i umjesto da ju bacim rodila se ideja... Napravio sam od nje tri "tinder poucha" ili ti ga po naški torbice za potpalu... Platno je nesto poput cerade...inace se rade od kože,ali ovo se naslo pri ruci,za vježbu dusu dalo...

Moja je ova u sredini,a ove dvije manje su za klince...
« Zadnja izmjena: 01 Veljača , 2018, 20:09 od Bushcraft Wolf »

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #23 u: 17 Veljača , 2018, 23:07 »
Malo sam se ponovio... Nabavio sam si Marbles Bolo Camp Cleaver...

Cijena 30€...dolazi u kompletu s jako kvalitetnom cordura futrolom i kamenom za oštrenje...kamen je neke srednje gradacije,ali za mačetu oštriti odličan...

Ukupna dužina 38,5cm
Dužina oštrice 21,5cm
Materijal oštrice karbonski čelik 1070
Drška nekakvo drvo

Ostrica je zaštićena narančastim premazom,u biti nekakvom emajl bojom...

Naravno ,odmah sam se bacio u preradu... Skinuo sam premaz... Prebrusio dršku,malo je preoblikovao za svoju ruku...zatim je spalio fenom za skidanje boje...premazao je pčelinjim voskom... I naravno naoštrio...

« Zadnja izmjena: 18 Veljača , 2018, 00:36 od Bushcraft Wolf »

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #24 u: 17 Veljača , 2018, 23:12 »
Moram priznati da me futrola stvarno iznenadila...pozitivno mislim... Iznimno je kvalitetno napravljena... Dvije klase iznad onih sto Coldsteel radi za svoje mačete...i puno bolja od Ontariovih...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #25 u: 18 Veljača , 2018, 08:51 »
Svaka čast na volji i radu. Istinski predivno! :bravo:

Ovo što ću te pitati nemoj shvatiti kao provokaciju, naime, u mom kraju kosir je jedini istinski alat (zbog vrsta žilavog i čvrstog bilja koje tu raste) i namam potrbu za drugim, već sam pisao, a i govorili smo o tome, pa ide pitanje: čemu to služi i koliko je upotrebljivo? Ovo je meni čisto za moje obrazovanje i prikupljanje informacija. Što sve radiš s tim alatom u prirodi?

Kada u SAS-ovom priručniku za preživljavanje govore o parangu, oni ga gledaju kao alat za agresorske specijalne postrojbe koje imaju zadaću djelovati na čitavoj Zemlji, pa im treba apsolutno univerzalni alat. Za ovaj nož, korisni ispupčeni dio sječiva ima funkciju sjekire, dio sječiva iznad možda je dobar za sječenje mekanog vodenastog bilja (trska, na primjer), dok donji dio može služiti za sjeckanje ili oštrenje. Sve u svemu, po mom, kombinacija mačete i sjekire.

*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #26 u: 18 Veljača , 2018, 09:11 »
Ja sam seljak kaj se toga tiče. Ovakav oblik mi je sasvim izvanzemaljski, neznam za kaj bi mi to služilo.

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #27 u: 18 Veljača , 2018, 10:28 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Ja sam seljak kaj se toga tiče. Ovakav oblik mi je sasvim izvanzemaljski, neznam za kaj bi mi to služilo.
za rezati burek--- :LOL:

« Zadnja izmjena: 18 Veljača , 2018, 10:31 od šumarak »
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #28 u: 18 Veljača , 2018, 12:05 »
Kolika je debljina sječiva?

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #29 u: 18 Veljača , 2018, 12:35 »
Iskreno Polji,kod mene u Slavoniji,a i ovdje u DE nema bas neke velike primjene od ovoga...zbog debljine...samo 2mm...u rangu Tramontina... Znaci nije pretjerano korisno s drvenastim biljem,kao sto si i sam rekao vise je za zeljasto bilje... Iako ljudi s tim batoniraju,cijepaju,sijeku drva... Za to imam kukri koji je puno korisniji zbog svoje debljine 6mm i naravno težine...

Ovo sam uzeo jer mi se svida oblik...isto kao i Tramontinu,htio sam je imati,iako je to primarno alat za zeljasto bilje i meko drvo,ali posluži i kod nas... Marbles je zamislio ovo kao kombinaciju bolo mačete i satare za radove oko kampa...što vjerujem da može obaviti,onp izrada skloništa i tako...izradu drva bih ipak povjerio nekom drugom alatu,nekome koji ima vise mesa u leđima...

Ovdje mi se jednostavno svidio oblik...30€ i nije neka lova...pogotovo s ovom futrolom...recimo Tramontina je ovdje 20€ i to bez futrole...

Evo nabacio sam i patinu s octom...

O korisnosti ovoga alata s moje strane,ne youtube i forumi sto sam pročitao,moci ću vise reci nakon pravog testa...čekam da mi stigne Bahco Laplander set,nož i pila...pa cu do vrta sve to istestirati malo i skupiti neke dojmove...
« Zadnja izmjena: 18 Veljača , 2018, 12:49 od Bushcraft Wolf »

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #30 u: 19 Veljača , 2018, 14:41 »
Stiglo jos par sitnica...

Bahco set -23€

US Canteen s canteen cup i navlakom-15€

Canteen set je od aluminija...čini se solidno izradeno...vidjet ćemo... Dobra stvar,uz navlaku dolaze i dvije ALICE clip...

Čudno,futrola ima neko krzno unutra... Vidio sam orginal s podstavom,nije ni slicno ovome...ovo bas neko krzno,umjetno naravno...svasta...
« Zadnja izmjena: 19 Veljača , 2018, 14:50 od Bushcraft Wolf »

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #31 u: 19 Veljača , 2018, 20:13 »
laplanderica i baho (mora) su odlicni, kaj je je  :thumbs: onaj noze za bureke kak veli Šumarak je fakat grdi hahah stvar ukusa nema veze  :D

Za Canteen cup si pazi da ti ne oksidira, aluminij vjerovatno nije premazan tj vise za cuturicu oce se napravit kristali oksidansa nutra

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #32 u: 19 Veljača , 2018, 23:50 »
Koliko vidim,nema nikakvog premaza,čisti aluminij...

A daj,burek satara je bas prva liga...bas mi se dopada taj čudni oblik...

« Zadnja izmjena: 23 Veljača , 2018, 22:59 od Bushcraft Wolf »

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #33 u: 27 Veljača , 2018, 20:49 »
Još malo smo se ponovili...
Danas stiglo... BW parka,hlače i feldbluse,ovo zadnje je nesto između košulje i tanke proljetno-ljetne jakne,barem švabe tako navode... Pa ajmo redom...

Parka... Cijena 7.99€..
Materijal - 80%pamuk,20% poliester

Ima dva bočna džepa s patentima...dva velika džepa na prsima,te jedan unutarnji džep i jedan na lijevom rukavu...ispod pazuha ima na obje strane patente,za "luftiranje" da tako kažem...

U predjelu bubrega ima ušivenu uzicu za prilagođavanje jakne,kao i na samom dnu parke...

Naravno,tu je i kapuljača,koja je ušivena i ne može se ukloniti...

Dolazi s prišivenim zastavama na oba rukava i čičkom za ime na prsima...

Po etiketi se vidi da je iz 1996...i moram stvarno priznati,za svoje godine je ko curica... Nema apsolutno nikakvih oštećenja,niti je igdje šivana,boja je postojana...

Evo malo slikica...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #34 u: 27 Veljača , 2018, 21:05 »
Zatim feldbluse...

Cijena 5.99€
Materijal-65%pamuk,35% poliester

Ovo je mrvicu deblje od normalne vojne košulje...a tanje od parke...točno nešto između...
 Ima dva džepa na prsima,te jedan na lijevom rukavu...

Ispod pazuha ima na svakoj strani po šest rupa za "luftiranje"...

Zatvara se patentom i onda drukerima preko...

Dolazi s zastavama na rukavima,na prsima čičak za ime,na desnom rukavu čičak za oznaku postrojbe...

Feldbluse je iz 1998,također je u super stanju,nigdje oštećena ili šivana,boja postojana...ali vidi se razlika u camo uzorku parke i feldbluse...

Slike...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #35 u: 27 Veljača , 2018, 21:15 »
I na kraju hlače...

Cijena 15,95€
Materijal-80%poliester,20%pamuk

Hlače nisu orginal BW,već su nove,prpizvođač Mil-Tec...ima śirok izbor camo uzoraka,kao i jednobojnih...ja sam uzeo flectarn uzorak...jer sam htio komplet...

Hlace su standard kao sve vojne,dva džepa na guzici s gumbima,dva prednja džepa,te dva bočna s gumbima....

Na nogavicama pr dnu je ušivena uzica...i to bi bilo to...

Uzorak je drukčiji od parke i bluze,vise izgleda jesenski...

Slike...na zadnje dvije vidimo razlike u uzorku...s lijeva na desno - parka,hlače i bluza...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #36 u: 27 Veljača , 2018, 21:18 »
I da,isprike zbog loših slika,loša kamera na mobu...
Te takoder isprike zbog debelog modela...posljedice božićnih blagdana i 45 neradnih dana...

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #37 u: 27 Veljača , 2018, 22:17 »
Odlicna parka gledam dugo da si piknem jednu dopadaju mi se hehe ... za modela pohvale dobrodosao u klub 100+ vele stare zenske hebes muskog ispod 100 kila hahaha

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #38 u: 27 Veljača , 2018, 22:33 »
Ona cuturica ti je mislim M1961 verzija prije nego su dosle plasticne

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Sto se parke tice imam ju godinama, samo nemam utopljenje. Tako da kad fakat zahladi nosim Dubon. Evo i fotka od prekjucer  :D

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #39 u: 27 Veljača , 2018, 22:45 »
Čuturica nije orginal US... Vjerovatno kineska proizvodnja...

Dubonku imam i ja...orginal...u woodland uzorku...
Odlična jakna...

I za ovu parku ima za kupiti podstava koja ju pretvara u pravu zimsku jaknu...ali malo glupa fora...ne pričvršćuje se za parku,već se nosi kao zaseban sloj... Zato ju nisam ni uzeo...a ionako za zimu imam dubonku...