Tražim ruksak za 2-3 dana

• 27 replies
  • 5124 views
*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Re: Tražim ruksak za 2-3 dana
« Odgovori #20 u: 22 Travanj , 2014, 10:34 »
30 kg je meni definitivno previše. Ja neznam kako ti možeš s tim hajkati? Imaš noge ko Schwarzenegger?  :D
Meni je maksimala 19-20 kila.

Imam ja jedan ruksak od Tatonke 75 L model Yukon. Jako dobar, velik, robustan, stabilan, ergonomičan i komotan. Nosio sam ga dok sam pičio po Austrijskim Alpama. Od onda ga i baš više ne koristim, jer je jednostavno prevelik. Sad sam ga imal još na prenoćenju u šumi kada sam morao nosit svoj MSS koji je ogroman u volumenu pa mi nije stao u 40L.

Mene najviše muči voda kod šetnji. Kod nas ovdje baš nemaš čistih potoka a po šumi - budući da su sve šume na brijegu - nemaš niti baš previše malih potočića. A ovi kaj idu uz trsje, nemoj piti unutra sve zagađeno kaj ljudi bace kemikalije od špricanja vinograda. Katastrofa.
Zabadav ti prokuhaš kada nutra kemija.

Ja nosim unutra večinom ovako: rezervne komotne hlače (flis) za spavanje, 2x čarape, rezervne gaće, potkošulja i kratka majca, pa pribor za kuhanje, voda, baterija, thermarest, vreća, prva pomoć kit, paracord, tarp, 2-3 vreće za smeće, voda (min 3L), pila i sjekirica, vlažne maramice, windstopper/kabanica jakna, rukavice, headlight, i hrana. Ispod 18 kila nikada, nažalost. Trenutno sam u fazi prijelaza na minimalistički pribor da mi sve stane u 40 Litara. Kada će toplije vrijeme, onda samo uzimam patrol bag od MSS-a i to je jako mali pakirani volumen.
« Zadnja izmjena: 01 Siječanj , 1970, 01:00 od Guest »

*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
« Odgovori #21 u: 22 Travanj , 2014, 15:45 »
Prepper previse se brines. :)
Paranoja i strah je kod vas Zagoraca definitvno najveca jer konstanto spominjete tablete za vodu, filtere i te stvari koje su ovdje doslovno nepotrebne. Imam olovni zeludac i pijem svakakvu vodu i nikom nista. :P

30 kila nije previse, mislim je previse kada ides na jedan dan i 30 km, ali ako ides na vise dana tezina je komfor i s vremenom je lagano. Stalno teglim ruksake i puno radim kod kuce pa mi noge naspram ruku izgledaju ko da nisu moje  :vertex_Schild_Smiley_LOL1:
Wake early if you want another man\'s life or land.
No lamb for the lazy wolf.
No battle\'s won in bed.

- The Havamal

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #22 u: 22 Travanj , 2014, 15:58 »
Istina, težina rapidno opada, s vremenom pandne na nekih 10 kg. Kada ideš s djeteteom nema komfora za mene, ali važno je da dijete uživa. Od prenočišta do prenočišta idem s punim rukaskom, a ona okolna planinarenja i šetnje s malim ženinim ruksakom. Ali to najbolje govori koliko je važan ispravan izbor. I on je individualan. Vidim da se danas kod većine modela izbacuju vanjski džepovi, a meni je temeljni uvjet da oni postoje i da su veliki, ili makar molle trake.

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #23 u: 22 Travanj , 2014, 16:02 »
Citat: "Vikingr"
Prepper previse se brines. :)
Paranoja i strah je kod vas Zagoraca definitvno najveca jer konstanto spominjete tablete za vodu, filtere i te stvari koje su ovdje doslovno nepotrebne. Imam olovni zeludac i pijem svakakvu vodu i nikom nista. :P

30 kila nije previse, mislim je previse kada ides na jedan dan i 30 km, ali ako ides na vise dana tezina je komfor i s vremenom je lagano. Stalno teglim ruksake i puno radim kod kuce pa mi noge naspram ruku izgledaju ko da nisu moje  :vertex_Schild_Smiley_LOL1:

Pa to nije strah ni paranoja nego zdrav razum. Neznam kakva je voda kod tebe, ali kod mene ovdje je zagađena i nemreš ju pit osim ako oćeš infekciju. Dojdi k meni pa spij ovdje vodu buš ti videl jel imaš olovni želudac  :vertex_Schild_Smiley_LOL1:

Meni je 30 kila previše, 20kg maksimalno. Idem u prirodu na neki užitak a ne holokaust hod od kampa do kampa. Ja imam radno mjesto za kompom, tak da 9 sati na dan sjedim. Moje noge baš i nisu neke previše trenirane tak da meni je limit 20 kila.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #24 u: 22 Travanj , 2014, 16:05 »
nema smisla uopce raspravljat o tome, jer svatko zna kaj je najbolje za njega ... tak da nema smisla ni sprdat nekog ak prociscava vodu il mu nije u interesu nosit 40 kg ruksak, svi se razlikujemo, i svako prtljagu slazem po svojim potrebama, neko bu zdural u mokrim hlacama, neko bu izvadil iz ruksaka druge i presvuko se ... stvar je do same osobe, tako i izbora ruksaka i prtljage koju nosimo

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #25 u: 22 Travanj , 2014, 16:26 »
U dobroj sam kondiciji, tjedno trčim 3 puta, 7 do 10 km, u nekim relacijama savladavam visinske razlike od 150 m. Dok sklekova napravim jedva 30.

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #26 u: 22 Travanj , 2014, 16:29 »
Viš, ja pa jedva prejdem na brijeg al morem piliti i cijepati cijeli dan  :D Moral bi po rukama hodati a ruksak na noge obesiti. Prije sam hodal trčat (kad je bila jesen i počela zima sve dok nisu temperature pale na oko nulu) ali sad ne stignem (nit mi se baš ni neda). Svaki dan posla doma, drva, vrt, pa snimaj za youtube haha :)

*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
« Odgovori #27 u: 22 Travanj , 2014, 18:09 »
Citat: "CroPrepper"
Pa to nije strah ni paranoja nego zdrav razum. Neznam kakva je voda kod tebe, ali kod mene ovdje je zagađena i nemreš ju pit osim ako oćeš infekciju. Dojdi k meni pa spij ovdje vodu buš ti videl jel imaš olovni želudac  :vertex_Schild_Smiley_LOL1:

Meni je 30 kila previše, 20kg maksimalno. Idem u prirodu na neki užitak a ne holokaust hod od kampa do kampa. Ja imam radno mjesto za kompom, tak da 9 sati na dan sjedim. Moje noge baš i nisu neke previše trenirane tak da meni je limit 20 kila.

A i to sto kazes, ides u uzitak, ne u holokaust  :D ž
Ja sam u osrednjoj kondiciji i mogu picit ko lud, ali brate trcat i sklekove radit nikako. Onako solidno natovaren mogu picit ko zna do kada, valjda dok hrane ne nestane jer nisam jedan od onih koje sve kosti bile od hodanja ujutro :)

A kod nas je voda sigurno vise puta cisca nego kod vas pogotovo jer se slijeva s brda i manje je oneciscena. Sjecam se da sam jednom prilikom pio vodu iz kamenice pod stijenom, samo sam rukom razgrnio lisce, par kukaca i biljni otpad i srknuo prave svjeze vode, a jednom sam pio vodu sa par dazdevnjaka :D
Wake early if you want another man\'s life or land.
No lamb for the lazy wolf.
No battle\'s won in bed.

- The Havamal