Vojne porcije

• 127 replies
  • 9114 views
*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
  • Spol: Muški
Odg: Vojne porcije
« Odgovori #80 u: 04 Veljača , 2018, 19:39 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
JNA ruksak imaš čak i u nekim army shopovima...

Tako je, kolega Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi  ti mislim ima adresu onog jednog army shopa u Ivanjoj Reci bili smo jednom tam .. imaju dosta toga  :thumbs: tj barem je bilo

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #81 u: 04 Veljača , 2018, 19:41 »
Nisam bio na Jakusevcu, ali poslal budem frenda  :boks:

Kaj se tice army shopova nisam nikad vidio nesto tog tipa u njima - ZG teren barem, a u jednom shopu sam radio 5 godina nismo nikad imali nista iz starog sistema. Jedino od JNA su porcije kaj sam vidjao u nekim shopovima.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Mislim na ovaj ruksak, evo frendov na rezervnom kotacu

*

Offline poljičanin

• *
  • 1753
  • 16
« Odgovori #82 u: 04 Veljača , 2018, 19:42 »
Je li to možda ovo?

...ili ovo:

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #83 u: 04 Veljača , 2018, 19:47 »
Da to je taj, jednostavno i ima onaj oldschool schmek  :ples:

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #84 u: 04 Veljača , 2018, 19:49 »
Ja sam to zval partizanski ruksak, takvog je nosil Dimnjcara (Boris Dvornik) u Kapelskim kresovima  :D :D :D

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #85 u: 04 Veljača , 2018, 19:55 »
pod nogama u JNA muzeju - iako im ovaj sar-planinac nije bas nekaj tocan, ali ajd ruksak su potrefili

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #86 u: 04 Veljača , 2018, 19:57 »
Shop kojeg spominje Gorštak je MAX-IL. Iskreno ne sjećam se svega sto je tamo bilo jer smo mi gledali jakne i čuturice, ali bilo je svega... Nalazi se u naselju SOP iza IKEA-e.

WEB: Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

LOKACIJA: Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #87 u: 04 Veljača , 2018, 20:00 »
Ima u Americanshopu...i bilo je u atom-shopu
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1753
  • 16
« Odgovori #88 u: 04 Veljača , 2018, 20:01 »
Za jednodnevne izlete, najčešće u ovom sastavu...

+ naravno hrana za taj dan, mačeta i neizostavni nož ili dva. Oni koji me poznaju znaju da ne volim nositi pregršt opreme. Meni je ovo dovoljno.

Ja sam svog umirovio još za vrijeme rata, čim su se pojavili maskirni woodland, a da nisu bili loša kopija ovog. Premalen mi je, nema nikakav oblik ventiliranja leđa, idu mi na živce uske kopče na kožnim remenima. Nemalo sam se iznenadio kad sam vidio da se još koriste. :D

Minimalizam dostojan Morsa Kochanskog!

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #89 u: 04 Veljača , 2018, 20:04 »
Ima u Americanshopu...i bilo je u atom-shopu

Kod njih znam da imaju porcije, drugo nista. Pogotovo mi cudno zvuci da bi Jurica u Atomu prodavao neke JNA stvari tipa ruksak. Za porciju se moze izvuc da je HV i ta shema, ali ruksak ili nekaj drugo neznam bas, ne zvuci mi bas vjerojatno. Ali OK.

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #90 u: 04 Veljača , 2018, 20:09 »
Za jednodnevne izlete, najčešće u ovom sastavu...

+ naravno hrana za taj dan, mačeta i neizostavni nož ili dva. Oni koji me poznaju znaju da ne volim nositi pregršt opreme. Meni je ovo dovoljno.

Ja sam svog umirovio još za vrijeme rata, čim su se pojavili maskirni woodland, a da nisu bili loša kopija ovog. Premalen mi je, nema nikakav oblik ventiliranja leđa, idu mi na živce uske kopče na kožnim remenima. Nemalo sam se iznenadio kad sam vidio da se još koriste. :D

Minimalizam dostojan Morsa Kochanskog!

baš zbog nedostatka ventilacije na predjelu leđa i malog kapaciteta,korisniji je kao haversack. Ti remenčić mu daju nekakav tzv oldscool štih i meni su skroz OK
« Zadnja izmjena: 04 Veljača , 2018, 20:11 od šumarak »
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #91 u: 07 Veljača , 2018, 22:58 »
Ruski SPLAV radi molle torbice za mess kit... i to je to sto sam nasao dosad. Dobra vijest je da mi mess pase u JNA torbicu od gas maske.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1753
  • 16
« Odgovori #92 u: 08 Veljača , 2018, 09:58 »
Imaš na ASMC-u nekoliko molle torbica koje se mogu staviti na molle ruksak, a čije protežnosti odgovaraju veličini HV porcije:

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #93 u: 08 Veljača , 2018, 13:01 »
Meni treba nesto za njemacku Bundeswehr, za to mi je premala ova sa linka od Max Fuchsa...mislim da dosad nisam vidio nijednu torbicu koja bi odgovarala za ovako nesto osim ove ruske.

BTW sumnjam da bi i hv porcija stala u ovu MFH, njih sam dosta koristio i ako se dobro sjecam ovaj tip torbice dolazi u 2 velicine, obje su preuske da bi unutra nosio porciju bilo koje vrste

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #94 u: 08 Veljača , 2018, 23:01 »
uvjek se mozes bacit i izradu DIY torbice, Preppy je sam isprobavao i zapravo mu je vrlo dobro i islo sa obzirom da nikad prije nije sivao na stroju  :thumbs:

*

Offline poljičanin

• *
  • 1753
  • 16
« Odgovori #95 u: 09 Veljača , 2018, 12:10 »
Ova spomenuta torbica je znatno veća od pocije:

Citat:
Width: 24 cm Depth: 9 cm Height: 13 cm

Baci pogled na link.

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #96 u: 11 Veljača , 2018, 01:44 »
Ovo je u JNA torbici za gas masku, mislis da bi stala u tu torbicu od Max Fuchsa?

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #97 u: 12 Ožujak , 2018, 15:21 »
Cuturice u JNA porcijama sve imaju neki cudan miris po gumi i skladistu. Kako se vi rjesavate tog smrada i dovodite cuturicu u funkcionalno stanje?

*

Offline Preppy

• *
  • 3899
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #98 u: 12 Ožujak , 2018, 15:31 »
Ja sam jednom kupil JNA porciju u kojoj je bila zasušena kava. Po smradu i izgledu je valjda kava nutra se zasušila prije +5 godina. Iako offtopic, da podjelim:
Bacio fini pijesak unutra sa mješavinom vode i sode bikarbone i to mučkao nekoliko sati. Sada je čuturica donekle ok.
A kaj se tiče smrada, soda bikarbona čuda radi. Tak se riješavam smrada i iz mjehura za pijaču.
« Zadnja izmjena: 12 Ožujak , 2018, 16:18 od Preppy »

*

Offline margo

• *
  • 107
  • 0
« Odgovori #99 u: 12 Ožujak , 2018, 16:18 »
Probaj sa coca colom uli nju unutra i pusti da odredi mislin da bi trebala dignut sve, kad skine rdju sa kroma trebala bi i kavu. Probaj pa javi