S.E.R.E.

• 6 replies
  • 979 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
S.E.R.E.
« u: 30 Srpanj , 2015, 20:46 »
Američka vojska, a potom i NATO, već desetljećima razvijaju posebni program S.E.R.E., što je kratica za Survival, Evasion, Resistance, Extraction, tj. preživljavanje, izbjegavanje, otpor i izvlačenje.

Neću puno pisati, najprije, kao uvod, pročitajte ovaj tekst:

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

... , a onda ovdje imate i priručnik na engleskom:

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Odg: S.E.R.E.
« Odgovori #1 u: 25 Kolovoz , 2015, 10:33 »
Sliči kao priručnik za gerilje. Ima puno stvari direkt kopiranih iz drugih survival priručnika. Hvala za djeljenje

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
  • Spol: Muški
« Odgovori #2 u: 11 Rujan , 2015, 23:19 »
Bacil sam oko na ovo, ima nekih novih stvari, ali vecinom poznato iz drugih prirucnika ...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #3 u: 12 Rujan , 2015, 23:36 »
Svojevremeno sam malo proučavao rusku literaturu o preživljavanju (ne znam ruski, ali samim time što je slavenski jezik i što dobro čitam ćirilicu, uglavnom, mogu razmjeti temeljnu misao rečenice) nebili se pronašlo što zanimljivo s obzirom da su oni ipak vlasnici Sibira, pa onda moraju imati i ogromno znanje o preživljavanju. Potpuno sam razočaran, literatura na koju sam nailazio (npr. sa survivalist.ru), bilo sovjetska, bilo ruska, uglavnom se sastoji od kopiranih američkih tekstova (sudeći po sadržaju i slikama). Jako sam se razočarao.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #4 u: 13 Rujan , 2015, 14:06 »
Dakako, ima i knjiga koje nadiaze većinu zapadnih izdanja, pa evo ako je netko zainteresiran i dobre ruske literature (makar kao slikovnica):

Udžbenik za obuku Spetnaza i GRU, autor Sergei Balenko

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #5 u: 13 Rujan , 2015, 14:24 »
A evo i cijenjene SSSR literature iz doba WW2:

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #6 u: 13 Rujan , 2015, 14:25 »
A za onoga ko misli sam malo istraživati: