Outdoor Hrvatska

Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  
 Str: [1]   Dolje

Autor Tema: Geocaching  (Posjeta: 497 vremena)

DF_zgb

• Regularni član
Geocaching
« u: 25 Lipanj , 2015, 23:42 »

Evo da pokrenem temu o Geocaching-u kao dodatnoj zanimaciji na izletima.

Radi se suvremenoj inačici igre u potrazi za blagom.
Sve što vam je potrebno je ručni gps ili jedna od pametnih telefona i registracija na web sajtu Geocaching.com - Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Registracija je free, ali možete uzeti i Premium account koji se plaća, ali za to nudi dodatne informacije o svakom cache-u.

Osobno stalno tražim nekakve dodatne aktivnosti koje bi mogli upražnjavati na izletima tako da djeca sve više uživaju u našim boravcima u prirodi, i Geocaching se do sada pokazao kao pravi pogodak!!!
Em polako uče kako se koristi gps i navigacija, em uživaju u potrazi za skrivenim blagom.
Tako smo danas ostali doma i biciklima otišli do Maksimira i potražili i pronašli 5 cacheva, oduševljenje svakim pronalaskom bilo je neizmjerno :)

Uglavnom, evo najjednostavniji opis kako geokeširati:
1. Registrirate se na stranici Geocaching.com
2. Pročitate kratka uputstva na Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
3. Pogledate kartu cacheva na Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi  --- Zagreb
4. Klikom na pojedini cache otvore se detalji o cache-u
5. Ja koristim "Send to My GPS" da bi prebacio cache u Magellana, a može se koristiti i "Send to My Phone" za prebacivanje u mobitel, jedino za mobitele treba prvo instalirati aplikaciju Geocaching
6. Pošto imam free account ( detalji o cache-u se ne prebacuju u uređaj ), još dodatno isprintam detalje o svakom cache-u i to nosim na teren.
7. Kad na terenu nađemo cache u gps-u to zabilježim i kasnije doma spojim gps s PC-e i prebacim logove na Geocaching.com sajt.

Uglavnom klinci su ne navukli na Geocaching i sada kod planiranja izleta uvijek pokušavam ubaciti i pokoji geocache :)

Evidentirano

antun

• Gost
Odg: Geocaching
« Odgovori #1 u: 26 Lipanj , 2015, 08:25 »

Zamisli kako će izgledati priroda (ako je uopče bude bilo) za 10-20g. Odeš u šumu a ono pod svakim stablom neka kutijica( geocaching) u kojem je nečije smeće.

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 6030X koristeći Tapatalk

Evidentirano

Preppy

• Administrator
  • Guru
  • *
  • Spol: Muški
  • Osnivač
« Odgovori #2 u: 26 Lipanj , 2015, 09:08 »

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Zamisli kako će izgledati priroda (ako je uopče bude bilo) za 10-20g. Odeš u šumu a ono pod svakim stablom neka kutijica( geocaching) u kojem je nečije smeće.

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 6030X koristeći Tapatalk

Nemre. Inace geocaching ne dopusta kordinate koje su preblizu jedni drugima, mislim da je cak 500m .
Ja sam se s tim bavio u Njemacki. To je vise zanimacija za ljude iz grada koji su pre ljeni da idu iz svoje volje u prirodu pa idu trazit neke Cacheve haha. Ja sam postavljao multicacheve po Njemacki. Zanimljivo je to. Kod nas po Zagorju imas ih samo par, mislio sam ih i ovdje poceti postsavljati...
Evidentirano
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Gorštak

• Prepper
  • Guru
  • *
  • Spol: Muški
« Odgovori #3 u: 26 Lipanj , 2015, 17:08 »

Ja sam pre mutav ocito,al nekuzim to hahaha

Via Tapatalk

Evidentirano

DF_zgb

• Regularni član
« Odgovori #4 u: 26 Lipanj , 2015, 20:35 »

Ja sam pre mutav ocito,al nekuzim to hahaha

A čuj, moraš probati :)
Moji klinci su se navukli u roku odmah, a njihov bratić ih je u čudu slušao i gledao sve dok zadnji put kod Medvedgrada nismo zajedno tražili cache.
Ne moram ni reći da se mališa isto tako odmah navukao na caching, tako da smo nakon toga svi zajedno biciklirali oko Maksića i tražili cacheve.

Probaj potražiti koji cache kad idući ideš na Sljeme, i tko zna možda ti se svidi.
Meni je to kao još jedna zanimacija na izletima.
Evidentirano
 Str: [1]   Gore