CB CHAT tema

• 192 replies
  • 12645 views
*

antun

Odg: CB CHAT tema
« Odgovori #40 u: 31 Siječanj , 2015, 20:00 »
Ma išel sam gledat LED žarulje dva kom od 6W 44kn...kažu da je to kao 40W normalna žarulja....

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
  • Spol: Muški
« Odgovori #41 u: 31 Siječanj , 2015, 20:29 »
Si nasel?

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2

*

antun

« Odgovori #42 u: 31 Siječanj , 2015, 20:31 »
Je al nisam uzel...premišljam se još...bum videl na ebayu

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #43 u: 31 Siječanj , 2015, 20:44 »
Definitivno isplativije prek eBaya,samo lovit treba ja sam doma sve zarulje na led prebacil ... gu10

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2

*

antun

« Odgovori #44 u: 01 Veljača , 2015, 07:35 »
Da ima ih  od 2dolara nadalje...ma ja trebam i gu10 i e 27 ...

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #45 u: 01 Veljača , 2015, 09:07 »
Ja sam sebi dao ugradit ledice u knauf izgleda kao halogenka. Uzel sam 4W. To svijeti ko vrag, prejake su mi.

Via Tapatalk

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #46 u: 01 Veljača , 2015, 11:27 »
Ja sam za ured uzeo 4 komada ovih za probu:
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
220V 4W GU10 grlo, boja cool white (6000K), 4 kom me koštalo 9,75 US$
Boja svjetla mi odgovara više nego toplo bijela (3200K) za uredske uvjete. Jedino što mi se ne sviđa je mali kut osvjetljenja, odokativnom metodom bi rekao da je oko 30-35o.

Do sada sam koristio halogene, prvo 50W, pa 35W i velika mi je potrošnja struje bila. Kupio sam već pet različitih modela LED žarulja (GU10 grlo jer mi je takva rasvjeta), što u domaćim trgovinama, što s ebaya. Najgore su bile one iz Lidla, 2 kom od 3 W za 50 kn, blister pakiranje. Lidlove su golo govno! Na kraju sam ih dao kolegi koji ih je ugradio u neke lampe u radioni. Kaže nije neko svjetlo ali malo troši struje pa je zadovoljan. Neki dan gledam u Billi, dekorativne LED žarulje od 7-8W, kut osvjetljenja kaže 270o, veličina skoro kao rukometna lopta (taman bi mi odgovaralo za dnevnu sobu) ali cijena 99,99 kn. Malo mi je previše za jednu žarulju toliko para. Ma sve u domaćim trgovinama su mi nekako preskupe, mislim da kinezi to šalju za puno manje novce.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #47 u: 14 Ožujak , 2015, 22:03 »
Vrtim vrtim po kanalima ali nikog ... koja tuga jbt kaj nemas s kim popricat, a da nije prek glupog mobitela  :smrc:

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #48 u: 14 Ožujak , 2015, 22:49 »
Bas koma. I ja bi se htel malo prek cba pozabavit...

Via Tapatalk

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #49 u: 14 Ožujak , 2015, 22:59 »
Preporucila moja učiteljica da se ne stavljaju u urede i dnevne botavke led i stedece zaruljr jr led su ustvari laseri pa nepašu očima.. probali mi pa boli glavaaaa.. ugl ako mozete nabavite obicne za prostore u kojim jedete i čitate..
Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #50 u: 14 Ožujak , 2015, 23:26 »
žarulja klasičnih sa žarnom niti više skoro niti nema, kad ih potiskuju iz ponude ... prelaze na ove štedne, a niš ne vrede

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #51 u: 15 Ožujak , 2015, 00:01 »
Obične žarulje s žarnom niti je zabranjeno proizvoditi EU. Premalo korisne energije transformiraju u svjetlosnu. Trgovci mogu prodati zalihe koje imaju ali je proizvodnja zabranjena. Također se, od slijedeće godine, zabranjuju i ovi novi hibridi gdje je u balonu žarulje jedna halogena žarulja. Preostaje samo štedne i LED. Štedne su dokazane kao neučinkovite te opasne po zdravlje ako se razbiju a LED su trenutno preskupe. Znate li da je u RH propisana procedura kako postupiti i koga sve zvati ako vam se razbije šredna žarulja? Ja čitao taj pravilnik jer nam je trebalo nešto na poslu i čudim se "ko pura govnu". Zovi inspekciju za zaštitu okoliša, posebnim rukavicama skupi ostatke razbijenog stakla, stavi u posebnu vrećicu, cijelo vrijeme provjetravaj prostor i kad inspekcija dođe, preuzimaju vrećicu s ostacima i zbrinjavaju.
LED svjetlo također ima nedostataka ali izgleda da je svima glavno pitanje potrošnja električne energije a tu LED briljira. Za izbjegavanje glavobolje treba odabrati dobru temperatut boje svjetla, širinu snopa koju tijelo baca te proizvođača koji navodi frekvenciju rada iznad 100 Hz ili je navedeno da ne izaziva glavobolje i smetnje vida.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #52 u: 15 Ožujak , 2015, 00:23 »
@ Preppy: daj se preseli nekam blize da nisi u onoj "crnoj" zoni medju bregima  :D damozemo CBat

@ Blind: cek cek, daj najdi taj pravilnik ... pa kolko je meni zarulja puklo jbt, u radioni baremjedna tjedna ... kad zakvacim lampu na kabelu, pa mi padne na pod .. znaci gotov sam ??

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #53 u: 15 Ožujak , 2015, 09:43 »
To je mafija žarulja. Švabo u kini proizvodi klasične žarulje sa wolframovoj niti koje drže 100 puta duže nego one stare i troše puno manje energije . EU je zanranila uvoz. U HR nemaš adekvatnu ustanovu za zbrinjavanje ovih štednih žarulja. Bilo na provjereno. Oni to bacaju na smeće

Via Tapatalk

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #54 u: 09 Svibanj , 2015, 22:49 »
Evo upravo je u toku CB kontest sa Sljemena (Medvednica) ... slusam slusam  :D zenske se spominjeju i javljaju

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #55 u: 10 Svibanj , 2015, 00:02 »
evo taman se odjavljuju i vele da idu skidat opremu kisa im pocela ... al dobro su tukli

rijeka, karlovac, nasice, slavonski brod, bjelovar, varazdin, po bosni dole, trebal sam sjest u auto i na sljeme prec, da vidim te antene

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #56 u: 10 Svibanj , 2015, 09:54 »
evo taman se odjavljuju i vele da idu skidat opremu kisa im pocela ... al dobro su tukli

rijeka, karlovac, nasice, slavonski brod, bjelovar, varazdin, po bosni dole, trebal sam sjest u auto i na sljeme prec, da vidim te antene
Da, trebal si

Via Tapatalk

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #57 u: 10 Svibanj , 2015, 11:27 »
Saznal sam u 21:10 prijatelj iz Rijeke mi poslal poruku sa linkom, inaće on je stari CBaš ... ali slušal sam i rekli su na odjavi u 00:00 (ponoć) da je za 14 dana opet kontest :thumbs:

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #58 u: 12 Travanj , 2016, 21:17 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi jel CB-as jos kaj?

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #59 u: 12 Travanj , 2016, 22:25 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi nabavil sam antenu neku, moram nosac napravit da ju spucam na vrh zgrade pa spustit kabel do sebe dole .. nemam pomagača da mi lojtre drži  :jao: