Outdoor Hrvatska

Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  
 Str: [1] 2   Dolje

Autor Tema: Filmovi o preživljavanju  (Posjeta: 2891 vremena)

Alpinista

• Regularni član
Filmovi o preživljavanju
« u: 14 Studeni , 2013, 14:12 »

Mislim da bi ovakva tema dobro došla.

Ovo je dobar film, prva sezona preživljavanja jednog lika - 3 mjeseca sam u Yukonu.

[youtube:3blftomm]FPbz5TDy6fs[/youtube:3blftomm]
« Zadnja izmjena: 01 Siječanj , 1970, 01:00 od Guest »
Evidentirano

Preppy

• Administrator
  • Guru
  • *
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Re: Filmovi o preživljavanju
« Odgovori #1 u: 15 Studeni , 2013, 09:54 »

Jucer sam ga pogledal. Dosta dobar, kao Survivorman, samo kaj nakon 50 dana pocinje luditi. A ne cudim se covjece. Stvarno mi se lik smilil.
Evidentirano
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Gollum29

• Fazančić
  • *
« Odgovori #2 u: 19 Studeni , 2013, 10:49 »

U jebote dva i pol sata traje.... Malo sam gledao neke scene, fora tip. Malo za moj ukus se previše plače i previše je strahu medvjedima. Nisu medvjedi baš neke zvijeri koje se isključivo hrane ljudima.
Evidentirano

Preppy

• Administrator
  • Guru
  • *
  • Osnivač
« Odgovori #3 u: 19 Studeni , 2013, 16:01 »

Evo jedna dobra. Za sve koji se kuže u Njemački jezik. Jer nemogu naći na drugom jeziku.

[youtube:2ou9s8be]irCg-JmRFoQ[/youtube:2ou9s8be]

Frajer bio 300 dana sam na otoku.
Evidentirano
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

poljičanin

• Donator
  • Guru
  • *
« Odgovori #4 u: 20 Studeni , 2014, 10:53 »

Švedska vatra ili kanadska svijeća.

[youtube:n2jxkhbg]ydqGJEOz8VU[/youtube:n2jxkhbg]

Ova stvar je jako interesantna, ali kod nikoga ne vidim kako to završava. Naime, u jednom trenutku se sve raspadne i imate veliku vartu, koju u startu obično niste namjeravali imati. Ako Vam ne smeta, OK, ali ako ste u hodnji namjeravali nešto skuhati i nastaviti dalje, imate problem. Zato sam zadnji put iskopao rupu promjera 70-tak cm, duboku 15 cm (bila je stvarno duboka nekih 25 cm zbog nasipa oko rupe) i u sredini naložio švedsku vatru. Kada smo bili gotovi i spremni za pokret, upravo se raspala lomača na djelove. Razbili smo veće komade drveta, porušili je i rastrkali po rupi, složili kamane ploče po žeravi i zatrpali zemljom. Zalili ztrpanu rupu s vodom iz neke lokve i produžili dalje. U stratu, prije početka loženja, smo panj rasjekli sjekirom na četvero i zabili komade u zemlju, nismo ih vezali žicom.

Slijedeći put ću pokušati zatrpati drva 2/3 zemljom, do točke paljenja, s tim da ću ostaviti malu prupu za dovod zraka u dnu.
Evidentirano

Gorštak

• Prepper
  • Guru
  • *
« Odgovori #5 u: 20 Studeni , 2014, 13:34 »

Kolega Poljičanin, ja nisam evidentiral fotografijama ali nije izgorio cijeli "torch" upravo iz razloga jer nije bio presječen do kraja,da bi se vatra mogla širit.

Smatram da se piljenjem do pola ako se ima mogučnost za nosit pilu sa sobom moze regulirat gorenje samog "torcha" vidi se na mojoj slici kad sam isprobaval. Prednost takvog oblika je po meni bolja nego cijepanja do kraja i vezivanja žicom upravo iz razloga šta ovaj komad cjepanice možete primiti u ruke i nositi po terenu kak se Vama prohtije (baš kao baklju), pa i na kraju do blatnjave lokve da ugasite polovicu goruče cijepanice.  :goodday:

Evidentirano

poljičanin

• Donator
  • Guru
  • *
« Odgovori #6 u: 20 Studeni , 2014, 20:09 »

Kada imamo na raspolaganju motornu pilu, nije nam nešto ni potrebna švedska vatra.

Ali kada se nađemo u divljini gdje nam je upravo potrebna, s preklopnom pilom i dosta napora možemo odrezati komad balvana i onda ga sjekiricom rasčetvoriti. U takvoj situaciji ne možemo dozirati dubinu proreza. Nisam htio ni žicom vezivati komade balvana, jer gdje žicu pronaći u divljini? Nastojim takve stvari isprobati u uvjetima kao da sam peti dan u Velebitu, s nešto alata i što manje potrošnog materijala ponesenog iz civilizacije. Zato eksperimentiram, kada imam uvjete, s poznatim rješenjima i vlastitom kreativnosti ne bili dobio još bolje rezultate s još priitivnijom tehnikom. Zato sam i ukopavao dno balvana, i podbočio s nešto kamena. Zato mi se vatra i raspala kada je izgorila većina balvana.
Evidentirano

poljičanin

• Donator
  • Guru
  • *
Odg: Filmovi o preživljavanju
« Odgovori #7 u: 16 Svibanj , 2016, 20:09 »

Na rubu divljine

Vjerujem da ste svi gledali ovaj film, pa ga nema svrhe ni prepričavati.

Datum prvog javnog prikazivanja: 6. rujna 1997.
Redatelj: Lee Tamahori
Umjetnički direktor: Richard Harrison
Producent: Art Linson
Autor glazbe: Jerry Goldsmith

Glume:
Anthony Hopkins

Alec Baldwin

Elle MacPherson

Harold Perrineau

Medvjed Bart

Evidentirano

poljičanin

• Donator
  • Guru
  • *
« Odgovori #8 u: 23 Listopad , 2016, 12:13 »

Survivalist, brutalno realan film, postapokalipsa, usamljenik u šumi...

Evidentirano

ssverko13

• Aktivni član
« Odgovori #9 u: 23 Listopad , 2016, 13:32 »

Ide na spisak :)) hvala.

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk

Evidentirano
Gluplji seljak, veći krompir

Gorštak

• Prepper
  • Guru
  • *
« Odgovori #10 u: 23 Listopad , 2016, 15:06 »

Skidam ga,zgleda dobro na trejleru .. tenks polji

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Evidentirano

Preppy

• Administrator
  • Guru
  • *
  • Osnivač
« Odgovori #11 u: 23 Listopad , 2016, 18:24 »

To ću gledat danas :D tenks

Via TapaTalk

Evidentirano

Preppy

• Administrator
  • Guru
  • *
  • Osnivač
« Odgovori #12 u: 24 Listopad , 2016, 16:17 »

Pogledao sam Survivalist i moram reci da mi bas nije nekaj. Dialoga skoro ni nema, B klasa produkcija, nista nije objasnjeno sto i sta.
Evidentirano

Lakeman

• Marketing
  • Aktivni član
  • *
  • Moderator
« Odgovori #13 u: 24 Listopad , 2016, 17:09 »

Pogledao sam Survivalist i moram reci da mi bas nije nekaj. Dialoga skoro ni nema, B klasa produkcija, nista nije objasnjeno sto i sta.

Meni je isto bezveze film :(
Evidentirano
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski
______________________________________________________________________________________________________
kontakt:  marketing@outdoor-hrvatska.eu  //  Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi  /  Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi  /  Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Preppy

• Administrator
  • Guru
  • *
  • Osnivač
« Odgovori #14 u: 24 Listopad , 2016, 17:21 »

Meni ovaj nije bio los, malo se odugovlaci ali je okej

Evidentirano

Benger

• Regularni član
  • Družina od vješala
« Odgovori #15 u: 24 Listopad , 2016, 18:25 »

Gledao i ok je. Rađen je, takoreći, po knjizi od a do ž.
...omnia mea mecum porto...
Evidentirano
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

poljičanin

• Donator
  • Guru
  • *
« Odgovori #16 u: 24 Listopad , 2016, 18:32 »

U tome i je stvar, ljudi imaju preodžbu o preživljavanju u postapokalipsi kao nečemu izazovnom i zanimljivom, a brutalna je istina da bi to bilo vrijeme usamljenika, očaja i gladi, izostanka bilo kakvih moralnih i civilizacijskih vrijednosti i ljudske bestijalnosti kojoj ne bi bilo kraja.

Nebitno je zašto je postapokalipsa nastupila, to autor ostavlja vašoj mašti, bavi se samo odnosima među ljudima, bez ikakvih moralnih odnosa među njima, koji, ako i postoje, za potrebe preživljavanja će biti pogaženi prvom prigodom.

Naime, nikada do sada, u ljudskoj povjesti nije se dogodila globalna apokalipsa, u prvom redu zbog toga što su ljudi živjeli od svog rada vezanog, izravno ili neizravno, za obradu zemlje ili stočarstvo, odnosno lov i sakupljanje.

Ako se apokalipsa dogodi danas, imali bi ljude koncentrirane u gradove s milijunima ljudi koji ne bi imali nikakve nade doći do hrane na dulji rok. Zamislite to ludilo da se ti milijuni ljudi okrenu jedan protiv drugog za malo hrane i kada bi krenuli u svoju okolinu u kojoj bi uništili sve za trenutno saniranje gladi...
Evidentirano

Preppy

• Administrator
  • Guru
  • *
  • Osnivač
« Odgovori #17 u: 24 Listopad , 2016, 21:33 »

Film je jednostavno loš, bez obzira na sve to. Slažem se s tobom u vezi ponašanja ljudi. Recimo, uzmu mu municiju iz puške, nikad nije pitao za nju ni zašto. Da nije skužio da mu meci fale kad se oblačio? U kutiji bila 3 cigareta prvi puta, ali svaki put kad pokazali kutiju cigare, unutra ih sve više. Zašto su pojeli njega na kraju a ne jednih od onih 3 mrtvih? Dialogi su prazni, radnja dosadna, nepotrebno pokazivanje golotinje... On živi tamo 7 godina a nije nikad istraživao da bi našao onaj kamp koji je našla žena na kraju...

Via TapaTalk
« Zadnja izmjena: 24 Listopad , 2016, 21:35 od Preppy »
Evidentirano

Preppy

• Administrator
  • Guru
  • *
  • Osnivač
« Odgovori #18 u: 24 Listopad , 2016, 21:36 »

Ovaj mi je bio dobar

Via TapaTalk

Evidentirano

blinddog

• Donator
  • Regularni član
  • *
  • VKV brico
« Odgovori #19 u: 25 Listopad , 2016, 09:30 »

Mislim da sam negdje pročitao da je ovaj film digao puno prašine u USA jer je preppere prikazao kao mentalno nestabilne, paranoične, itd. Iako mi se čini da su to izjave onih koji nisu pogledali cijeli film već samo neke isječke. Kako god, meni film bio dobar.

Pogledali smo i Zombieland. Meni simpatična komedija (pogotovo zbog osnovnih pravila glavnog glumca), mojima se nije nešto posebno svidio jer imamo mišljenje o zombijima koje neću ovdje prenositi.

Evidentirano
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED
 Str: [1] 2   Gore