Radioamaterska licenca

• 120 replies
  • 4704 views
*

Offline Human

• **
  • 48
  • 0
  • Spol: Muški
Odg: Radioamaterska licenca
« Odgovori #40 u: 24 Siječanj , 2018, 18:23 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

No našao sam je i posudio u Knjižnicama grada Zagreba.

Ako si u mogucnosti da nekako skeniras knjigu i napravis je u pdf formatu bila bi to korisna stvar.
Iskreno, tako nešto sam i htio napraviti, ali ne znam kad ću imati vremena za to. Malo mi je gužva, posao i tako to sve..
Ali ionako moram vratiti posuđenu knjigu, pa kad je već nema za kupiti mislio sam je kopirati.

*

Online Antun

• 287
  • 4
« Odgovori #41 u: 24 Siječanj , 2018, 18:24 »
Sorry to je bil Marin...hahahaha sorry  :LOL:
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Online Preppy

• *
  • 3761
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #42 u: 29 Siječanj , 2018, 10:30 »
Bas sam pricao s Sumarkom, i nije nam jasno ako recimo polozis za P licencu radioamatera i odlucis se da NECES se uclanit u klub nego ces koristi svoj uredaj. Na HAKOM trebas prijavit svoju radio stanicu, a koristimo mobilku a ne stacionarku. Jeli ista procedura?  :zbunjen2:

*

Online Antun

• 287
  • 4
« Odgovori #43 u: 29 Siječanj , 2018, 12:42 »
Da dobro pitanje. Dal za ručnu radiostanicu postoje kakve iznimke?
Jedno je mobilka, drugo ručna radiostanica. Mobilkom se podrazumjeva radiostanica montirana u autu.
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline Marin

• 145
  • 0
« Odgovori #44 u: 29 Siječanj , 2018, 17:10 »
Mislim da sve uredjaje koje posjedujes moras prijaviti. A ako ces kuci raditi stacioniranu postaju, da onda treba i neko odobrenje. Mislim da se moraju napraviti papiri kakav uredjaj imas, kakvu antenu, gdje je postavljena i sl.

*

Online Preppy

• *
  • 3761
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #45 u: 31 Siječanj , 2018, 12:50 »
Evo tko zeli na tecaj i ispit moze naci ovdje vise informacija: Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Tecajevi krecu u 2. mjesecu.

*

Online Antun

• 287
  • 4
« Odgovori #46 u: 20 Veljača , 2018, 09:56 »
Jučer 19.02. je počeo radioamaterski tečaj u Zagrebu . Jel možda netko od vas bio?  :kokice:

*

Online Preppy

• *
  • 3761
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #47 u: 20 Veljača , 2018, 12:29 »
Pa ti si bio haha. Da je malo bliže ja bi išao

*

Offline Gorštak

• 3241
  • 10
« Odgovori #48 u: 20 Veljača , 2018, 13:00 »
Vidimo se sljedeci PON  :thumbs: ako bude ..

*

Online Antun

• 287
  • 4
« Odgovori #49 u: 20 Veljača , 2018, 18:16 »
Pa ti si bio haha. Da je malo bliže ja bi išao

pitao sam jel bio netko od vas....forumaša?

*

Online Preppy

• *
  • 3761
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #50 u: 20 Veljača , 2018, 18:22 »
Nakon kaj je tebe videl sigurno se nebude ovdje outal

*

Offline Crombat

• 101
  • 0
« Odgovori #51 u: 02 Ožujak , 2018, 20:31 »
U slucaju da se ovo ne polozi slobodno se koriste samo one PMR frekve od igracki koje prodaju po trgovinama? Kuzim za vise ljudi da si ubodu veze i da su u kontaktu, tipa frenda sam izgubio na metal detectingu u sumi nakon nekoliko minuta pa sam ga trazio pola sata. Ali cemu uzimati stanicu ako si solo brijac? Ako je netko voljan objasniti zasto npr ubost Baofeng pa makar bio samo 180kn nekome tko je cesto u prirodi itd. Ak nemam polozen ispit kaj u biti imam s tom stanicom?

*

Offline Marin

• 145
  • 0
« Odgovori #52 u: 03 Ožujak , 2018, 00:44 »
Koliko je osoba u RH i Europi kaznjeno jer je koristilo PMR frekvencije ali sa snagom od od nekih 1w, 1,7w ili 4w umjesto dozvoljenih 0,5?

*

Offline Gorštak

• 3241
  • 10
« Odgovori #53 u: 03 Ožujak , 2018, 11:13 »
U slucaju da se ovo ne polozi slobodno se koriste samo one PMR frekve od igracki koje prodaju po trgovinama? Kuzim za vise ljudi da si ubodu veze i da su u kontaktu, tipa frenda sam izgubio na metal detectingu u sumi nakon nekoliko minuta pa sam ga trazio pola sata. Ali cemu uzimati stanicu ako si solo brijac? Ako je netko voljan objasniti zasto npr ubost Baofeng pa makar bio samo 180kn nekome tko je cesto u prirodi itd. Ak nemam polozen ispit kaj u biti imam s tom stanicom?

Bio solo brijac ili ne, koristis ga kao pricuvno komunikacijsko sredstvo za nedaj boze ... imas frekvencije hitnih sluzbi, 112, HGSS, vatrogasci itd. ako se nesto pocne dogadjat skeniras kanale cujes preko stanice kakva je situacija, a nedaj boze da padnu telefonsko/mobilne mreze, imas repetitore za komunikaciju, mozes i sam slozit repetitor pa koristit za komunikaciju .. itd.nije glupa stvarcica

Masa ljudi samo slusa, ali kad polozis (a polozit ces zanima te to garant) mozes komunicirat sa poznanicima, istomisljenicim, nama tu kaj smo na forumu hahahah i tak dalje i tak dalje

*

Online Preppy

• *
  • 3761
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #54 u: 03 Ožujak , 2018, 12:10 »

Bio solo brijac ili ne, koristis ga kao pricuvno komunikacijsko sredstvo za nedaj boze ... imas frekvencije hitnih sluzbi, 112, HGSS, vatrogasci itd. ako se nesto pocne dogadjat skeniras kanale cujes preko stanice kakva je situacija, a nedaj boze da padnu telefonsko/mobilne mreze, imas repetitore za komunikaciju, mozes i sam slozit repetitor pa koristit za komunikaciju .. itd.nije glupa stvarcica

Masa ljudi samo slusa, ali kad polozis (a polozit ces zanima te to garant) mozes komunicirat sa poznanicima, istomisljenicim, nama tu kaj smo na forumu hahahah i tak dalje i tak dalje
+1

Via Tapatalk

*

Offline Human

• **
  • 48
  • 0
« Odgovori #55 u: 06 Travanj , 2018, 21:16 »
Evo neki tip si je dao truda i iskenirao onu knjigu Radiokomunikacije.
Vjerojatno nije netko od naših tu jer bi onda i ovdje postavio link. Nisam ni ja to tamo. Ne znam tko je to.

Nadam se da mi nećete zamjeriti što linkam na post na drugom forumu. Htio sam samo pokazati od kud mi informacija.

*

Online Preppy

• *
  • 3761
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #56 u: 06 Travanj , 2018, 23:45 »
Zahvaljujem! Tražio sam da kupim ali nema nigdje. Može i ovako haha.

Via Tapatalk

*

Online Antun

• 287
  • 4
« Odgovori #57 u: 12 Travanj , 2018, 13:26 »
Evo link na materijale za polaganje RA ispita

U ponedjeljak, 14. svibnja 2018. sa početkom u 19.00 sati, u prostorijama Zagrebačkog radioamaterskog saveza u Bulićevoj 14 će se održati ispit za radioamatere operatore A i P razreda. Ispitu mogu pristupiti osobe koje nisu pohađale tečaj ZARS-a, a prijavnice za polaganje ispita će im biti dostavljene nakon upita na mail: zagrebacki.radioamaterski.savez@zg.t-com.hr

« Zadnja izmjena: 12 Travanj , 2018, 13:29 od Antun »

*

Offline Lakeman

• 883
  • 1
« Odgovori #58 u: 12 Travanj , 2018, 14:12 »
Evo link na materijale za polaganje RA ispita

U ponedjeljak, 14. svibnja 2018. sa početkom u 19.00 sati, u prostorijama Zagrebačkog radioamaterskog saveza u Bulićevoj 14 će se održati ispit za radioamatere operatore A i P razreda. Ispitu mogu pristupiti osobe koje nisu pohađale tečaj ZARS-a, a prijavnice za polaganje ispita će im biti dostavljene nakon upita na mail: zagrebacki.radioamaterski.savez@zg.t-com.hr

:thumbs:
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski
___
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi  /  Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi  /  Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi  /  Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi  /  Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Online Preppy

• *
  • 3761
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #59 u: 12 Travanj , 2018, 19:19 »
Jao jedva čekam taj ispit.. Kao ozebli sunca

Via Tapatalk