Obavljanje velike nužde u prirodi :D

• 32 replies
  • 4730 views
*

Offline Alpinista

• 140
  • 3
Obavljanje velike nužde u prirodi :D
« u: 20 Kolovoz , 2014, 12:04 »
Pozdrav dragi kolegaći,

evo da otvorim jako važnu temu s kojom se svatko od vas, tko voli šetati po prirodi, prije ili kasnije suočio.

Kako idete obaviti veliku nuždu u prirodi? (za sve one koji neznaju: kako idete srat?  :D )

Zanimalo bi me:

• Kako se brišete? Imate WC papir sa sobom ili koristite prirodne materijale? Koji su najbolji?
  • Kako se postavite, nakon dugog hoda bole noge, si čučnete il naslonite?
  • Kopate rupu i pustite blago unutra?
  • Slažete aparature za sjesti na nje ako boravite duže vrijeme na jednom mjestu?
  • Koristite neke kemikalije ako imate poljski WC?

Nadam se ozbiljnom razgovoru  :D
« Zadnja izmjena: 01 Siječanj , 1970, 01:00 od Guest »

*

Offline poljičanin

• *
  • 1690
  • 15
Re: Obavljanje velike nužde u prirodi :D
« Odgovori #1 u: 20 Kolovoz , 2014, 14:41 »
Još od JHA imam, kada god idem boraviti u prirodi, imam toaletni papir sa sobom (ponekad vlažne maramice umjesto njega).

Kako uglavnom boravim u kamenjaru, izvadim veliki kamen, obavim nuždu i vratim ga na mjesto.

Ako je zemlja u pitanju, onda nosim preklopnu lopaticu (kuoljena u Peveca za 30 kn, meni odlična), odrežem povšinski sloj trave, iskopam rupu, obavim, zatpam i vratim travu kao da me nikada nije bilo.

*

Offline Preppy

• *
  • 3856
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
« Odgovori #2 u: 20 Kolovoz , 2014, 15:32 »
Ja ako stignem, iskopam rupu. Ako nemam lopate onda sa komadom debele grane ili nožem. Ako je hitno onda biram mjesto gdje znam da nitko nikad neće unutra prolazit kamoli stati.
Imam većinom maramice sa sobom, ako idem na više dana onda imam i vlažne sa sobom.

A kaj se tiče poze, po mogućnosti tražim negdje nekakvo prelomljeno drvo na koje si mogu sjesti  :D
Jao, gdje ti pučeš te teme haha

*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
« Odgovori #3 u: 20 Kolovoz , 2014, 15:37 »
Jako zanimljiva tema, moram priznati. (bez zajebancije)

Ja jednostavno nosim wc papir i kad stisne ne biram nikakve uvjete. "Dump out" i magla..  :|
Wake early if you want another man\'s life or land.
No lamb for the lazy wolf.
No battle\'s won in bed.

- The Havamal

*

Offline Preppy

• *
  • 3856
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #4 u: 20 Kolovoz , 2014, 16:15 »
Citat: "Vikingr"
Jako zanimljiva tema, moram priznati. (bez zajebancije)

Ja jednostavno nosim wc papir i kad stisne ne biram nikakve uvjete. "Dump out" i magla..  :|

Kaj odma i maglu spustiš?  :vertex_Schild_Smiley_LOL1:  Pa ne obaviš valjda posel nasred puta. Bez zajebancije, videl sam nedavno u šumi nasred puta netko obavio veliku nuždu. Sudeći po količini, lik morao imati preko 120 kila. A pogodi s čim se obrisal. Sa čarapom  :vertex_Schild_Smiley_LOL1:  :facepalmxd:

Nakon šoka i ljutnje kako netko može bit tak pokvaren, smijao sam se ostatak puta  :D

*

Offline DF_zgb

• 146
  • 5
« Odgovori #5 u: 20 Kolovoz , 2014, 16:26 »
Kad stisne odem negdje lijevo/desno od puta i čuč - kenj ... dok ostatak ekipe stražari k'o merkati :)
Na jednodnevne izlete ne nosimo WC papir ( travel light ), dovoljne su papirnate maramice koje su višenamjenske - brisanje znoja/noseva/tenisica/ruku/hrane ...

*

Offline loser

• **
  • 72
  • 0
« Odgovori #6 u: 20 Kolovoz , 2014, 20:04 »
Ja uvijek i svuda nosim toalet papir ( također navika iz vojske), a dok je prirode ima i wc-a. Srećom u mome kraju nikad nisam više od 10-ak metara od nekakvog kamena prikladnog za pokrivanje "iskrcaja". Što se prikrivanja i dimnih zavjesa tiče, kad sam "u akciji" ionako svima suze oči pa ništa ne vide... ;)

*

Offline Gorštak

• 3278
  • 10
« Odgovori #7 u: 20 Kolovoz , 2014, 21:27 »
kad stisne ja odem kakati kod Karla  :smiley_emoticons_ugly-dance:  :smiley_emoticons_ugly-dance:  tam fino mirisi  :facepalmxd:

*

Offline poljičanin

• *
  • 1690
  • 15
« Odgovori #8 u: 21 Kolovoz , 2014, 12:14 »
"Čovječe, pazi kada hodaš prirodom da iza tebe ostaju samo tragovi tvojih stopala."

Ne volim ostavljati iza sebe nikakve vidljive tragove, osim toga, taj sadržaj je korisniji u zemlji nego na njoj. Stvar je i higijene i mogućih zaraza. Obvezatno ukopati.

Ne znam je li tko od Vas čitao knjigu "Bravo Two Zero" autora pripadnika britanskog SAS-a, koji je pisao pod pseudonimom "Andy McNab", navodno, prema svojim doživljajima. Zanimljivo, oni su nuždu vršili u vrećice koje su nosili sa sobom kako nebi ostavili nikakve tragove za sobom.

Jedna crtica iz DR: lik, nazvat ćemo ga g.S, tijekom noći, izvrši nuždu u snijegu nasred puta; komentar njegovog Zapovjednika: "Jesi li lud, šta ne paziš gdje to radiš", i njegov komentar: "Neka pazi onaj koji gazi."

*

Offline Preppy

• *
  • 3856
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #9 u: 21 Kolovoz , 2014, 13:28 »
Gledal sam film bravo two zero. Glumi sean bean. Kompici ti drže vrećicu dok ti obavljas nuždu. Po mogućnosti, da ne pogodis njegvu ruku.

Via Tapatalk

*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
« Odgovori #10 u: 21 Kolovoz , 2014, 14:26 »
Naravno, istovar ne vrsim direkt na putu neg pronalazim neko dobro mjesto u sumi, po mogucnosti sa dobrim pogledom  :smiley_emoticons_ugly-dance:
No battle\'s won in bed.

- The Havamal

*

Offline Gorštak

• 3278
  • 10
« Odgovori #11 u: 21 Kolovoz , 2014, 21:01 »
ovo s vrecicom mi je morbidno, hahah i kaj to onda cuklas okolo sa sobom, a vreiccu nemres zakopat u zemlju ako si imalo ekoloski osvijesten

*

Offline poljičanin

• *
  • 1690
  • 15
« Odgovori #12 u: 22 Kolovoz , 2014, 09:03 »
Istina, vucaraš vrećicu sa sobom, ali kada se radi o glavi, vjeruj mi, ništa nije teško.

Kada nekoga pratiš, bez obzira na pse (postoje sredstva koja se raspršuju kako bi se psima omeli tragovi), to će ti biti vjerodostojan dokaz i potvrda da ni na pravom tragu, a onda pogotovo raste adrenalin i lovački instikti za gonjenjem lovine. To je upravo ono što diverzantima ne treba za leđima.

« Odgovori #13 u: 22 Kolovoz , 2014, 14:22 »
Slažem se sa poljičaninom, ali to je ipak u rijetkim ekstremnim situacijama. Nadam se da se nitko od nas neće naći u njima. Mi ipak rekreativno koristimo prirodu, pa samim time tako i nuždu vršimo bez pritiska i opterečenja  :D

*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
« Odgovori #14 u: 22 Kolovoz , 2014, 15:38 »
Citat: "Bog i Batina"
Slažem se sa poljičaninom, ali to je ipak u rijetkim ekstremnim situacijama. Nadam se da se nitko od nas neće naći u njima. Mi ipak rekreativno koristimo prirodu, pa samim time tako i nuždu vršimo bez pritiska i opterečenja  :D

Bas nuzdu vrsimo s pritiskom. Istina da je rekreativno, ali pritisak uvijek postoji. :vertex_Schild_Smiley_LOL1:
No battle\'s won in bed.

- The Havamal

*

Offline Gorštak

• 3278
  • 10
« Odgovori #15 u: 22 Kolovoz , 2014, 21:57 »
:vertex_Schild_Smiley_LOL1:  :vertex_Schild_Smiley_LOL1:  :vertex_Schild_Smiley_LOL1:

*

Offline poljičanin

• *
  • 1690
  • 15
Odg: Obavljanje velike nužde u prirodi :D
« Odgovori #16 u: 12 Ožujak , 2016, 18:17 »

:smiley_emoticons_ugly-dance:Genijalno rješenje za nuždu u prirodi! Obvezatno pogledajte ovaj video! Molim komentare. :vertex_Schild_Smiley_LOL1:

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

« Zadnja izmjena: 26 Lipanj , 2017, 23:42 od poljičanin »

*

Offline Preppy

• *
  • 3856
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #17 u: 12 Ožujak , 2016, 18:36 »
Hahahhaha krepavam od smijeha :D :D "shiit! I have to shit!"
Jojoj, ali ja sam si isto par puta razmišljao da neku gurtnu nosim ali ne isplati se to. Neznam kak ona uspjela pogodit hlače haha mora da je špricalo na sve strane jojoj svašta

Via Tapatalk

*

Offline zvonjola

• 607
  • 9
« Odgovori #18 u: 12 Ožujak , 2016, 19:21 »
Ja imam "shit kit" koji se sastoji od preklopne lopatice za kopanje rupe,role wc papira (bez unutarnjeg kartona) i vlažne maramice ua rit iz DM-a.

*

Offline Gorštak

• 3278
  • 10
« Odgovori #19 u: 12 Ožujak , 2016, 19:33 »

Prical mi tata davno kak su imali za vreme rata jednog kolegu kaj ni mogel ic na zahod ak se nije sjel,a oni u sumi ukopani u vukojebini nekoj hahha i neki lik kordunas ludi je vikal ak ga nebu cetnici zatukli dajte bum ga ja,kak ga je to zivciralo ... no ipak su mu od grane napravili neki bushcraft wc da si lik moze sjesti hahahah

Hvala bogu nemam problema s tim ...

Zvone ima pravi luksuz za kakat u prirodi hahah :)

Glupa je gurtna kaj ak te stisne u polju kuruze di nema drveca hahah ... kaj sve nebudu izmislili,ko i onaj nastavak za zene kaj si metnu dole pa mogu pisat ko muski 

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk