BUG OUT BAG

• 45 replies
  • 1518 views
*

Offline Antun

• 328
  • 4
  • Spol: Muški
Odg: BUG OUT BAG
« Odgovori #20 u: 12 Veljača , 2018, 14:30 »
Naravno da sam uvijek spreman i primiti i podjeliti savijet :pivo:
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #21 u: 12 Veljača , 2018, 17:24 »
bitno da se slazemo svaki sa svime ... idemo svi na pivu  :pivo: :grdiples: :grdiples:

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #22 u: 12 Veljača , 2018, 17:39 »
prepperi moraju ici u drugu birtiju i sjediti svaki solo  :opa:

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #23 u: 12 Veljača , 2018, 17:43 »
oni gledaju sastrane i piju iz svoje rezerve jel nikad neznas kaj se moze dogodit koja elementarna nepogoda ili katastrofa svijeta hahahah

*

Offline nauticaromeo

• **
  • 45
  • 0
« Odgovori #24 u: 12 Veljača , 2018, 17:53 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Naravno da sam uvijek spreman i primiti i podjeliti savijet :pivo:
Sve Vas sa foruma,ako ikada budete išli Iz Zagreba put Splita! Javi te se i sve vas lipo častim pivom ili ručkom!

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 1753
  • 16
« Odgovori #25 u: 13 Veljača , 2018, 09:33 »
A pomorski Romeo, jesi ti za neku kavu?

*

Offline nauticaromeo

• **
  • 45
  • 0
« Odgovori #26 u: 13 Veljača , 2018, 09:58 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Poštovanje Poljičanin kralju!  :D Ja sam na bolovanju i stoga hvala Bogu imam vremena i volje za kavu! Kad budeš prolazija novim dvorima zagore,javi se!  :pivo: :thumbs:
« Zadnja izmjena: 13 Veljača , 2018, 10:06 od nauticaromeo »

*

Offline poljičanin

• *
  • 1753
  • 16
« Odgovori #27 u: 13 Veljača , 2018, 10:23 »
Nego, pobjegli smo malo s teme.

Pri promišljanju o BOB-u, najprije moramo složiti koncept oko kojeg moramo slagati okvire što nam uopće treba.

Dakle, što je ugroza koja nas može zadesti? Svaki kraj ima neke svoje posebnosti, ali i postoje zajedničke ugroze za sve.

Tipične ugroze za sve, u mirnodopsko vrijeme, su požar i potres.

Specifične ugroze su klizišta u Zagorju, poplave u Slavoniji, šumski požari u Dalmaciji, pa svak može imati i neku svoju mikrolokacijsku specifičnost.

Ako bolje pogledamo, klizište je ugroza privremenog karaktera, ograničenog karaktera (pogodi nekoliko kuća ili zaselak), relativno mali broj ljudi biva obuhvaćen time, pa je i zahtjev za sredstvima ograničen, jer postoji veliki krug ljudi i sustav koji će pomoći. Ali ako se dogoci veliki potres, sustav se djelomično i privremeno raspada, razaranju su velika i zahtjev za pomoći je ogroman, okvir iz kojeg se može dobiti pomoć, ma koliko velik, nedostatan je za žurnu pomoć i mogu proći dani, možda i tjedni dok ona dođe.

Za pomoć u prvom naletu ugroze, potrebno nam je nekoliko skupina stvari koje ćemo ukrcati u BOB:
- voda;
- dokumenti;
- novac;
- hrana za nekoliko dana;
- ljekovi koji su neophodni za članove vaše obitelji;
- pribor prve pomoći;
- topla odjeća i odjeća za zaštitu od kiše;
- donje rublje;
- alat;
- pribor za osobnu higijenu (sa što manjim korištenjem vode).

Ako ćemo poštovati prethodni popis i sve to ukrcati u neku naprtnjaču, koju ćemo, k tome, vući za sobom zajedno s članovima obitelji koje ćemo morati evakuirati, onda je jasno kako moramo dobro uravnotežiti zahtjev za imati sve što nam treba i težine koju moramo vući.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1753
  • 16
« Odgovori #28 u: 13 Veljača , 2018, 10:25 »
Poštovanje Poljičanin kralju!  :D Ja sam na bolovanju i stoga hvala Bogu imam vremena i volje za kavu! Kad budeš prolazija novim dvorima zagore,javi se!  :pivo: :thumbs:

Javi se kad budeš po Splitu, možda se uspijemo naći na kavi!

*

Offline Preppy

• *
  • 3899
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #29 u: 13 Veljača , 2018, 10:34 »

Pri promišljanju o BOB-u, najprije moramo složiti koncept oko kojeg moramo slagati okvire što nam uopće treba.

Dakle, što je ugroza koja nas može zadesti? Svaki kraj ima neke svoje posebnosti, ali i postoje zajedničke ugroze za sve.

Specifične ugroze su klizišta u Zagorju, poplave u Slavoniji, šumski požari u Dalmaciji, pa svak može imati i neku svoju mikrolokacijsku specifičnost.

Ako bolje pogledamo, klizište je ugroza privremenog karaktera, ograničenog karaktera (pogodi nekoliko kuća ili zaselak), relativno mali broj ljudi biva obuhvaćen time, pa je i zahtjev za sredstvima ograničen, jer postoji veliki krug ljudi i sustav koji će pomoći. Ali ako se dogoci veliki potres, sustav se djelomično i privremeno raspada, razaranju su velika i zahtjev za pomoći je ogroman, okvir iz kojeg se može dobiti pomoć, ma koliko velik, nedostatan je za žurnu pomoć i mogu proći dani, možda i tjedni dok ona dođe.

Za pomoć u prvom naletu ugroze, potrebno nam je nekoliko skupina stvari koje ćemo ukrcati u BOB:
- voda;
- dokumenti;
- novac;
- pribor prve pomoći;
- donje rublje;
- alat;

Ako ćemo poštovati prethodni popis i sve to ukrcati u neku naprtnjaču, koju ćemo, k tome, vući za sobom zajedno s članovima obitelji koje ćemo morati evakuirati, onda je jasno kako moramo dobro uravnotežiti zahtjev za imati sve što nam treba i težine koju moramo vući.

S obzirom na ljudsku narav ja bi jos dodao:
- sredstva za samoobranu

I za informiranje:
- dzepni radio, svijetski prijemnik
- voki toki

I onda se postavi pitanje, bug out sa vozilom ili bez? Vjerojatno sa vozilom, onda se bugout bag opet povecava na stvari koje su potrebna za vozilo:
- ekstra gorivo
- alati za moguce popravke
- lanci za gume
- rucno vitlo
- rezervna guma
- antifriz
itd...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1753
  • 16
« Odgovori #30 u: 13 Veljača , 2018, 10:46 »
Ako možeš imati vozilo na kojeg neće pasti djelovi kuće i uništiti ga u slučaju potresa, izvrsno, imaš golemu pomoć na raspolaganju. U slučaju polave automobil neće biti opd velike pomoći.

Međutim, kada govorimo o samom BOB-u, kao nekoj torbi, naprtnjači koju ćeš u slučaju potresa u trku ponijeti sa sobom, onda se okviri vraćaju na ono što sam spominjao.

Pod točkom alat, svašta bi tu trebalo ići: nož, kliješta, baterijska lampa, pribor za paljenje vatre, pila, sjekrira...

Nautikaromeo se potrudio, pa nam je i poslao sliku onoga što je on sebi spremio za takav slučaj. Da čujemo još ideja, da ne pišu samo dvojica-trojica...  Više ideja i više iskustva, različitih, daju bolje znanje i bolje kompletiran BOB.

*

Offline Preppy

• *
  • 3899
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #31 u: 13 Veljača , 2018, 10:49 »
U slučaju polave automobil neće biti opd velike pomoći.
Istina. Ali u takvim slucajima se mora proaktivno djelovati. Ili nabaviti camac  :D Iza kuce imam odma brijeg, tak da mogu pobjec u slucaju poplave pjesice, ima i puno ljudi koji su okruzeni vodom. Onda nece moci nit pjesice nit autom.

*

Offline nauticaromeo

• **
  • 45
  • 0
« Odgovori #32 u: 13 Veljača , 2018, 12:25 »

Ok Poličanin! Ja sam od sutra pa nadalje na fizikalnoj terapiji. Poljičani kad uhvatiš volje i vremena javi se za na kavu!

*

Offline nauticaromeo

• **
  • 45
  • 0
« Odgovori #33 u: 13 Veljača , 2018, 12:38 »

Ja sam od sutra na fizikalnoj terapiji i javi se kad uhvatiš volje i vremena za na kavu!

*

Offline Preppy

• *
  • 3899
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #34 u: 13 Veljača , 2018, 12:45 »
 :btt: Molim da čavrljanje oko kafice nastavite u brbljaonici  Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline nauticaromeo

• **
  • 45
  • 0
« Odgovori #35 u: 13 Veljača , 2018, 14:34 »

- voda;
- dokumenti;
- novac;
- pribor prve pomoći;
- donje rublje;
- alat;

S obzirom na ljudsku narav ja bi jos dodao:
- sredstva za samoobranu

I za informiranje:
- voki toki

I onda se postavi pitanje, bug out sa vozilom ili bez? Vjerojatno sa vozilom, onda se bugout bag opet povecava na stvari koje su potrebna za vozilo:
- ekstra gorivo
- alati za moguce popravke
- lanci za gume
- rucno vitlo
- rezervna guma
- antifriz
itd...

Poštovanje Preppy! Evo moje je mišljenje u svezi,ne daj Bože neke elemetarne nepogode,onda bih bili svi prepušteni samome sebi i svak se snalazi na svoj način,ali poštenim! Ako treba pomoć tu sam,u okvirima svojih mogućnostima!
Ja mislim da se svi mi trebamo pripremit prvo u okruženju gdje živi,vi gore u Metropoli i mi ovde u Dalmaciji,mislim u svezi opreme! A što se tiče slaganja BOB,ja mislim da smo sve rekli u ovoj temi BUG OUT BAG!
A Preppy. I za informiranje:
- voki toki,e to nemam ništa što si Ti napisa.Ali vidim da ima i tema o komunikaciji,stoga svaka čast,što ima ljudi da govore o tome!
A što se tiče,samobrane! S mog stajališta,evo moji prijatelji i susjedi su skoro svi lovci i naoružani,pa tako da sam nemoćan da išta učinim,bija prav ili nepošten.I smatram da je zapisano što se treba desit!
« Zadnja izmjena: 13 Veljača , 2018, 14:45 od nauticaromeo »

*

Offline nauticaromeo

• **
  • 45
  • 0
« Odgovori #36 u: 13 Veljača , 2018, 14:40 »
:btt: Molim da čavrljanje oko kafice nastavite u brbljaonici  Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Skužaj Preppy :D.Molim te izbriši ovaj tekst,ako smeta!  :thumbs:

*

Offline Preppy

• *
  • 3899
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #37 u: 13 Veljača , 2018, 15:12 »

Skužaj Preppy :D.Molim te izbriši ovaj tekst,ako smeta!  :thumbs:

Sve pet  :pivo:

*

Offline poljičanin

• *
  • 1753
  • 16
« Odgovori #38 u: 01 Ožujak , 2018, 17:30 »
Ovih dana diljem EU zatrpane su stotine automobila u snježnim zapusima. Mogu proći i dani dok se ne bude moglo poći dalje, ili dok ne dođe pomoć.

Očito je da treba nositi i nekakav BOB, za automobil, za takav slučaj.

Hrana, tekućina, deke, ...

Što dalje?

*

Offline margo

• *
  • 107
  • 0
« Odgovori #39 u: 01 Ožujak , 2018, 18:54 »
Mozda termo carape i koja toplija majica,rukavice, kapa

Poslano sa mog S30 koristeći Tapatalk