Outdoor Hrvatska

Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  
 Str: [1] 2   Dolje

Autor Tema: BUG OUT BAG  (Posjeta: 415 vremena)

poljičanin

• Donator
  • Guru
  • *
BUG OUT BAG
« u: 27 Prosinac , 2017, 14:24 »

O svemu i svačemu u vezi preživljavanja smo pisali, ali ne mogu vjerovati da smo na Forumu preskočili jedno od najvažnijih tema za urbano preživljavanje: bug out bag, ili, kako bi naši stari ljudi rekli: torba za nuždu.

Dakle, u slučaju velikih nesreća, imate torbu pored izlaza, punu neophodne odjeće, hrane, pića, medikamnata i sl. koju u bijegu iz doma, u trku, uzimate i daje vam određenu sigurnost prva kritična 24/48/72 sata.

Evidentirano

margo

• Donator
  • Novi član
  • *
  • Spol: Muški
Odg: BUG OUT BAG
« Odgovori #1 u: 04 Siječanj , 2018, 17:56 »

Iman nekakvu, kazen nekakvu jer jos fali nekih stvari,  nije kompletna pa je ni ne mogu zvat torba za nuzdu ali je u procesu stvaranja.

Poslano sa mog S30 koristeći Tapatalk

Evidentirano

poljičanin

• Donator
  • Guru
  • *
« Odgovori #2 u: 04 Siječanj , 2018, 23:09 »

Margo, ja sam samo načeo temu, a popis stvari koje bi tu trebalo staviti je velik i raznovrstan, u ovisnosti i o tome što smatraš kao ugrozu: potres, poplava, požar, neka druga kataklizma, neredi, rat...

Ako živiš u području neke retencije, polava će ti biti prvi neprijatelj, pa svakako nećeš u BOB stavljati oružje, ali hoćeš suhu odjeću. Ako, pak, živiš u kući usred borove šume blizu mora, požar će ti biti prvi neprijatelj, znači da će odjeća biti niže na popisu prioriteta, ali će tekućina i mast protiv opekotina biti visoko na popisu prioriteta.
Evidentirano

nauticaromeo

• Novi član
  • **
« Odgovori #3 u: 10 Veljača , 2018, 19:38 »

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Evo i moje BUG OUT BAG!
Evidentirano

Gorštak

• Prepper
  • Guru
  • *
« Odgovori #4 u: 11 Veljača , 2018, 00:55 »

Zakaj ti je slika tak mutna ..  daj ponovno slikaj,cini mi se zanimljivo slozena oprema al se lose vidi

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Evidentirano

nauticaromeo

• Novi član
  • **
« Odgovori #5 u: 11 Veljača , 2018, 10:59 »

Pozzz Gorštak:D! Je u pravu si! Slika je mutnija kad gledaš s mobitela i preko aplikacije Tapatalk,a kada gledaš preko Pc,nešto je čistija slika? Ovo je slikano s Samsung S3,8MP kamera i bluetooth-om prebačeno na tablet Sm-T560,a slikano je u susjedovoj vikendici.di je rasvjeta slaba,solarno napajanje i neka slaba štedna žarulja! Ali sreća je da ovdje ima Ljudi na ovom forumu,što se bave
multimedija,pa ćemo od njih da učimo,kako treba snimati! A doma nemam,fotoaparat,pokvaren!  :D
Evidentirano

šumarak

• Regularni član
« Odgovori #6 u: 11 Veljača , 2018, 12:23 »

Meni izgleda kao da si slikao mobitelom tablet i to sa blicom. Da si ugasio blic slika bi bila čistija...ovak je užas...uopče se ne vidi dio gdje je osvjetljenje blica čak ni na Pc-u.
Što se tiće opreme (barem ono što se vidi) imaš pregršt stvari.
Ja bi izbacio kacigu i umjesto nje ubacio gasmasku, ako već imaš gradele nije ti potrebno tegliti i stove. Kod nas još nije u zakonu da ne smiješ koristit otvoreni plamen, a kamenja ima gotovo svugdje za ograditi vatricu. Nije mi jasno zašto ti je potrebno dvoje rukavica, radije si ubaci koje čarape. Isto i sa šeširima...zašto dva.
Evidentirano
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

Gorštak

• Prepper
  • Guru
  • *
« Odgovori #7 u: 11 Veljača , 2018, 13:03 »

Da slika je puno bolja nego prek tapatalka kaj je je, malo si ju ubio blicem ovaj donji lijevi dio ali nema veze .. odlično je to kolega, samo kako kaže Šumarak neke stvari bi i ja zamjenio, ali slagao si po seb i svojim potrebama ako smatraš da ti treba kaciga itd. tko smo mi da sudimo  :thumbs: nema predaje i samo tak dalje

kakve su gojze ?? Moze neki rivju o njima
Evidentirano

nauticaromeo

• Novi član
  • **
« Odgovori #8 u: 11 Veljača , 2018, 14:28 »

Pozzz Šumarak! Hvala na savjetu! Slikano je sa Samsungo S3,a tablet Sm T-560 nema blic! Ovo sa blicom je zeznula slikanje, fluorescentre oznake na filc jaketi,a ovu Petzl kacigu i sigurnosnu filc jaketu,to mi dao a ja ga zovem bratom,Danijel iz Poljske je i alatničar je! A hobo stove još nije ukroz dovršen,a kad ga dovršim ide u planisku kuću i to ostaje! A zato sam i napravija ove jednostavne gradela,one od sada idu uvjek uz mene! A rukavice uvjek imam 3para u ruksaku,svake za svoju primjenu! A na slici ima 3para čarapa i još jedne u gojzericama! A što se tiče sturm bonnie,jedan je 100% pamuk a drugi je 100% poliester! Još sam ja amater u izradi slika,evo se snalazim ovako preko mobitela u izradi nekog sadržaja.A hvala Bogu mogu kupiti novi mobitel,što preko preplate ili keša,ali ima prišnijih stvari i nabavku novih multimedijske uređaje,ostavljam za kraj! Još nisam uspija kupit šator i vreću za spavnje,Deuter exosphere nisam naša? A to će mo hvala Bogu pomolo realizirati točnije kada naleti!
« Zadnja izmjena: 11 Veljača , 2018, 14:33 od nauticaromeo »
Evidentirano

šumarak

• Regularni član
« Odgovori #9 u: 11 Veljača , 2018, 14:37 »

Ma nema beda...ja sam samo iznio svoje mišljenje.
Ko šta nosi to je njegova osobna stvar i stvar potrebe. No i dalje mislim kako BOB ne bi smio biti pretežak i mora sadržavati prijeko potrebne alatke. I dalje mislim da su jedne kožne i kvalitetne rukavice daleko učinkovitije od nekoliko platnenih. Al kako rekoh to je osobna stvar. Ja sam minimalist, pa mi je sve višak...Uglavnom pohvalno pripremljen BOB
Evidentirano
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

nauticaromeo

• Novi član
  • **
« Odgovori #10 u: 11 Veljača , 2018, 15:23 »

Pozzz Gorštak :D! Ma nažalost nemam dobar fotoaparat doma(pokvarija se) i ujedno to moram kupit kada dođem vrijeme! A što se tiče slaganja rusaka,ja samo to pripremam i stoji na mjestu u predsoblju,ali ne nosim petzl kacigu(još na njoj visi etiketa) moga sam je i prodat,ali nisam i neka stoji i ujedno dobija sam je besplatno.Nego eto našla se u ruksaku,zaboravija je izvadit! 
A sad što se tiče gojzerica Ima sam i Alpina Lhotse i satrale su mi nogu,kažu mi uzmi broj već,jer je tako bolje,ali bili su u krivu! A ove La sportiva su mi 46,5 i odlične su,ko salivene prema meni.A  lagane i udobne su ! Dosad sam u njima isa samo na kraće relacije,stoga ću uskoro napravit neku realizaciju na temu gojzerica!  :D

Evidentirano

nauticaromeo

• Novi član
  • **
« Odgovori #11 u: 11 Veljača , 2018, 16:22 »

Šumarak,svako ima pravo na svoje mišljenje! Ja u ruksaku većinom nosim hranu,meso kruh za više osoba. Bez Tomislav crno piva ne idem nigdi i Debit moje domaće vino u kombinaciji s mineralnu vodu. A od alata nosim samo pilu i sjekiru.To je kad idemo s autom i vikendica je blizu,a kad kampiramo, svak sebi nosi ono što mu je najdraže za jelo i piće,s tim da je u ruksaku i šator i vreća za spavanje i podloga,onda to tada treba bit promišljen i ne nosit nepotrebne stvari!                             
 Evo ja još nosim i ove rukavice Weldas comfoflex kevler,kad primjerice radim s pekom,ili velikim gradelama,znači one su mi glavno sredstvo za rad,i drugo traju.Koliko su puta bile zaboravljene i bile smočene,osuši i  upotrebljavaj  ponovo,čudno su nepoderive! A točnije i varioci će znat o kakvim sredstvima za rad pričam!  :D                                                                                                         

Evidentirano

Crombat Rations

• Novi član
  • **
« Odgovori #12 u: 11 Veljača , 2018, 21:43 »

Stvarno dobra tema, a nalazi se u aktivnosti-ostalo umjesto da je na prepper podforumu koji je kao zaseban forum i dalje prazan. Stvarno mi nije jasno zasto je forum podjeljen u dva dijela kao da svaki dan bude postano stotinjak odgovora pa je tesko pratiti.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Ako živiš u području neke retencije, polava će ti biti prvi neprijatelj, pa svakako nećeš u BOB stavljati oružje, ali hoćeš suhu odjeću. Ako, pak, živiš u kući usred borove šume blizu mora, požar će ti biti prvi neprijatelj, znači da će odjeća biti niže na popisu prioriteta, ali će tekućina i mast protiv opekotina biti visoko na popisu prioriteta.

Ovo si super rekao, ljudi i dalje gledaju neke youtube filmove o toj temi i citaju strane forume i kopiraju sve sto vide. A lako moguce da imaju cak vise od pola stvari u torbi sto im nece trebati, barem ne u tom prvom vremenskom periodu.
Evidentirano

Preppy

• Administrator
  • Guru
  • *
  • Osnivač
« Odgovori #13 u: 12 Veljača , 2018, 09:42 »

Stvarno dobra tema, a nalazi se u aktivnosti-ostalo umjesto da je na prepper podforumu koji je kao zaseban forum i dalje prazan. Stvarno mi nije jasno zasto je forum podjeljen u dva dijela kao da svaki dan bude postano stotinjak odgovora pa je tesko pratiti.

Kužim tvoju frustraciju, i ja sam frustriran. Dobivao sam mailove i poruke te napravio anketu da podjelim forum jer prepperima neugodno bilo pisat ovdje. I eto, sad imamo dva foruma a nitko ne piše tamo.
Evidentirano

Human

• Novi član
  • **
« Odgovori #14 u: 12 Veljača , 2018, 10:07 »

Kužim tvoju frustraciju, i ja sam frustriran. Dobivao sam mailove i poruke te napravio anketu da podjelim forum jer prepperima neugodno bilo pisat ovdje. I eto, sad imamo dva foruma a nitko ne piše tamo.

Izgleda da im je neugodno pisati bilo gdje.
Evidentirano

šumarak

• Regularni član
« Odgovori #15 u: 12 Veljača , 2018, 10:48 »

Pa ja ne mislim da je ljudima neugodno pisati. Mislim da su teme gotovo iscrpljene...stalno se vrtimo oko opreme,noževa,BOBova, stovea, šatora,skloništa,vreča,ruksaka...
Sestrinski forum Preperi, je gotovo iste tematike kao i ovaj, teme su maltene kopirane s jednog na drugi...
Prepperi neće odavati neke tajne u javnosti, bio to ovaj ili onaj forum, a znamo i zašto. Ja sam  jedan od njih i neke stvari ne želim podjeliti ni na kojem forumu. Mogu ih podjeliti eventulno s nekim iz uže obitelji. S druge strane ne vidim razliku u ovom ili onom forumu u smislu neugodnosti pisanja o prepperskim temama...I jedan i drugi forum su javni i dostupni svima koji su učlanjeni u njih, dakle isto im je gdje god pisali...

« Zadnja izmjena: 12 Veljača , 2018, 11:42 od šumarak »
Evidentirano

nauticaromeo

• Novi član
  • **
« Odgovori #16 u: 12 Veljača , 2018, 13:21 »

Poštovanje Crombat Rations!
Meni ovaj forum Outdoor Hrvatska.Eu, je savršen! Pozadina foruma je bjele boje i odlično mi je na njemu,čitati         teme što svi Vi objavili! Isto tako poštujem,druge forume i Administratore! Dok je,kod ovog novog foruma Preppi.com,crna pozadina i meni je nezgodna za čitati! Stoga,ako je bolje objavljivati na ovom novom forumu,onda ću to činiti ubuduće!   

A što tiče BOB i prekomjernog krcanja u njega,sa svim i svačim.S tim se slažem u potpunosti.ali bolje biti spreman,nego nespreman!

Crombat Rations,ja sa vatrogasac u pričuvi i nagasija sam se požara u svojoj mladosti. Tako da znam kako se treba,pripremit i ponašati za vrijeme požara! Jeli treba dokaze pokazat? :)
A hvala Bogu i mojim Djedovima,osigurali su mi privatne parcele u planini,na ovome škrtome Dalmatinskome škoju! A planine i prirodu volim i poštujem i ne uništavam je! I to se tiče i mojih sumještana,koji također imaju privatne parcele i još sređenije planinske kuće,koje međusobno dijelimo! A šjor Poljičanin more znat o čemu pričam!
E Bog Šumarak! Meni nije neugodno pisat i je da imam gramatički grešaka,ali polako nadoćemo na taj level!
Ja nemam što skrivat i sve radim u životu na legalan način! Ali bih volija neke dogodovštine snimit i podjelit sa Hrvatskim pukom! Ali treba ulagat u multimedijske uređaje i učit! I pozzzz svima Vama!  :D
Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

« Zadnja izmjena: 12 Veljača , 2018, 13:43 od nauticaromeo »
Evidentirano

šumarak

• Regularni član
« Odgovori #17 u: 12 Veljača , 2018, 13:40 »

DA lipi moj...i ja živim u skladu sa zakonom i nemam ilegalnih radnji jer mi to moje zanimanje ne dozvoljava,a i nisam takva osoba. No nisam mislio na taj način...mislio sam da ne želim otkrivati moje osobne stvari i sve što imam spremno za situaciju.
Evidentirano

nauticaromeo

• Novi član
  • **
« Odgovori #18 u: 12 Veljača , 2018, 14:05 »

Slažem se u potpunosti s tobom Šumarak! Ali za savjete sam uvjek spreman

Poštovanje Crombat Rations!
Meni ovaj forum Outdoor Hrvatska.Eu, je savršen! Pozadina foruma je bjele boje i odlično mi je na njemu,čitati teme što svi Vi objavili! Isto tako poštujem,druge forume i Administratore! Dok je,kod ovog novog foruma Preppi.com,crna pozadina i meni je nezgodna za čitati! Stoga,ako je bolje objavljivati na ovom novom forumu,onda ću to činiti ubuduće!   

A što tiče BOB i prekomjernog krcanja u njega,sa svim i svačim.S tim se slažem u potpunosti.ali bolje biti spreman,nego nespreman!

Crombat Rations,ja sa vatrogasac u pričuvi i nagasija sam se požara u svojoj mladosti. Tako da znam kako se treba,pripremit i ponašati za vrijeme požara! Jeli treba dokaze pokazat? :)

E zaboravija sam ovo napisat? A zašto ne diy i copy and paste s you tube i nešto naučiš!
 A druge forumaše ne kopiram niti kome zavidim! A sebi najbolje znam što mi odgovara od opreme i tu ste Vi naravno da mi pomognete i također i ja Vama. :D
A hvala Bogu i mojim Djedovima,osigurali su mi privatne parcele u planini,na ovome škrtome Dalmatinskome škoju! A planine i prirodu volim i poštujem i ne uništavam je! I to se tiče i mojih sumještana,koji također imaju privatne parcele i još sređenije planinske kuće,koje međusobno dijelimo! A šjor Poljičanin more znat o čemu pričam!
E Bog Šumarak! Meni nije neugodno pisat i je da imam gramatički grešaka,ali polako nadoćemo na taj level!
Ja nemam što skrivat i sve radim u životu na legalan način! Ali bih volija neke dogodovštine snimit i podjelit sa Hrvatskim pukom! Ali treba ulagat u multimedijske uređaje i učit! I pozzzz svima Vama!  :D
Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

Evidentirano

nauticaromeo

• Novi član
  • **
« Odgovori #19 u: 12 Veljača , 2018, 14:24 »

DA lipi moj...i ja živim u skladu sa zakonom i nemam ilegalnih radnji jer mi to moje zanimanje ne dozvoljava,a i nisam takva osoba. No nisam mislio na taj način...mislio sam da ne želim otkrivati moje osobne stvari i sve što imam spremno za situaciju.

Poštovanje Šumarak! Je slažem se u potpunosti s Tobom!  :thumbs:
Evidentirano
 Str: [1] 2   Gore