Općenito o antenama

• 8 replies
  • 460 views
*

Online Preppy

• *
  • 3761
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Općenito o antenama
« u: 07 Lipanj , 2017, 14:23 »
Naručio sam si drugi Baofeng, ovaj puta UV-5R jer su jeftini i dobri. Sad si razmišljam kakvu još antenu da nabavim, iako me ova Nagoya 771 totalno oduševila, možda i nju uzmem za ovaj UV-5R.

Ovdje je pregled antena koje nudi Nagoya.

*

Offline Marin

• 145
  • 0
Odg: Općenito o antenama
« Odgovori #1 u: 08 Lipanj , 2017, 18:18 »
Zanima me jel ok kombinacija da na kabel koji je spojen na antenu stavim BNC konektor muski i onda adapter BNC zenski na SMA zenski, na sto bi prikacio uredjaj? Izgleda mi da je tako najlakse odspajati uredjaj od antene i povezivati drugi na antenu itd...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1619
  • 14
« Odgovori #2 u: 08 Lipanj , 2017, 21:53 »
Više je to mehaničko pitanje nego električko, s te strane može, pitanje je samo hoće li ti to biti dovoljno robusno.

*

Offline blinddog

• *
  • 428
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #3 u: 08 Lipanj , 2017, 23:07 »
Na taj način si riješio problem kod eventualne promjene uređaja koji ima drugačiji konektor. Samo staviš adapter. Zato i postoje adapteri svih mogućih vrsta.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Online Preppy

• *
  • 3761
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #4 u: 09 Lipanj , 2017, 10:57 »
Nisam siguran ukoliko produzenje antene preko kabla i spajanje na sami uredaj remeti SWR antene jer kabel bi mogao emitirat i primit EM valove  :zbunjen:

*

Offline Marin

• 145
  • 0
« Odgovori #5 u: 09 Lipanj , 2017, 16:59 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Više je to mehaničko pitanje nego električko, s te strane može, pitanje je samo hoće li ti to biti dovoljno robusno.

Neznam ni sam. Vidio sam kako izgleda krimpani SMA na rg-58. To je ziva katastrofa. Sve samo sto ne pukne. Najbolje bi bilo na kabel stavit N muski i onda adapter N zenski na SMA zenski. I adapter N zenski na PL259 muski. mislim da je to najbolji i najcvrsci spoj. Ali lakse je baratat sa BNC... Samo neznam koliko je taj spoj kvalitetan i cvrst? Jer vidio sam SMA na rg-58. To nista ne valja. To je za jednom mozda spojit i nikad vise ne dirat.

Ovi clamp prikljuci mi djeluju bolje od krimpanih. Jednostavnije i brze se stavlja na kabel bez komplikacija. Kakve prednosti imaju krimp nad clamp, ako ih uopce i ima?

*

Online Preppy

• *
  • 3761
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #6 u: 28 Veljača , 2018, 16:32 »
Evo danas stigla Diamondka za auto u kombinaciji sa Baofengom. Uzeo sam najjeftiniju Diamond u asortimanu koja ide do 10W maksimalno.

Citat:
Specifications:
Bands:   2m/70cm
Gain dBi:   2.15 / 3.4
Max Power Rating:   10w
Height:   20"
Mount:   1.25" Magnet
Impedance:   50 ohms
Element Phasing:   1-1/4l, 1-5/8l
Coax:   9'10" RG174/U w/ SMA connector.

Iako na webstranici Diamonda kazu da ima Gain od 2.15 za 2m, na webstranici gdje sam kupio je pisalo da ima 0dBi za 2m  :zbunjen:

« Zadnja izmjena: 28 Veljača , 2018, 16:35 od Preppy »

*

Offline blinddog

• *
  • 428
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #7 u: 01 Ožujak , 2018, 08:43 »
Sad treba napraviti test u vožnji tipa: izdrži do xx kmh, nakon toga leti na antenskom kablu.
Možda se varam ali jako sam skeptičan baš po tom pitanju do koje brzine izdrži.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Online Preppy

• *
  • 3761
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #8 u: 01 Ožujak , 2018, 08:54 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Sad treba napraviti test u vožnji tipa: izdrži do xx kmh, nakon toga leti na antenskom kablu.
Možda se varam ali jako sam skeptičan baš po tom pitanju do koje brzine izdrži.

Drzi do 100km/h. Ali ju nisam ni kupil za voznju po autocesti a i ima jako maleni magnetski priljepak.
« Zadnja izmjena: 01 Ožujak , 2018, 09:40 od Preppy »