GARMIN GPS

• 8 replies
  • 969 views
*

Offline Preppy

• *
  • 3856
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
GARMIN GPS
« u: 06 Ožujak , 2017, 15:57 »
Nase lokalno planinarsko drustvo si je nabavilo GPS, na moju preporuku odluka je pala na Garmin GPSMAP 64.
Po recenzijama je to solidni uredaj vrlo dobrih karakteristika. Uskoro ocekujem da cu ga dobit na test pa bacim koji osvrt.
Sve vise me pecka da si nabavim GPS uredaj, jer navigacija preko mobitela je jednostavno - shit.

*

Offline Preppy

• *
  • 3856
  • 19
  • Osnivač
Odg: GARMIN GPS
« Odgovori #1 u: 07 Ožujak , 2017, 12:06 »
Upravo se igram sa uređajem i dosta sam oduševljen.
Bacio sam gore karte i sad sam htio ubacit KMZ overlay hrvatske topografske karte za moj kraj.
Neće ga očitati i došao sam do informacije da KMZ overlay jedino prihvaća 1MP tilove (1024x1024). Moj Overlay je skoro 4MP. Sada gledam po netu ima neka finta da se izreže na 1MP tilove i to ubaci kao jedan KMZ overlay.
Jel to netko od vas radio Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi  Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ?

*

Offline DF_zgb

• 146
  • 5
« Odgovori #2 u: 08 Ožujak , 2017, 00:09 »
Koliko me sjećanje služi, 1MP po KMZ-u je max size za Garmine.
Probaj "izrezati" ovaj svoj KMZ na 4 ili 5 dijelova ( sigurnije je s 5 da buš bil ispod 1MP ) i učitati svaki posebno,
ili
zvrcni Garmin.hr pa ih pitaj jel imaju kakvo riješenje...

Ja sam radio rastere za Magellane koji nemaju tih problema, ali karte nisu kompatibilne s Garminima.

*

Offline Preppy

• *
  • 3856
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #3 u: 08 Ožujak , 2017, 08:55 »
Jucer sam se zajebavao s tim jedno vrijeme, izrezao kartu na 13 djelova i sve rucno ubacivao preko Google Earth da napravim KMZ overlay. Majke, koliko zafrkancije s tim. Ali sad imam HR TK25 na Garminu  :thumbs:

*

Offline DF_zgb

• 146
  • 5
« Odgovori #4 u: 08 Ožujak , 2017, 12:32 »
Ma glavno da radi 😁

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3856
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #5 u: 27 Lipanj , 2017, 15:44 »
Da se osvrnem na kratko na ovaj Garmin GPSMAP 64. Ako mislite kupovati, uzmite 64s verziju jer ova verzija nema kompasa. Inače, uređaj je super. Rukovanje i meniji su dosta ne-intuitivni i neki koraci da izvršiš funkciju nemaju smisla. Baterije drže jako dugo, ekran se može dobro očitat i u suncu. Jedino što mi je čudno da nadmorska visina, preko GPS-a, nekad se zna razlikovat od mobitela preko 200 metara  :zbunjen:

*

Offline rodney

• 103
  • 4
« Odgovori #6 u: 27 Lipanj , 2017, 20:40 »
Ja imam Garmin etrex 20 sa Adria Topo xl kartom. Najvažnija funkcija mi je da odredim gdje sam točno u slučaju kakve nevolje. A i kad nema nevolje, negdje treba "izać". Nekad gledam i brzinu dok plovim. Inače je na rijeci dosta teško otić u krivom smjeru, krivo skrenut i slično, tako da ga još nisam koristio za traženje puta. Ovaj ima nekakav elektronski kompas, koji iskreno, ne valja pišljiva boba. Nisam ga uspoređivao sa pravim kompasom, ali doba dana i sunce su mi bili više nego dovoljni da vidim kako ne pokazuje ni približno dobro. Dvije AA baterije su mi trajale 8 dana bez problema, ali sam ga palio samo po potrebi. Ono ubacivanje ruta i sl. nisam nikad niti isprobao, imam uređaj dve god odokativno. Djeluje čvrsto, i malo vode po kanuu mu nije smetalo.

edit: malo tipfelera
« Zadnja izmjena: 27 Lipanj , 2017, 20:43 od rodney »

*

Offline Preppy

• *
  • 3856
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #7 u: 28 Lipanj , 2017, 10:51 »
Ja ga koristim sa Garmin Basecamp na kompu, pa tamo mozes ubacivati i crtati rute kak hoces. Meni se svidja nakon hoda (snimanja trase) da si sve izcitas koliko si hodao i imas grafikone i svakakve informacije.

*

Offline rodney

• 103
  • 4
« Odgovori #8 u: 28 Lipanj , 2017, 17:43 »
Da to je OK, ali mora bit uređaj upaljen dok se krećeš, to mi je malo dugo za ove moje rječne ture, inače je svakako pozitivno.