BAOFENG

• 219 replies
  • 14213 views
*

Offline SurvivalPrepper

• 142
  • 2
  • Spol: Muški
Odg: BAOFENG
« Odgovori #40 u: 26 Studeni , 2016, 17:29 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Može glupo pitanje?? I koji vrag vi radite s tim "motorolama"??

Jel komunicirate međusobno ili što??
I na koliku udaljenost bi se s tim čudom moglo komunicirati??

Mislim,ono tudum sam za to...
Međusobna komunikacija u autima i po terenu, očitavanje pogodaka, preperizam za nedaj bože. Ništa posebno da se ne dovikujemo. Doseg do 20 km optičke vidljivosti sa standardnom  antenom.☺

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #41 u: 26 Studeni , 2016, 19:07 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Može glupo pitanje?? I koji vrag vi radite s tim "motorolama"??

Jel komunicirate međusobno ili što??
I na koliku udaljenost bi se s tim čudom moglo komunicirati??

Mislim,ono tudum sam za to...

Kad si recimo na duzim setnjama, mozes se malo i odvojit od grupe, ici svojim tempom, zastati itd a ostati u vezi. Moze se dogovoriti sastanak na nekoj točki u sumi pa se javis da dolazis, da si blizu, da ne vidis ostatak ekipe itd... i nemas dovikivanja po sumi ili velebitu (gdje recimo mjestimicno nema signala za mob itd...)
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #42 u: 30 Studeni , 2016, 15:33 »
I treba ti ova antena Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi jer je ova originalna dosta gluha i loša. Ova Nagoya je odlična i jeftina. I kad ti dođe antena, postavim ti slike i upute za izradu "tigrovog repa" ili umjetne zemlje. To je komad izolirane žice, dužine oko 40 cm a pojačava i prijem i predaju.

Još mi nije stigla, ali trenutno me malo zabrinjava budući da po Youtube dosta ljudi se buni da kruže i kopije Nagoye, pogotovo na Ebayu i da je u biti dosta teško dobit original  :zbunjen:

« Zadnja izmjena: 30 Studeni , 2016, 15:37 od Preppy »

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #43 u: 30 Studeni , 2016, 18:10 »
Nisam siguran ni da je moja original ili kopija iako sam je kupio na ebaju kao original. No, provjerio sam je kroz antenski analizator te su sve specifikacije kakve trebaju biti. Tako da me nije ni briga jel original dok radi kako treba.
I Diamond radi dobre antene, pravi ih prema Nagoya specifikacijama te su nešto fleksibilnije. Imaju i Nagoya numeraciju: Diamond RH 771 je ista kao Nagoya NA-771. Diamond bez problema možeš saviti u krug pri pakiranju a kad je raspakuješ izravna se u početni položaj.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #44 u: 18 Siječanj , 2017, 09:30 »
Danas stigla. Izgleda da je original.

Via TapaTalk

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #45 u: 20 Siječanj , 2017, 18:56 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi sad je na redu izrada malog dodatka koji poboljšava i prijem i predaju, tzv. tiger tail ili pig tail, ovisno od izvora gdje se navodi.

Potreban materijal:
- 55 cm jednožilnog kabla
- kabelska stopica - okasta za kabel
- križni odvijač, lemilica

Jedan kraj kabela ogolimo koliko je potrebno da se kabel zalemi za stopicu.
Kad se ohladi, stisnemo stopicu da još učvrstimo spoj i izmjerimo da komplet bude dužine 54 cm te višak odrežemo. Dužina od 54 cm najbolje rezonira na VHF i UHF kanalima te dobro rezonira na PMR kanalima.
Ovaj tiger tail sam zašarafio na vijak koji drži klipsu baterije jer je vijak spojen na masu uređaja i antene. Treba svakako prije izmjeriti univerzalnim instrumentom točno koji vijak ima spoj s masom antene jer ako nije spojen na masu onda nema previše svrhe.

Slike:
Stopica

Spoj s uređajem

U transportu se kabel jednostavno zarola ili smota.

« Zadnja izmjena: 03 Prosinac , 2017, 17:40 od blinddog »
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #46 u: 21 Siječanj , 2017, 14:47 »
Baš sam mjerio multimetrom prohodnost mase do šarafa od ovog klipa, i ima kontakt. Znači mogu i ja taj pigtail prikopčat. Rekao si jednožilni kabel, znači da je srž iz jednog bakrenog komada (kao instalacija za struju po kući) ili može i kabel recimo za zvučnike sa puno malih bakrenih litica?

Via TapaTalk

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #47 u: 22 Siječanj , 2017, 18:05 »
Svejedno je, mogu oba. Samo da bude licnasti, puno tankih žica. Lakše za rukovanje od punog vodiča.
Moj kabel za zvučnike je predebl pa ga nistam stavljao već sam uzeo ostatak licnastog kabla što mi je ostao od izrade CB antene.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #48 u: 22 Siječanj , 2017, 18:29 »
Po praksi, koliko je poboljsanje signala?

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #49 u: 22 Siječanj , 2017, 18:46 »
Jedna S jedinica a to je jako puno.
Naravno, ovisi i o frekvenciji. Veće sam poboljšanje dobio na UHF području nego na VHF. I najbolji mi je na PMR446 frekvencijama.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline fixxx

• **
  • 12
  • 0
« Odgovori #50 u: 23 Siječanj , 2017, 15:50 »
Hvala puno za info ,ja koristim Baofeng gt3 i stvarno sam prezadovoljan i prijemom i predajom- sa 4W snage dometi su mu nestvarni,pogotovo u otezanim uslovima.Pig tail probam prvom prilikom i javljam vam rezultate.Ako nekog interesuje nesto u vezi Gt-3 tu sam da pomognem.
Pozdrav...........fixxx  :D
« Zadnja izmjena: 23 Siječanj , 2017, 16:06 od fixxx »

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #51 u: 23 Siječanj , 2017, 19:26 »
Taj pigtail služi kao umjetna zemlja. Kao radijali kod GP antene.
Također je bolji prijem i predaja ako se koristi vanjski mikrofon. Naime, jedan dio korisnog zračenja antene "upije" glava osobe koja razgovara. Zato je bolje (i zdravije) koristiti vanjski mikrofon i uređaj postaviti tako da se odmakne od glave te da antena stoji okomito prema zemlji. Kod korištenja uređaja bez vanjskog mikrofona rijetko kad sam uspio postaviti se da mi je antena okomita prema zemlji, uvijek je pod nekim kutom. I onda zrači prema stratosferi a ne paralelno s zemljom.
Gledao sam i GT-3 jer je puno čvršći i robusniji od UV-5R serije ali mi je ovaj više odgovarao zbog dodatne opreme.
Upravo je u toku kompletiranje opreme za digitalni rad i postavljanje digipitora ali o tome kad otopli i kad budem imao malo više vremena.
Bez obzira na pljuvanje koje čitamo na raznim forumima i portalima od strane radio amatera i radio profesionalaca, ja sam vrlo zadovoljan s uređajem. Nije Motorola za profesionalnu upotrebu ali za jednu Motorolu dobiješ deset Baofenga. Meni je bitniji omjer uloženo-dobiveno. Doduše, nikada nisam patio od markirane robe. I za vrijeme rata mi je bitnije bilo imati 5 komada Nive nego jedan bijesni Patrol.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline fixxx

• **
  • 12
  • 0
« Odgovori #52 u: 24 Siječanj , 2017, 12:38 »
Evo upravo slusam ham repetitor iz kuce,koji je udaljen oko 40ak km od mene!Ja sam u dolini i verovatno hvatam neku refleksiju signala ali je prijem kristalno cist!Pig tail radi posao!Dodajte jos i emi smetnje u kuci kao i to da ranije nisam mogao cuti ovaj repetitor dok ne izadjem napolje!

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #53 u: 24 Siječanj , 2017, 13:45 »
Sad napravi kut od 135 stupnjeva između antene i ovog reflektora i okreni prema smjeru repetitora i bude se još bolje čulo.
LP
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline 9a3cot

• *
  • 2
  • 0
« Odgovori #54 u: 27 Ožujak , 2017, 23:54 »
Pozdrav ekipi

Imam ne logican problem sa baofengom uv-5r

Dakle narucio sam par komada i stvarno sam zadovoljan i predajom i prijemom, e sada sljedi moja zelja da montiram uredjaj u automobil te narucujem nagoyu ut 102. Kada je antena stigla montiram na krov automobila i spojim na uredjaj i skuzim da nema prijem na VHF-u i krecem u testiranje, uzmem drugi baofeng sa standardnom njegovom antenicom i otvaram repetitor R2 koji je udaljen od mene oko 45km i sve prolazi uredu a na ovom uredjaju u autu nista onda probam predaju iz auta i na drugom uredjaju cujem da ga otvaram a na tom sa kojim sam u predaji necujem, znaci skuzim da originalna antenica ima bolji prijem nego ta auto antena a predaju ima bolju auto antena i tu sad skuzim da nema logike.

Daljnje testiranje vrsim sa kolegom udaljenim 11km rezultat isti dok pricam iz ruke sa standard antenom ide solidno, a kad korstim auto antenu on me cuje puno bolje a ja ga ne cujem, zatim prelazimo na UHF podrucje i tu radi savrseno i prijem i predaja.

Nakon toga narucujem skuplju antenu ut 108 i oped ista stvar onda i kolega lagano poludi i spakuje u auto svoju vanjsku antenu koja kod njega radi savrseno i dofura ju kod mene spojimo nju na baobenga i oped nista od prijema a predaja savrsena.
E to sve sam isprobao sa 3 baofenga i ista stvar pa me natjeralo da se regam na ovaj forum i potrazim pomoc

Placam pivo ako mi netko razjasni tu teoriju da mala antenica radi savrseno a puno jace antene nemaju prijem

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #55 u: 28 Ožujak , 2017, 09:30 »
Pozdrav i dobrodosao, bilo bi lijepo da se predstavis u temi dobrodosli ako si novi na forumu :pivo:

Bas gledam te antene UT 102 imaju katastrofalne recenzije po interentu i SWR preko 1.5.

Zaista cudan problem. Ali ja mislim da nije problem u antenama nego u uredjajima, ako od kolege antene rade, a na tvojim uredajima ne, onda je logicno nesto s uredajem u banani. Jel si probao spojit baofenge na Chirp i provjerit jeli su kanali u duplexu mozda na drugim frekvencijama (mada predaja onda nebi trebala radit  :razmisljanje: )

Citat:
uzmem drugi baofeng sa standardnom njegovom antenicom i otvaram repetitor R2 koji je udaljen od mene oko 45km i sve prolazi uredu a na ovom uredjaju u autu nista onda probam predaju iz auta i na drugom uredjaju cujem da ga otvaram a na tom sa kojim sam u predaji necujem,

Ne kuzim. Sa baofegom standard antenom prijem i predaja preko repetitora se cuje na uredaju u autu. Kada prijem i predaju radis iz auta, to se ne cuje na uredaju u ruci? Jel si probao uzet uredaj ovaj kojeg si koristio sa standard antenom pa njega staviti u auto?
A da nije nesto u vokicu pregorjelo sto preusmjerava prijem na zvucnik?  Jer ako ti predaja radi onda i prijem na anteni mora raditi. Ali ti predlazem da antenu spojis na swr i provjeris mjerenja da si ne sprzis vokic.

*

Offline 9a3cot

• *
  • 2
  • 0
« Odgovori #56 u: 28 Ožujak , 2017, 12:57 »
Ma svi uredjaji baofeng koje imam imaju prijem na standardnim antenicama a na bilo kojim drugim antenama nemaju ali samo na vhf-u sto se tice uhf-a sve rade super tako da mi to nema logike. Dali mozda postoji neka zastita u uredjaju?

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #57 u: 05 Travanj , 2017, 12:54 »
Jesi ih kupio preko Amerike ili direkt iz Kine?
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #58 u: 05 Travanj , 2017, 14:41 »
Daj mi iz CHIRPa konfiguracijsku datoteku pošalji pa da bacimo neku analizu i usporedim podatke s mojima.
Kako kažeš nema logike.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #59 u: 04 Svibanj , 2017, 09:04 »
Odgadam slaganje tiger taila vec jedno vrijeme jer nemam SWR metar. Ima netko za posudit UHF VHF SWR metar da si izmjerim SWR na ovoj Nagoyi s tiger tajlom? Ja placam postarinu sim i tam. Bio bi veoma zahvalan!