BAOFENG

• 219 replies
  • 14213 views
*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • Spol: Muški
  • VKV brico
Odg: BAOFENG
« Odgovori #20 u: 11 Studeni , 2016, 19:15 »
I treba ti ova antena Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi jer je ova originalna dosta gluha i loša. Ova Nagoya je odlična i jeftina. I kad ti dođe antena, postavim ti slike i upute za izradu "tigrovog repa" ili umjetne zemlje. To je komad izolirane žice, dužine oko 40 cm a pojačava i prijem i predaju.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #21 u: 11 Studeni , 2016, 19:20 »
Zahvaljujem  :pivo:

*

Offline Alpinista

• 140
  • 3
« Odgovori #22 u: 11 Studeni , 2016, 21:22 »
Gdje si naručio taj uređaj?

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #23 u: 11 Studeni , 2016, 23:08 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
I treba ti ova antena ....
Da li bi išla i za BF-UV82?
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #24 u: 12 Studeni , 2016, 11:50 »
Pogledaš konektor na anteni i takvu antenu tražiš. Na ovom linku koji sam postavio, prije kupovine treba kontaktirati prodavatelja da ti pošalje antenu s onim tipom konektora koji tebi odgovara. Velika većina novijih duobandera ima SMA konektor. Sad pogledaj da li ti treba Female ili Male pa takvu antenu tražiš.
Ja sam si kompletirao i nešto adaptera da mogu koristiti i stariju opremu, šteta da nešto od opreme propada zato što nije novo. Starija oprema ali meni zadovoljavajuća.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline miro

• *
  • 4
  • 0
« Odgovori #25 u: 13 Studeni , 2016, 22:23 »
za vokac narucis preko njemackog ebay jeftinije  te bude ispalo nego da  tu kod nas dajes skoro 10e za kabal a  svi kablovi su isti
a u krajnoj slucajnosti sam ga napravis djelovi  i  malo dobre volje ti ispadne nekih ccc 50 kn
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi 
328mic028   

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #26 u: 14 Studeni , 2016, 10:43 »
Danas stigao kabelčić sa njuškala

Miro dobrodošao na forum. Po signaturi vidim sa si radio amater. Pa hajde se predstavi u temi dobrodošli :)

Via TapaTalk

*

Offline miro

• *
  • 4
  • 0
« Odgovori #27 u: 14 Studeni , 2016, 18:05 »
sad  komp u sape i baci se na programiranje  :D :pivo:
328mic028   

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #28 u: 14 Studeni , 2016, 18:23 »
Danas sam vecinom vremena zauzet rezanjem klipova od vikenda, ali sutra cu zasigurno nesto sprogramirat (ak nis drugo sve PMR kanale)

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #29 u: 15 Studeni , 2016, 18:52 »
Eto pokušavam instalirati kabel ali nemogu skinut 64bit drivere, izgleda da im je link mrtav.

Sa stranice: Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Zamolio bi ako netko ima 64bit drivere za Win7 neka mi ih pošalje ili uploada. Ovi drugi profilic driveri koje sam našao ne rade (sa drugih webstranica) :ljut3:

Skinuo sam ovdje: Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ali ako radim kako Miklor kaže, neće gutat drivere iz popisa. Ne kužim  :zbunjen:

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #30 u: 16 Studeni , 2016, 11:23 »
Duga avantura i oko 20 reboota i oko 20 instaliranih i deinstaliranih drajvera.. Uspio sam  :bravo:  :pivo:
Moram sam sebi potapšat na rame  :ples:

Problem je u tome što ti kablovi iz Kine za Baofeng, neki od njih imaju kopirani čip u sebi (kopija profilica), a neki pa imaju totalno drugi čip (kao kod mene) pa niti jedan službeni drajver neće raditi.
Ali možeš pomoću harver ID (vendor ID) pronaći drajver koji ti treba (tako sam i skužio da moj kabel nije profilic jer profilic ima drugačiji id nego moj).

Znači našao sam druge drajvere za XP (za sad rade i kod mene na win 7) koje možeš ovdje skinuti:

izvor: Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Ideš u device manager, kod kabla koji ima žuti uskličnik ideš na svojstva i ažuriraj drajvere. Preskočiš automatsko traženje i izabereš ovaj CH341SER ispakiran folder i sve pet  :bravo:

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #31 u: 16 Studeni , 2016, 12:36 »
Zmemorirao sam si neke kanale sa Chirpom. Stavio sam Duplex - off jer su očito pmr kanali simplex (korigirajte me ako sam u krivu). Chirp ne nudi opciju da se posebno stavi transmit frekvencija za kanal a posebno receive. Znači stavim sve frekvencije za PMR i izmemoriram.

Sada, idem ja na Baofengov software i učitam sve, jer znam da kod Baofengovog softvera možeš Transmit/Receive frekvencije štelat posebno po kanalu i vidim da mi je u transmit sve prazno kod kanala.
Zašto?  :zbunjen2:

U Baofengovom softveru sam sad ručno dodao sve transmit frekvencije i tamo gde nesmijem transmitat, tamo sam stavio frekvencije PMRa za svaku slučaj da nebi slao u eter i radio ilegalne stvari  :D

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #32 u: 16 Studeni , 2016, 19:56 »
Duplex: na jednoj frekvenciji prijem a na drugoj predaja.
Simplex: na istoj frekvenciji i prijem i predaja.
Svi PMR kanali su simplex. Duplex rad je predviđen za repetitore. Na PMR opsegu zabranjeni repetitori.
U CHIRPu imaš stupac Duplex i stupac Offset. U Duplexu izabereš da li će predajna frekvencija biti u plusu (+) ili minusu (-) a u offset upisuješ koliki je plus ili minus. U HAM opsegu na 2m (144 MHz) je obično predajna frekvencija niža za 600 kHz ili Duplex -0,600. U UHF opsegu (70cm) je obično duplex -7,6 MHz. I možeš umemorirati svaki kanal posebno i prijemnu i predajnu frekvenciju.

CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline miro

• *
  • 4
  • 0
« Odgovori #33 u: 17 Studeni , 2016, 00:55 »
pozz evo ovako izgleda kod mene CHIRP za uv5r
a ovako izgleda za za BF-888S
« Zadnja izmjena: 17 Studeni , 2016, 01:00 od miro »
328mic028   

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #34 u: 17 Studeni , 2016, 10:18 »
A zašto onda kada sprogramiram sve u Chirpu, kada spojim na Baofengov software, TX frekvencije su prazne?

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #35 u: 17 Studeni , 2016, 12:59 »
Sad ću nagađati ali neka, samo da ti proradi.
Jesi li probao napraviti sve u Chirpu, staviti na uređaj i ići u predaju? Morala bi predaja raditi.

Meni originalni Baofengov softver nije baš sjeo kao udoban za rad, lakše mi je Chirp pokrenuti i napraviti izmjene.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #36 u: 17 Studeni , 2016, 13:02 »
Nisam probao još. Meni je isto chirp bolji. Ja sam samo htio spriječiti da bi slučajno emitirao na radio amaterskim frekvencijama pa sam zato promjenio tx

Via TapaTalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #37 u: 25 Studeni , 2016, 16:26 »
U Chirpu mi je upaljen SPLIT i kod offset su unešene one frekvencije koje sam u Baofeng softveru unio kao transmit frekvencije za kanale. Znači kod offset frekvencija (duplex) ubacivam absolutne frekvencije očito.

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #38 u: 25 Studeni , 2016, 17:27 »
Informativni video na HR jeziku o korištenju CHIRPa sa non-profilic kablovima.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #39 u: 25 Studeni , 2016, 17:42 »
Može glupo pitanje?? I koji vrag vi radite s tim "motorolama"??

Jel komunicirate međusobno ili što??
I na koliku udaljenost bi se s tim čudom moglo komunicirati??

Mislim,ono tudum sam za to...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...